Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért adnak a katolikus...

Miért adnak a katolikus hívőknek a mise végén a kezükbe kis fehér korongot?

Figyelt kérdés
Ebből kiderült, hogy nem vagyok hívő. Egy iskolai évnyitóval egybekötött misére kísértem el az ismerősömet. Most először jártam misén, és amit láttam az nagyon tetszett, bár az erős visszhang miatt alig értettem valamit, így azt sem, hogy miért kapták a korongokat.
2020. szept. 16. 13:07
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Az az ostya szerintem.
2020. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

Az ostya. Hitünk szerint Krisztus teste és azért vesszük magunkhoz, mert ezzel Krisztus utolsó vacsorájára emlékezünk, sőt egész pontosan ebből részesülünk, mert Krisztus titokzatosan, de valóságosan jelen van a kenyér (itt ostya) és bor színe alatt.

Ha érdekel a szentmise, akkor ajánlom a Misevlog-ot. Fent van youtube-n. Itt elmagyarázzák, hogy mi micsoda és miért van.

2020. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
61%

Kizárt dolog, hogy erről soha életedben nem hallottál/olvastál korábban!


Kivárom, mit akarsz kihozni ebből a provó kérdésből....

2020. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Nem volt hátsó szándékom, sajnálom. Hittel kapcsolatos dolgokban tényleg tudatlan vagyok. De a katolikusokat miért és kik vádolják bálványimádattal?
2020. szept. 16. 13:57
 5/53 anonim ***** válasza:
24%

Istenük testèt eszik ès vèrèt isszák...

Elmebaj.

2020. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 Andizsuzsi ***** válasza:
47%

"Nem volt hátsó szándékom, sajnálom."


Akkor megkérdezted volna az ismerősödet, akit elkísértél vagy beírod a gugliba.

2020. szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi nem értem, hogy mi bajod van. Azért van ez az oldal, nem? Ha ez a kérdés zavar téged, akkor minek írtál ide, meg egyáltalán minek olvastad el?
2020. szept. 16. 14:44
 8/53 Andizsuzsi ***** válasza:
61%

"Andizsuzsi nem értem, hogy mi bajod van."


Nem szeretem, amikor a feszültséget keltik mások hite körül. Jól mutatja, hogy valaki töröltette a hozzászólásomat, amivel semmilyen szabályt nem sértettem meg. Nézd meg az ötös válaszolót. És változatlanul életszerűtlennek gondolom, hogy elmész életedben először misére, kérdések merülnek fel benned és nem attól kérdezed meg, akivel mentél, hanem hetekkel később eszedbe jut kiírni a gyakorira.

2020. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Mindegy, gondolj amit akarsz, nem érdekel. Az első két hozzászóló normálisan megválaszolta. Lényegében itt a kérdés véget is ért. Kár volt a saját elképzeléseddel megvádolni, ha nem is ismersz. De te tudod, neked így most biztos sokkal jobb.
2020. szept. 16. 16:34
 10/53 Andizsuzsi ***** válasza:
69%
Nem vádoltalak, elmondtam a véleményemet. Amit fenntartok különösen annak tükrében, ahogy az ötös, valóban provokáló, a katolikusokat mélyen sértő választ kezeled.
2020. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!