Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért adnak a katolikus...

Miért adnak a katolikus hívőknek a mise végén a kezükbe kis fehér korongot?

Figyelt kérdés
Ebből kiderült, hogy nem vagyok hívő. Egy iskolai évnyitóval egybekötött misére kísértem el az ismerősömet. Most először jártam misén, és amit láttam az nagyon tetszett, bár az erős visszhang miatt alig értettem valamit, így azt sem, hogy miért kapták a korongokat.
2020. szept. 16. 13:07
1 2 3 4 5 6
 51/53 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

"A sokat sztárolt 2. jános pál pápa volt pont aki akadályozta a világi rendőrsèg bevonását"


Na most akkor ezt legyél kedves valami hiteles forrással alátámasztani.

2020. szept. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

Wikipedia talán elèg lesz?

[link]

2020. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

De amúgy röviden arról volt szó,hogy a molesztálások nagyon nem illetek bele az általa brutális kampánnyal megtámogatott egyházkèpènek.Azèrt volt ő a legnèpszerübb mert már mint egy celeb prezentálta magát ès egyházát a világ felè.

Viszont Ratzinger bíboros tanácsára minden ügy rèszleteit a pápai hivatal gyüjtötte be titokmegörzès,vetèlytárszsarolás stb cèljábol,a lènyeg ,hogy titok maradjon a marketing nem sèrülhet.

Ez 2001 ig ment ,akkor már nem lehetett tovább a szőnyeg alá söpörni a bűnöket,ekkor váltott nèzőpontot de már gyakoralilag egy legyengült mutogatott èlőhalott volt,tehát èrdemben nem tudott már változtatni.


Ajánlom a Tell No One című youtube-on fellelhető dokumentumfilmet is.

2020. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!