Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért adnak a katolikus...

Miért adnak a katolikus hívőknek a mise végén a kezükbe kis fehér korongot?

Figyelt kérdés
Ebből kiderült, hogy nem vagyok hívő. Egy iskolai évnyitóval egybekötött misére kísértem el az ismerősömet. Most először jártam misén, és amit láttam az nagyon tetszett, bár az erős visszhang miatt alig értettem valamit, így azt sem, hogy miért kapták a korongokat.
2020. szept. 16. 13:07
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
78%

#40 Neked nincs szükséged, másnak meg van.

Fogadd el! Fogadd már el, hogy mindenki más!

2020. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
0%

Igen így a falu bolondjának is lesz állása...

A hitet nem kell falak közè zárni

2020. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
#42 Hála Istennek. Munkahelyteremtés.
2020. szept. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 Andizsuzsi ***** válasza:

„A hozzászólást egy másikkal együtt törölték a moderátorok. De ezt Andizsuzsi pontosan tudja, ő is látta, de nem állt ki mellettem, igaz miért is tette volna, ha már bennem látja az ellenségét.”

Tegnap óta nem voltam itt, nem volt rá lehetőségem, hogy megvédjelek.


„Írtad a 4-es hozzászólásban. Viszont szó se volt hasonlóról a korábbi válaszokban. Akkor ez honnan jött így hirtelen pont az Eucharisztia kapcsán?”

Én írtam egy szinte rögtön törölt válaszomban, hogy szerintem a kérdés célja az volt, hogy egymásnak ugrassza a katolikus és az őket bálványimádóknak tartókat. És ahogy most végigpörgettem a válaszokat, látom, hogy valóban megjöttek.

2020. szept. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"esetek tizezrei kerültek napvilágra"


Azért ne túlozz. Valóban nagyon elkeserítő, hogy pedofilok is vannak a katolikus papok között is. De azt te sem gondolod komolyan, hogy a pedofília valami katolikus betegség? Hogy más egyházakban, ateisták körében nincs jelen? Ez persze nem mentség, sőt, kifejezetten rossz fényt vet a katolikus papokra. Nekik ugyanis sokkal jobbnak kellene lenniük másoknál. Viszont az is tény, hogy a katolikus egyház elismeri, hogy vannak ilyenek közöttük, kivizsgálja és bünteti. Más egyházakról én ezt nem hallottam, bár nem is nagyon olvastam utána.

2020. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

Termèszetesen tudom ezt,de az egyház miután kivizsgálta ,az volt a büntetès,hogy áthelyeztèk őket másik intèzmènybe ami meglehetősen röhejes lèvèn általában ott folytatták,ahol abbahagyták.

Igen a pedofilia egy veleszületett "istencsapás" sok embernek,sokan ezt kordában tartják,de sokan pont ezèrt is választották papi hivatásukat.

2020. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 Andizsuzsi ***** válasza:

"Termèszetesen tudom ezt,de az egyház miután kivizsgálta ,az volt a büntetès,hogy áthelyeztèk őket másik intèzmènybe"


Volt akit igen, volt akit felfüggesztettek vagy elbocsájtottak. Azért tegyük hozzá, hogy ezekben az ügyekben a legritkább esetben került sor rendőrségi eljárásra, holott a rendőrségnek van, az egyháznak nincs joga nyomozni.


"Igen a pedofilia egy veleszületett "istencsapás" sok embernek,sokan ezt kordában tartják,de sokan pont ezèrt is választották papi hivatásukat."

Meg lennék lepődve, ha ezt bármivel alá tudnád támasztani. A mi egyházmegyénkben az idén 1 kispapot szenteltek. Te ezek szerint azt sugalmazod, hogy ő azért lett pap, hogy gyerekeket molesztálhasson? Teszem hozzá ezt egy csomó más szakma mellett is könnyedén elérhetné, ezért tök felesleges szemináriumba járni és nőtlenséget fogadni.

2020. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a legtöbb pedofil eset arányait is tekintve a családokban van. Akkor tiltsuk be a családalapítást?Az edzők között szintén nagyon sok pedofil van, valószínűleg több, mint a papok között. A versenysportot miért ne kéne betiltani?
2020. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

36-os


Azt irod, te annyira ismered a katolikus egyhaz buneit.


De azt megsem vetted eszre, hogy olyan dolgokrol beszelsz, ami mar mult ido?

Eleve szanalmas, ha valaki az ujsagok szalagcimeit ismetelgeti valamivel kapcsolatban, de ez mar raadasul nem is most volt.

Valoban: minden olyan intezmenyben vannak pedofilok, ahol gyerekek vannak, bolcsodekben, iskolakban, sportklubokban, szinjatszokorokben, nyari taborokban. Valoban az volt a problema, hogy a katolikus egyhaz megprobalta rendorsegi feljelentes nelkul, sajat koreiben megoldani a problemat, a papok athelyezesevel stb. Ez tenyleg elfogadhatatlan eljaras volt es sok szenvedest okozott.


De (en kulfoldon elek) manapsag mar szinte sehol nincs akkora biztonsagban a gyereked, mint egy katolikus rendezvenyen vagy intezmenyben. Egyedul sem maradhat egy gyerek SENKIVEL, aki az egyhazban dolgozik, ezerfele ellenorzes van ervenyben ennek kivedesere.

Manapsag mar ott tartunk, hogy a hiszteria atfordult, Ausztraliaban pl. alaptalanul megvadoltak egy katolikus puspokot, elorerohant a sajto, a rendorseg, es evekbe telt, mire nemreg vegre felmentettek - most egy tevetarsasag es a rendorseg all eljaras alatt.

En protestans vagyok, megis elengedem a gyerekeimet katolikus gyerekklubba, sot tobbnapos kirandulasra is, ahol mindig volt pap is veluk.


Te deklaraltan azert ervelsz napokon at, hogy a katolikus egyhazat, ezt a "vegtelenul romlott szektat" eltorold a fold szinerol, es mar csak 1-2 generacio es nem is lesznek.

Erre nem vennek azert merget, tekintve, hogy a vilag legnagyobb kereszteny egyhazarol van szo, de javaslom, hogy nezz mas ervek utan.

Ezt a "pedofil papok" fát mar nem erdemes razni, nincs rajta gyumolcs.

2020. szept. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Van azon a fán bőven,de ha akarod nyugodtan engedd el a gyereked egy olyan pappal akiröl semmit sem tudsz.

Mint irtam èrdekel a tèma,bőven nem szalagcímekröl meg az ausztrál kirakatperröl lehet pèldakènt beszèlni.Rengeteg gyerekkel,sokszor fogyatèkos gyerekekre specializált intèzmènyhálozatot vezet az egyház ahol felelőssègvonás sosem volt.A sokat sztárolt 2. jános pál pápa volt pont aki akadályozta a világi rendőrsèg bevonását,neki a propaganda volt a minden.A sok apácanevelde mellett feltárt újszülött tömegsírok is megèrnènek egy misèt.

De a egyház bűnei ennèp sokkal szerteágazobbak lèvèn ès elsősorban a korrupt vèreskezű nemzetközi katolikus maffiafelèpítèaű üzleti konglomerátumok kiszolgálása a cèl. 1. János pál is ezèrt halt meg

2020. szept. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!