Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan történik a megkeresztel...

Hogyan történik a megkeresztelkedés? Sajnos nekem lyukas a dobhártyám, és víz alá nem mehetek, mert akkor még rosszabb lesz, és fájdalmasabb is. Jézus mit tanított erről?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Jézus nem tért ki ezekre, hiszen a fogyatékkal élők is megfelelő segitséget kapnak, hogy a megkeresztelkedés megtörténjen. Biztos vagyok benne, hogy lehet olyan óvintézkedéseket tenni, amely meggátolja a keresztelkedés miattai viz bekerülését, a Fülbe. A megkeresztelkedés egyébként sem egy hosszú időt igénybe vevő esemény, egy pillanatnyi. Szerintem akár egy fűlvédő sisak sem tilos ilyen esetkor, mint a vizilabdázóknak.
2020. szept. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:)


Az miért van, hogy olyat is láttam, hogy egy lelkész valami vizet nyom a hívő homlokára?

2020. szept. 14. 10:45
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezt Tőle kell megkérdezni.

Mivel Isten szava a mérvadó, az első keresztények is követendő példa, ezért a keresztelkedés olyan vizben kell történnie, ami ellepi az embert.

Ennek jelentése van. Jézus is ugyan ezt tette, példát hagyva.

Amikor valaki megkeresztelkedik, a merüléskor "meghal" a régi életének, és amikor feljön, az új élete, a keresztény élete alapján folytatja az életét.

Ezért a csecsemő keresztelkedés sem helyes, mert az új szülöttnek még akkor kezdődik, és majd neki kell személyesen eldönteni, hogy szeretne-e helyesen élni a keresztényekre vonatkozó elvárások alapján.

2020. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, de felnőttként keresztelkedtem és több különböző felekezeti keresztelőn voltam (katolikus, református, evangélikus), de egyiknél se volt pár csöpp víznél tobb.
2020. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hanem víz alá merülés?
2020. szept. 14. 11:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha te a fejedre cseppentett pár csepp vízben alá tudsz merülni, akkor alámerülés 🙊
2020. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Végül is, Jézus is szenvedett értünk, szóval én miért ne tegyem a testemet kockázatra? Mert ha a víz alá merülök, akkor talán néhány nap múlva nagyon fog fájni, mint néhány hónapja. Pedig még víz sem ment bele.
2020. szept. 14. 12:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem fontos teljesen alámerülni, nincs ilyen előírás a Bibliában. Az apostolok a Jeruzsálemi Zsinaton három féle módot határoztak meg, ebből csak egy az élő vízben alámerülés. Isten nem akarja, hogy egészségügyi bajaid legyenek. Ilyenkor bőven elég, ha kis vizet öntenek a fejedre és olajjal megjelölnek homlokodon.
2020. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szuper. Bár azt nem értem, hogy a hajmosás tusoláskor miért nem elég? Hamár elég az ima is magányosan. :)
2020. szept. 14. 13:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Felezet/gyülekezet függő a keresztelkedés módja. Sok helyen kb 1 dl szentelt vízzel oldják meg. Annál a gyülekezetnél érdeklődj, ahol megeresztelkednél, előtte valamilyen felkészítésre, hittanra biztos kell járni jópár hónapig, lesz időd a keresztelőre felkészülni lelkileg, testileg!
2020. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!