Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eszembe jutott, hogy néhány...

Eszembe jutott, hogy néhány éve megállított egy hajléktalan idős nő, és mondtam neki nem adok pénzt. Rákérdez, hogy "hiszel Istenben?" És mondom igen. Mert már voltam teista. De hamár nem hagyott békén adtam neki 50ft-ot... Veletek történt ilyen?

Figyelt kérdés
Ez most zaklatás volt? Mert ha nem adok neki pénzt, akkor a Pokolra jutok... De legközelebb ha ilyen lesz, akkor rákérdezek, hogy a többi hajléktalannal mi lesz?

2020. szept. 1. 11:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%
Amikor adsz ne feledd: amilyen nagylelkűen adsz másnak, olyan nagylelkűen adnak majd később neked is.
2020. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10# amennyit mond a Lélek, hogy adj.
2020. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor adj ha látod rajta hogy jóravaló ember aki nem elherdálja, nem csak kihasznál. Aki megkérdezi, hogy hiszel-e istenben, az általában egy utolsó féreg aki az ilyeneket vadássza.
2020. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
:O értem. Ha talizok egy hajléktalan, és megkérdez, hogy van-e apróm, akkor mondom, hogy van, és adok legalább 50ft-ot. Vagy 20ft-ot :)
2020. szept. 1. 16:15
 15/18 anonim ***** válasza:
Jóhogy, majdnem mindig. Odaállnak a templom bejáratához is és ha nem adsz, utánad köpnek. Ki sem lehet kerülni.
2020. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ennek utána nézek, hogy ilyenkor mivan.
2020. szept. 1. 18:42
 17/18 anonim válasza:
10%

Én hajléktalan ellátásban dolgozom, és tapasztalatból mondom, hogy nem segítesz neki azzal, ha adsz 50 forintot.


Szállást és ételt biztosít a rendszer, adományokból a legszükségesebb dolgokat megkapják. Ha abszolút nem tud semmilyen munkát megoldani, akkor még mindig gyűjtögethetne legalább alumíniumdobozokat.


Nem kell lenézni őket, de a lényeg hogy szocmunkásként én azt mondom ne legyen bűntudatod, mert talán pont azzal segítesz többet, ha nem adsz neki ingyen pénzt.

2020. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Amúgy Jézus sem segített mindenkin. Akkor én miért ne? Ha ráérek egy pillanatra akkor adok keveset. De többé nem. Tudom, hogy rossz dolog, de oldja meg maga.
2020. szept. 2. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!