Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hitetlen az tényleg a...

Aki hitetlen az tényleg a pokolba kerül halála után? Miért??

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 13:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Tizparancsolatot kb mindenki ismeri
2020. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Mansour ***** válasza:
37%

"1. Mi a helyzet a Jézus előtt születettekkel?"

Az általános keresztény álláspont szerint (ha jól tudom) ők az életük alapján lesznek megítélve, de ők is Krisztuson keresztül üdvözülnek.


"2. Mi a helyez azokkal, akik földrajzi okokból nem is tudtak Jézusról (pl indiánok vagy japánok)"

A megengedőbb keresztény álláspont szerint ők is Krisztuson keresztül üdvözülnek, ha az életük, lelkületük megfelelő.


"3 Mi ez a feudális, totálisan etikátlan dolog, hogy valaki más elszenvedi helyettünk a büntetést? Mint amikor a rosszul viselkedő királyfi helyett a szolgát verték meg? Ha elengedhető volt a büntetés, miért kellett egyáltalán bűnhődnie valakinek?"

A dolog pont fordítva van, a rosszul viselkedő szolgák helyett a királyfit verik meg... És igen, ez tulajdonképpen feudális etika. Ami szerintem magasabb rendű a ma általánosan elfogadott etikánál.

2020. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#10

Ez legfeljebb a különböző szektás teológiákra igaz. Gondolom te is pont ezért támadod a keresztény nézetet a szektákon keresztül, mert csak így tudod érdemben.

2020. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Demion ***** válasza:
100%

"a rosszul viselkedő szolgák helyett a királyfit verik meg... És igen, ez tulajdonképpen feudális etika. Ami szerintem magasabb rendű a ma általánosan elfogadott etikánál."


Érdekes. Én nem várom el, hogy másokat büntessenek miattam, de én sem szándékozom bűnhődni mások miatt, mert mindenki viselje a saját tettei következményeit.

Ezek szerint én nem vagyok etikus...

2020. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Mansour ***** válasza:
29%
Egyáltalán nem mondanám, hogy nem vagy etikus, mert ez is egyfajta etika. Ráadásul egyenes és igazságos, tehát nincs is vele semmi probléma. De attól még van ennél magasabb rendű etika is. Pl. ha valaki nem elvárás alapján, hanem simán szeretetből vagy jóindulatból kijavítja mások hibáját. Az olyan hibát, amit az illető már képtelen lenne. Akár úgy is, hogy mások miatt bűnhődik.
2020. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Jó, de aki alapból jó életet él, csak annyi hogy egyszerűen nem tud honni olyasmiben, amit nem.lát a 2 szemével
2020. júl. 28. 22:03
 17/20 anonim ***** válasza:
A kérdésed nálam is felmerült sokszor. Főleg azért, mert akik értesülnek róla, azok sem egyenlő esélyekkel. Például valakinek egy valódi szent életű adja át, valaki meg negatív élmények útján hall Jézusról. Előbbi nyilván nagyobb eséllyel tér meg, utóbbi meg talán soha.
2020. júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Mansour ***** válasza:

A kérdés az, hogy mi is a "jó élet". Elég lenne az, hogy nem követünk nagyobb bűnt, csak apróságokat, amit bánunk is? Vagy gyakorlatilag szentnek kellene lenni ahhoz, hogy elmondhassuk, hogy jó életünk volt? Elvileg lehet szent életet élni hit nélkül is, bár elég valószínűtlen. Szerintem valamiben mindenképp hinni kell hozzá, ha nem is konkrétan Krisztus feltámadásában.

Véleményem szerint az nem lehet a teljes igazság, hogy kizárólag az evangéliumi hit az üdvözítő. Már csak azért sem, mert ahogy az előző is írja, nem mindenki hallhat az evangéliumról, és aki hall is, nem egyforma körülmények között értesül róla. Ha mondjuk valaki éppen tudja, hogy létezik a kereszténység, de közben szilárd híve egy másik vallásnak, azzal mi van? Vagy aki nem hívő, és egy olyan embertől hall az evangéliumról, aki nem hitelesen képviseli azt, akiben nagyon csalódik emberileg? Az ilyesmi nagy valószínűséggel elriasztja a hittől. Vagy akit ateistának neveltek, de emellett egy rendes, becsületes ember, csak egyszerűen nem foglalkozik a vallással, mint ahogy mondjuk nem foglalkozik a zenével sem, mert nem érdekli? Szóval szerintem nem lenne igazságos, ha kizárólag az evangéliumi hit lenne a mércéje mindennek.

Viszont az is igaz, hogy az öröklét felé törekvéshez kevés az, ha csak a világi létre koncentrálva éljük az életünket, legyen az bármilyen jó élet is. A hitnek az igazi célja az lenne, hogy a világi, anyagi léttől való elszakadás műveletét meg tudjuk tenni általa. Fogalmazhatunk úgy is, hogy csak az tud bemenni az öröklétbe, akit már semmi sem köt az anyagi létezéshez. Ez viszont valamifajta hit nélkül szerintem nem lehetséges. És itt a "valamifajta" nem azt jelenti, hogy akármilyen hit megteszi, hanem csak azt, hogy én nem tudom pontosan meghatározni, milyen hit kell ehhez. De abban biztos vagyok, hogy ennek a hitnek iszonyúan erősnek kell lennie.

2020. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
4%
Halál után nincs semmi a tudat kifúj és kész.Pokol létezik ,de csak földi.Ha élsz akkor kerülhetsz pokolba de garantáltan nem a hitetlenség miatt.Pl.betegség ,szeretted halála,szegénység,rossz lelki állapot,egyéb traumák..esetleg börtön.Halál után meg a semmi van ott már nem érzékelsz semmit.
2020. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Majd meg tudjuk ha oda jutunk
2020. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!