Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a ,,férjem’’ nem bérmálkozo...

Ha a ,,férjem’’ nem bérmálkozott lehet templomi eskuvonk?

Figyelt kérdés
Római Katolikusok vagyunk

#vallás #esküvő #Római kat
2020. aug. 17. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Alapvetően az eskető agyától is függ, de nem kizáró ok. Barátnőmék is így házasodtak össze.
2020. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
ha eleget csúsztatnak papnak, akkor olyanokat is összead akik keresztelve sem voltak
2020. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem lehet bérmálkozni esküvő előtt? Én is ismerek olyant, aki így tett.
2020. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt így. Engem megkeresztelt esküvő előtt, a férjemnek meg gyónnia kellett, mást nem.
2020. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nalunk egy bermalkozas 2ev minimum 1ev felkeszitest vesz igenybe igy nem es akkor remelem nem id szukseges
2020. aug. 17. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A pár évvel ezelőtti szabályokat ismerem, de gondolom nem változott.


Ha egyik fél sincs megkeresztelve, úgy nem adnak össze. Ha legalább az egyik fél meg van keresztelve, akkor lehet. Ha a másik nincs (és talán elsőáldozás is kell hozzá), akkor püspöki engedély kell, de simán megadják, tehát nem tilos az ateista+katolikus házasságkötése. Viszont a házasulandóknak nyilatkozni kell, hogy a gyerekeket az egyház tanítása szerint nevelik, amivel egy ateista nem fog ugye egyetérteni.


Van még egy különleges szabály: ha valaki nincs megkeresztelve, akkor van arra lehetőség, hogy egy pap megkeresztelje, elsőálodzó legyen és egyúttal meg is bérmálja. Viszont ha már keresztelve van, akkor csak püspök bérmálhatja.

2020. aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem instant bérmált meg előtte, férj református, neki nem volt teendője, nekünk g.kat. esküvőnk volt, a rómaiak lehet, hogy merevebbek ebben (is), nekem nem tűnik úgy, hogy mindenütt egységes szabályokat követnének az egyes parókiák.


Nekem sokéves ifjúsági hittanos előzményem volt, ill esőáldozó is voltam, emellett az egész családomat évtizedek óta ismerik a közösségben - lehet, hogy ezt "figyelembe vette" amikor rugalmasabb volt.

2020. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell bérmálkozni, elég ha mindketten meg vagytok keresztelve (tehát még elsőáldozás sem kell).

Bár én voltam már olya esküvőn is, ahol a férj nem volt megkeresztelve sem.

2020. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%
Gurítok egy 5öst vagy max egy 10est a papnak aztán csak ne ugráljon! És ne akarjon olyat elfogadtatni velem, ami nem érdekel. Így meg mindenki jól jár.
2020. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan esküvőn is voltam már, ahol a feleség zsidó (vallású) volt. Ilyen esetben csak a férj esküdött, szentáldozott stb. a feleségtől csak azt kérdezte az atya, hogy szereti-e a férjet illetve akar-e a felesége lenni.
2020. aug. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!