Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten nem személyválogató,...

Ha Isten nem személyválogató, akkor ez miért van?

Figyelt kérdés
A barátnőm sosem készül fel rendesen a vizsgáira, nem tanulja meg az összes tételt mégis mindig 5-öst kap. Azt mondta, hogy azért van, mert Isten látja, hogy ő csak azért nem tanul, mert ideges, és ezért segít neki 5-öst kapni minden vizsgán. Én viszont mindig becsületesen felkészülök minden vizsgámra, megtanulok mindent meg imádkozom vizsga előtt és sokszor azt a tételt húzom ki, amit a legkevésbé tudok. A diplomám is csak 4-es lett, ami miatt nagyon csalódott vagyok. Ha ez tényleg így működik, ahogy ő mondta, akkor miért nem működik mindenkinél, miért csak bizonyos embereknek segít Isten a vizsgáknál? Vagy azért van, mert a barátnőm hitoktatónak készül, és a hitoktatókat jobban szereti, mint azokat, akik világi pályára készülnek? A Biblia szerint nem személyválogató. Vagy elképzelhető, hogy őt nem is Isten segíti, hanem a Sátán kísérti folyamatosan? Valahogy sántít ez, hogy miért csak neki segítene Isten így, mert ilyet még mástól sem hallottam.

2020. júl. 16. 00:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
34%
De, irigy vagy, ha tetszik neked, ha nem. Ha annyit foglalkozntál volna a tanulással, mint amennyit a másikkal, akkor nem itt tartanál. Max magadban tudsz csalódni, hogy nem tettél meg mindent. Volt időd és lehetőséged tanulni? Igen? Akkor megkaptad az imádra a választ! Mert ismerek olyan embert, sőt többet is, akik család mellett végzik a főiskolát és tized annyi idejük sincs készülni, de őket mégsem hallom panaszkodni, vagy irigykedni!
2020. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Mert te aztán annyira tudod mennyit tanulok! Hát akkor leírom: napi 8-10 órákat. Ő meg kb semmit, mert 2-3 tételt tanul csak meg a 30-ból és mindig abból a 2-3-ból húz, amit megtanult. És igen, csalódott vagyok emiatt, ha tetszik neked, ha nem. Főleg mikor ilyen szövegeket mondogat. Talán képzeld magad a helyembe mielőtt kioktatsz! Ha olyan memóriája van, hogy már hallás után megjegyzi, rendben van, legyen. De akkor miért nem ezt mondja? Merthogy ő ezt állítja mindig meg ezzel tömi mindenkinek a fejét, hogy neki nem kell tanulni, mert neki Isten úgyis segít, hogy 5-öst kapjon. Érted már mi zavar benne? Ha nem akkor segítek:ez, hogy akkor most tényleg segít neki annak ellenére, hogy nem tanul, másnak meg annak ellenére sem, hogy mindent megtesz az 5-ösért, vagy csak hazudozik össze vissza ilyen szövegeket azért, hogy más rosszul érezze magát? Merthogy emiatt érzem igazságtalannak, amit mond. Ha azt mondaná, hogy ő neki azért nem kell tanulni, mert megjegyzi már órán az nyilván nem bántana. Csakhogy nem ezt mondja.
2020. júl. 16. 20:07
 23/30 Mansour ***** válasza:
65%

21-es:

Hagyd már a kérdezőt, itt nem arról van szó, hogy ő irigykedik-e vagy sem! Mert ha még irigykedne is, itt a nagyobb baj a barátnője hozzáállása, aki azt gondolja, hogy Isten "kivételez" vele, csak mert ő hitoktatónak készül. Érted, őt, aki azért fog pénzt kapni, hogy gyerekeknek dumál mindenféle marhaságot (már bocsánat), előnyben részesíti azzal szemben, aki az egészségügyben embereken fog segíteni. Tiszta agyrém!

2020. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Mansour ***** válasza:
100%

"akkor most tényleg segít neki annak ellenére, hogy nem tanul, másnak meg annak ellenére sem, hogy mindent megtesz az 5-ösért, vagy csak hazudozik össze vissza ilyen szövegeket azért, hogy más rosszul érezze magát?"

Mondtam, hogy csak az egóját hizlalja, akár mások kárára is. Ez azért elég messze áll a keresztény lelkülettől. Nem ártana ezzel valahogy szembesíteni.

2020. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%

24# szerinted én mit próbáltam, de annyira elvakult, hogy nem veszi észre magát.

Kérdeztem, hogy megvolt neki az ideje és lehetősége? Igen, de nem elég neki, folyamatosan a baratnőjét szapulja. Szép barát, mondhatom.

2020. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nem sértegetni akarlak, de nagyon egyszerű lélek vagy te kérdező. Főleg, hogy újra és újra magadat ismételgeteg.

Esetleg egy másik szó: naív ...


Baratnőd nagyon jó hitoktató, minden baromság, amit mond, te elhiszed neki...

