Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok, titeket mi motivál...

Vallásosok, titeket mi motivál arra, hogy higgyetek?

Figyelt kérdés

Engem úgy neveltek a szüleim, hogy ha vallásos szeretnék lenni, az az én döntésem legyen és ne másé. Már 28 éves vagyok, viszont a mai napig nem látom az előnyét a vallásos (lokálisan keresztény) életvitelnek, hitnek.


Mi az a dolog a hittel kapcsolatban, ami miatt ti úgy határoztatok, hogy "Igen, ez a helyes út, így kell élnem."



2020. szept. 9. 10:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha valakit kiskorától hívőnek nevelnek, az 90%-ban hívő is lesz.

Esetleg zavarni fogja, de attól még hívő.

A maradék 10%-ot zavarja annyira, hogy ki is tér.


Akit nem így nevelnek, ott 50% az arány (és persze eléggé véletlenszerű, hogy ez az 50% mit fog hinni).

2020. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%
Hogy van bizonyítékom is...
2020. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem a "kényszer" visz rá (amikor a magam erejéből nem boldogulok valakivel olyan tekintetben, hogy NEM ÉRTJÜK MEG EGYMÁST, PEDIG HIVATALBÓL KELLENE...)


Azért tényleg gyakran be szokott jönni a dolog. Nem hinnék, ha nem tapasztaltam volna egyértelműen.


Ui: ezen kívül voltak korábban Isten-élményeim, csak már nagyon-nagyon régen. Akkor az motivált, most pedig ez a tény, amiről írtam.

2020. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Vallásosok, titeket mi motivál arra, hogy higgyetek?"

Mivel annyian bizonygatták, hogy a Biblia igaz, bő évtizeddel ezelőtt utánajártam, hogy tényleg igaz-e, Istentől jövő-e. Mivel utánajárásom során kiderült, hogy tényleg igaz, és sok fantasztikus dolgot tanultam, sok dologra rávilágított, így innentől kezdve ostoba lennék, ha nem követném Jézust a Biblia alapján

2020. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%

#14


Ez mind szép és jó, csak a tények hiányoznak. Ennyi erővel én is mondhatnám hogy utána járásom során bebizonyítottam hogy a biblia hülyeség, és a dzsihádistáknak van igaza.

2020. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


szerintem erdemes szetvalasztani a "hit" es a "vallas" szavakat.


A hit egy erzes, tapasztalatom szerint. Erzel-e a vilagban egy isteni jelenletet?, hogy kepzeled el a vilagot: van egy teremto-letezteto ero vagy csak veletlenul tortenik minden? Van-e olyan, hogy erzed, valaki vigyaz rad es meghallgat? vagy nincs? van-e a emberek vilagan tul egy tokeletesebb, misztikusabb vilag?


A vallas mar mas, az egy emberek altal letrehozott keret, amelyben kifejezik a hituket azok, akiknek van: liturgia, kozos enekek, sejtelmesen visszhangzo epuletek, gyertyak, a rituale es a tanitas. Itt esetleg jobban atelik isten jelenletet, vagy identitast ad nekik, vagy kulonleges elmenyt stb.

En igy gondolom.


En mindig hittem, nem volt egy kulonleges pillanat. Az, hogy gyakorlom-e a vallast, abbol a szempontbol kulonfele idoszakok kovetik egymast. "Eletvitel" szempontjabol nem befolyasol, maganugyem. Nem nagyon erdekelnek a vallasok altal eloirt eletmodszabalyok. Lelkierot meritek a hitbol, ez a "plusz". De van, akinek a kozosseghez tartozas, vigasz, mindennapi kapaszkodo, vagy az elet ertelmet segit megtalalni annak, akit ilyen kerdesek kinoznak. Egy ember eleteben is vannak ilyen vagy olyan idoszakok, hivokbol ateistak lesznek es viszont, vagy a hit megmarad es fejlodik stb. (Ezt arra irom, hogy "mar 28 eves vagyok".)


Te mar nagyon jo helyzetbol indulsz, hogy nem kenyszeritettek rad semmilyen vilagnezetet, igy nyitott vagy. Mindenkeppen beszelgess normalis (!) istenhivokkel, de ha nem talalsz ertelmet a dologban, akkor nem kell.

2020. szept. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A hit nem észérvek mentén születik, kérdező. Főleg nem teszik mérlegre, nem vizslatják, mennyi előnyük, vagy hátrányuk lesz belőle. Örülj, hogy szabad világban élsz. Nem is olyan régen, az átkosban még megszívta, aki vallásos volt, azelőtt meg az volt bajban, aki nem hitt istenben.
2020. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A vallásom adja meg számomra a dolgok jelentését. Megforgattam én magamban rengeteg gondolatot, nem vagyok sem vaskalapis, sem műveletlen. Viszont a vallástalan lét nem nyújtott számomra semmi olyat, amiért azt mondtam volna, hogy azért érdemes élni. Mulandó élmények vannak, és kedves emlékek, de a hitben lelem meg azt a célt, ami által tudom az élményeket, tapasztalatokat, eszméket, és ismereteket a személyembe integrálni, nem a céltalan lét kétségbeesésében vergődni.
2020. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

A biblia 90%a kamu. De Jézus sok tanácsa avagy amib5ényleg Jézus tanácsa az igaz.

Te is lehetsz olyan mint Jézus. Te is isten gyermeke vagy. Ha hiszed ha nem

2020. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A hit előnye az, hogy lehetetlennek tűnő dolgot is el tudsz érni vele. A tapasztalat azon az úton tart téged amin a többség közlekedik a mindennapi életben.


Nem csodálatos kihívás? Hinni abban amit nem tapasztaltál?

És élvezni azt, hogy be tudod hívni hit által a megtörtént világba, a meggtapasztalt világba kéréseidet? Soha nem próbáltad?

2020. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!