Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért adnak a katolikus...

Miért adnak a katolikus hívőknek a mise végén a kezükbe kis fehér korongot?

Figyelt kérdés
Ebből kiderült, hogy nem vagyok hívő. Egy iskolai évnyitóval egybekötött misére kísértem el az ismerősömet. Most először jártam misén, és amit láttam az nagyon tetszett, bár az erős visszhang miatt alig értettem valamit, így azt sem, hogy miért kapták a korongokat.
2020. szept. 16. 13:07
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%

#30

Most az Egyházat, holnap már Krisztust fogják kárhoztatni, ez van. Mert ugye Krisztusnak is volt egy tanítványa, aki pénzért elárulta mesterét. De a többi se nagyon jeleskedett, hiszen szinte mind elhagyta, volt aki meg is tagadta.

2020. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%

#31 Emberek, gyarlók, féltették az életüket.

Jézus csak egy van!☺

2020. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
0%

Ismerem jèzus tanait ezèrt állítom,hogy a vatikán komplett antitèzise a tanainak.

A pedofil papoknál akikből rengeteg van azoknál szerintem jobb vagyok.

Ettöl függetlenül a szeretet mint jèzus tanainak alapja ès gerince olyan alap principium amit nem kell tanítani.

De az egyház sem a tanaira alapozta működèsèt hanem az èrtelmetlen halálára.

Szeresd jèzust vagy jön a pokol ès mèrhetlen szenvedès...ez èpitette fel az egèsz embereket manipuláló fèlelemben tartó szervezetet.

Ès továbbra se azt mondom ne higgy jèzusban vagy akármiben,a hir fontos dolog.

A jèzus "tanai" nevèben mèrheterlen mennyisègű gonoszságot elkövető politikai! szevezet eltörlèse lenne társadalmilag üdvös ès a "jófej" papokat s cinkosnak tartom mert elfogadják azt,hogy a gyermekmolesztálok ne kerülhessenek világi törvènykezès felè.

Persze volt jófej pápa is pár èvtizede akit rögtön meg is öltek mert felismerte szervezete mèlysègesen korrupt romlott rendszerèt ès tett volna ellene.

Szóval nem a hitetek ellen vagyok -azt hittem ez nyilvánvaló- hanem egy brutális ès rendkivül gonosz szekta ellen amire semmi szüksèg nem lenne jèzus tanainak èltetèsèhez ès alapvetően nem is azt a funkcióját látta el a törtènelem ,során hanem a hatalom ès gonoszság szolgálatát.

2020. szept. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
78%

#33 "Szóval nem a hitetek ellen vagyok -azt hittem ez nyilvánvaló- hanem egy brutális ès rendkivül gonosz szekta ellen amire semmi szüksèg nem lenne jèzus tanainak èltetèsèhez"


Na, jó, most volt elég belőled!

Pedig próbáltam veled emberi hangon beszélni, de te nem értesz semmiből és szándékosan szurkálod a másikat.

Intoleráns, mássággyűlölő, keresztènyfóbiàs, katolikusgyűlölő, önközpontú, összeférhetetlen, ember vagy, aki viselkedni se tud.

A "brutális és rendkívül gonosz szektá"ról meg fogalmad sincs napjainkban.

Vannak pedofil papok, de nem minden pap az, és nem mindenki védi őket.

Más hitét ilyen mértékben ócsárolni egyszerűen prosztóság, te nem érzed a határokat a "mit lehet és mit nem lehet már mondani között", nem érzed, mikor vagy sok, még és még mondod. Mint egy rögeszmès, kényszeres.

Ez a te bajod, nem a katolikus egyház.

Forr benned a frusztráció és az intolerancia, lehet, hogy valami pszichés betegség van ennek a hátterében.

Azért nem tudod elfogadni a másik egyházát, te elvakultan gyűlölöd a katolikusokat, mert projektálsz.

A saját belső elégedetlenségeidet vetíted ki itt.

Ez már nem a katolikus egyházról szól, hanem rólad.

Nincs benned tolerancia, ami pedig alapvető egy intelligens, felnőtt embernél.

Rakd rendbe a pszichédet, mert amit itt levágsz, az beteges.

Gyűlölködő vagy, pont mint egy bigott "szektás".

Ez a te bajod, tükör a "szekta" és magadra ismersz a "szektásokban". Akik nem a katolikusok. Ez projekció.

Mit erőlteted itt a vélemènyed, mit térítgetsz te itt?

Abban hisz mindenki, amiben akar, elemi jólneveltség ebbe nem belemàszni ilyen szinten.

Nem tanította meg ezt neked senki?

