Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten nem személyválogató,...

Ha Isten nem személyválogató, akkor ez miért van?

Figyelt kérdés
A barátnőm sosem készül fel rendesen a vizsgáira, nem tanulja meg az összes tételt mégis mindig 5-öst kap. Azt mondta, hogy azért van, mert Isten látja, hogy ő csak azért nem tanul, mert ideges, és ezért segít neki 5-öst kapni minden vizsgán. Én viszont mindig becsületesen felkészülök minden vizsgámra, megtanulok mindent meg imádkozom vizsga előtt és sokszor azt a tételt húzom ki, amit a legkevésbé tudok. A diplomám is csak 4-es lett, ami miatt nagyon csalódott vagyok. Ha ez tényleg így működik, ahogy ő mondta, akkor miért nem működik mindenkinél, miért csak bizonyos embereknek segít Isten a vizsgáknál? Vagy azért van, mert a barátnőm hitoktatónak készül, és a hitoktatókat jobban szereti, mint azokat, akik világi pályára készülnek? A Biblia szerint nem személyválogató. Vagy elképzelhető, hogy őt nem is Isten segíti, hanem a Sátán kísérti folyamatosan? Valahogy sántít ez, hogy miért csak neki segítene Isten így, mert ilyet még mástól sem hallottam.

2020. júl. 16. 00:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
39%

Hamis szinben tünteti fel már most a Teremtőt. Isten nem tesz ilyesmit,


Ha imádkozol, az sosem lesz hátrány, de ne hidd el azt amit ez a Hölgy mond. Ezzel Istenről alakittat ki rossz képet mások előtt. Sajnos annak ellenére, hogy "hitoktató" lesz, nem ismeri Istent, sem a szándékát. Ellenben nem jelentene ki ilyeneket.

2020. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Én hiszek Istenben, de szerintem te ezt túlmisztifikálod.


Valószínűleg itt csak arról van szó, hogy a barátnődnek sokkal könnyebb a tantárgya és könnyebben tanul hallás útján meg nagyobb szerencséje van.


Az, hogy Isten nem személyválogató azt jelenti, hogy nem származás alapján ítél, hanem mindenkit elfogad, aki közeledik Hozzá.

2020. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) Akkor megnyugodtam :) Csak azért voltam kétségbeesve, mert annyira ezt mondja mindig, hogy ő azért húzza mindig azt a tételt, amit tud és sose azt, amit nem tud, hiába, hogy nem tanult, mert Isten segít neki, meg olyat is mondott már, hogy nem kell mindent megtanulnia, mert Isten segít neki, hogy azt hittem velem van a baj, hogy nálam meg ez nem így működik.
2020. júl. 16. 07:52
 14/30 Mansour ***** válasza:
73%

"Azt mondta, hogy azért van, mert Isten látja, hogy ő csak azért nem tanul, mert ideges, és ezért segít neki 5-öst kapni minden vizsgán."

És ezzel a mentalistással lesz hitoktató? Na most adtam fel minden reményt a jövő nemzedékeket illetően...

2020. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Mansour ***** válasza:
Bocsánat: *mentalitással
2020. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk nekem is furcsa. Mert ha engem felnőtt fejjel összezavart ezzel, akkor mi lesz majd a gyerekekkel, akiket tanít. Merthogy azt mondta, hogy ő alsósokat akar majd tanítani.
2020. júl. 16. 08:28
 17/30 anonim ***** válasza:
26%

Egyrészt irigy vagy, ez nem túl szép, gondold át.

A másik, az jutott eszembe, hogy biztos a helyeden vagy? Biztos, hogy az az iskola a te utad?

2020. júl. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Mansour ***** válasza:
28%
Részvétem... Lehet, hogy neki sem ártana még beülni az alsós hittanra, de egy normális hitoktatóhoz. Ha még van ilyen...
2020. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Igen, ez az én utam. És nem kellene bántani, mert nem irigy vagyok, hanem csalódott, mert rengeteg munkám van a tanulmányaimban és nem látszik meg. A diplomám is azért nem lett 5-ös, mert lehúzták a szóbelimet. Ő meg teljesen félvállról veszi az egészet és mégis mindig azt a tételt húzza ki, amelyiket tudja még így is, hogy nem tanul meg mindent. Más meg mindent megtanul és mégis azt húzza ki, amit nem tud. Ebben az esetben, mikor azt mondja, hogy ő azért húzza mindig azt, amit tud, mert Isten segít neki, meg, hogy neki nem kell tanulni, mert Isten majd segít neki, érthető az elkeseredésem, hogy akkor miért csak neki. Mert kb ő az egyetlen olyan ismerősöm, aki ilyen szerencsés, mástól még senkitől nem hallottam ilyet. Olyat igen, hogy már az órán megtanulja és csak vizsga előtt kell neki átolvasni egyszer, az egész más, mert akkor az azért van, mert nagyon jó memóriája van. De ő nem ezt mondja, hanem azt, hogy ő nem tanult meg csak 2-3 tételt a 30-ból és azért abból a 2-3-ból húzott, mert Isten látta, hogy csak azért nem tanult, mert ideges és ezért segített neki. Erről szólt a kérdés, hogy akkor miért mindig csak neki.
2020. júl. 16. 09:14
 20/30 Mansour ***** válasza:
85%

Figyelj, biztos hallottál már csodás gyógyulásokról, amikor Isten meggyógyít valakit, akiért imádkoznak. De közben sokkal több ember van, akiért legalább annyira imádkoznak, és aki még jobban bízik Istenben, mégis meghal, vagy továbbra is szenved abban az állapotban, amiből szeretne megszabadulni. Ennek (ha most figyelmen kívül hagyjuk azt a lehetőséget, hogy nincs Isten és minden a véletlen műve) három oka lehet: 1. Isten személyválogató, 2. Isten olyan szempontok alapján segít, amiket mi nem ismerünk, és valószínűleg emberi ésszel nem is foghatnánk fel, 3. Isten senkinek sem segít, mi segíthetünk magunkon azzal, hogy közelebb kerülünk Istenhez.

Na most, ha az 1. lehetőséget kizárjuk, és nem azért, mert bizonyítani tudjuk, hogy nem személyválogató, hanem egyszerűen azért, mert ki akarjuk zárni, nem akarunk egy személyválogató Istenben hinni, akkor marad 2. és 3. lehetőség. Ezek közül én a 3. felé hajlok inkább, de a 2.-at sem zárnám ki teljesen.

Ha viszont valaki azt állítja, hogy általa ismert, nyilvánvaló okok miatt segít neki Isten, azt úgy hívják, hogy elbizakodottság. Ezzel nem a hite nő, hanem az egója.

Egyébként még annyit ehhez a "szerencsés húzás" témához, hogy ez lehet csak egy szubjektív érzés, hogy ő mindig azt húzza, amelyiket tudja. Lehet, hogy e mögött csak annyi áll, hogy ő minden témáról tud valamennyit, egyikről többet, másikról kevesebbet, de olyan jó kommunikációs képességekkel rendelkezik, olyan jól, magabiztosan elő tudja adni magát, hogy ha azt húzza, amiről a legkevesebbet tudja, abból is egy meggyőző feleletet tud produkálni.

2020. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!