Pedig csak képmutató sumák...

És ilyen mentalitással inkább utcaseprőnek menne, hogy minél távolabb legyen az emberektől, de főleg a gyerekektől...


Semmi gond, az élet fogja helyre tenni az ilyeneket, de az csúnya lesz...


Nekem is volt nagyon sok osztálytársam, szaktársam, akik mindig azt mondták, hogy nem tanultak és mégis 5össel jöttek ki....

Elárulom, hogy de tanultak. Széttanulták az agyukat, vagy szétpuskázták, vagy lehazudozták.

De az egója egyiknek sem bírta el, hogy ne azt a látszatot keltse, hogy ő, jobb, több, különb, neki könnyebben megy az, ami másnak küzködés.


Te egy reál szakmát tanulsz, ő pedig meggyőzést. Nem összehasonlítható a 2.

Vagy van ilyen képességed és élsz vele vagy másik pályát választasz.


Nagyon sokat kell tanulnod még az életről.

2020. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo, ha jol ertem, itt szobeli vizsgakrol van szo, ahol a kiadott 30 tetelbol kihuznak egyet es csak arrol kell beszelni.


1. Tegyuk fel, hogy a baratnod igazat mond, es valoban nem tanul - bar en ezt se vennem adottnak. Nem eloszor fordul ez elo, hogy vki ezt hajtogatja, aztan megis felkeszult. Hiszen sokkal nagyobbnak tunik igy a teljesitmenye es nagyobb szenzacio kitunonek lenni.


2. De mondjuk tenyleg csak 2-3 tetelt tanul meg. A szobeli vizsgak eleg szubjektivak, es olyan is van, hogy valaki "szobeli vizsgazasbol" tehetseges: azt a keveset, amit tud, nagyon magabiztosan adja elo, ha kell, mellebeszel, eltereli a szot, belecsusztat nehany jol hangzo alapigazsagot. Masok meg, amit nagyon jol tudnak, azt is bizonytalanabbul mondjak. Van, akire a vizsga-stressz serkentoleg hat, van, akit lebenit, lebenitja a memoriajat, a gondolkodasi keszseget. Pont ez a tulajdonsaga segitené is a palyajan: nem fél kiallni 30 gyerek ele, feltalalja magat, akarmit kerdeznek, es hiheto, amit mond, akarmilyen egyszeru is.


3. Tantargyak kozott is van kulonbseg. Ha o hitoktatonak keszul, konnyen lehet, hogy nehany egyhazi klisevel, Bibliai idezettel kitolti az idot, es human targyakbol tobb lehetoseg van kreativan improvizalni.

De ha Te egeszsegugyi palyara keszulsz, gondolom, rengeteg kepletet, biokemiai vegyuletet, idegen betegseg- es gyogyszernevet kell megtanulnod, kezelesi modokat egzaktan visszamondani - amiben nehezebb mellebeszelni, ha veletlenul nem jut eszedbe. Ha ilyen szakon csupa negyest kaptal, akkor nagyon sokat tudsz!


4. Isten, ugy gondolom, nem szemelyvalogato igy, hanem mindenkinek az egesz eletet nezi, amit mar, még meg sem szulettunk, mar elore tudott. Elhiszem, hogy igazsagtalannak tunik, de mondjuk gondolj arra, hogy egy lapot latsz a baratnod elettortenetenek konyvebol - nem tudhatod, mi jon ez utan, mikor es hogyan tanulja meg, hogy az elbizakodottsagaval mennyi fajdalmat okoz masoknak. Aztan nem tudjuk azt sem, mit kompenzal neki Isten ezzel, lehet, hogy van valami nagy problemaja csaladi ugyben, maganeletben, amirol nem is tudsz.

Szerintem Isten neked azt mutatja ezzel, hogy az igazsagtalansagot el kell viselnunk. Rengeteg ilyen lesz meg az eletben, hogy nem tudjuk, miert kap meg valaki latszolag mindent, mi meg hiaba iparkodunk, alig valamit.


Lelkeszekrol is mondjak, hogy van, aki 3 szot ir le a predikaciobol, azt is bentfelejti az irodan, megis rittyent egy jo kis 20 perces beszedet. Mas meg leirja szo szerint, es el is probalja 3x, megsem lesz annyival jobb.

2020. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
34%
Isten nem személyválogató, de ha te nem keresed őt, ő nem jön hozzád, ha keresed őt, meg fog segíteni.
2020. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy nem keresem?
2020. júl. 17. 22:53
 30/30 anonim ***** válasza:
47%

28.


Nem megbántani akarlak, de amit írsz az egy naiv butaság. Egyrészt van ellenpélda (a legnagyobb talán Pál apostol - ő aztán nem kereste az Istent), másrészt ha keresi valaki sem biztos, hogy Ő (azonnal) válaszol. Vagy hogy egyáltalán.

2020. júl. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!