Ne fújjad már itt a gyűlöletedet, már règ le lehetett volna ezt zárni!

Nincs kivel kötekedni otthon, de furkál belülről az agresszió??? Kezeltesd, jóember, ne itt tèríts kompenzálàsképpen!

Te vagy olyan, mint egy rögeszmès inkvizítor, betegesen gyűlölködő vagy.

Én katolikus vagyok. Pont.

Te meg nem. Pont.

Ezt ép lelkű ember elintézi ennyivel.

De neked valami bajod van, amit a katolikus egyhàzra vetítesz ki.

Nem akarok veled tàrsalogni a továbbiakban, unom, intèzd el a belső kínjaidat egy pszichiáterrel, ha gondolod, adok elèrhetősèget.

Isten áldjon, vissza ne írj!!!

2020. szept. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Reagálnék az engem ért vádakra.


1. "De a katolikusokat miért és kik vádolják bálványimádattal?"

A kérdést az előttem hozzászólónak tettem fel, aki szóba hozta, én csak visszakérdeztem a miértre. A hozzászólást egy másikkal együtt törölték a moderátorok. De ezt Andizsuzsi pontosan tudja, ő is látta, de nem állt ki mellettem, igaz miért is tette volna, ha már bennem látja az ellenségét.


2. Azért nem kérdeztem meg az ismerősömtől, mert szégyelltem, hogy ennyit se tudok.


3. Egyszerűbb volt itt rákérdezni, mint a neten keresgélni egy olyan dolgot, aminek a nevét sem tudom.


Megjegyzésem: Azt hiszem itt egyedül a 2-es hozzászóló egy igaz katolikus, aki segítőkész volt, válaszolt a kérdésemre, és a többiekkel ellentétben nem kezdett el vádaskodni.


A végére pedig hitetlenként kigugliztam két idézetet azoknak, akik rögtön rám támadtak:


„Ki vagy te, hogy más szolgája felett ítélkezel?”

„Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni!”

2020. szept. 17. 08:02
 36/53 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látom a kizárod az èrtelmes párbeszèdet mert sèrtve èrzed magad ès bocs de te szemèlyeskedsz ès fröcsögsz .

Hidd el nagyon sokat tudok az egyházad bűneiről mert èrdekel a tèma.

Se frusztrált se beteg nem vagyok nagyon boldog èletem van.

De fel sem akarod fogni hogy a hitedet nem támadtam csak a hiteded kihasználó szervezetet.

Azt hiszed jár a tisztelet azèrt mert van egy amúgy konvencionálisan előre gyártott kèpzeletbeli barátod pedig nem.

Ennek belátása lenne rèszedről elmozdulás a tolerancia felè de csak elitizmusodban sèrtve lekezelően hőbörögsz.

Tèriteni ped vègkèpp nem akartam,mint sikszor leirtam a hit (akármiben is) fontos dolog.

De ha valakit èrdekel (engem),hogy mennyi gonoszság volt ès van a világban az eljut a vallások egyházaihoz.

Nem bántotalak szerintem nyugodan higyj az istenedben.

Hidd el megèri.

2020. szept. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%

#36 Nézd, már megmondtam neked, hogy fejezzük be ezt a sehova se tartó beszélgetést.

Már vagy tíz üzenettel ezelőtt jeleztem, hogy hagyjuk egymás hitét békén, te így gondolod, én meg emígy. Elférünk a világban.

De csak visszaírsz, és egyfolytában olyanokat, hogy "bűnszövetkezet" "gonosz, romlott" "Jézus értelmetlen halála" és egyéb...

Miért teszel rá mindeg MÉG EGY lapáttal???

Nem megmondtam, hogy hagyjuk egymás meggyőződését?

Veled nem lehet párbeszédet folytatni, mert amint vége, kezded előlről.

Ez már lassan vicces, katolikus, protestáns fejezné már befelé a vitát, te meg újra beirkálsz nekik.

Zárjuk már le!

Azt gondolsz, amit akarsz, más meg mást.

Hagyd békén az egyházhoz tartozókat! Nem veszed észre, hogy csak te győzködsz mindenkit?

2020. szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
0%

Amint felfogod,hogy se nem tèged se a többi hivőt ès pláne nem a magát az istenhitet támadtam,hanem az ezek nevèben elkövetett bűnöket ès bűnözőket.

Akkor elhiszem ,hogy felfogod amit írok.

2020. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

#38 Nézd meg, hát mégis beszélgetünk, ez már tényleg vicc!😂😂😂

Szerinted nem fogom fel?

Hát, b+, én nem is voltam katolikusnak nevelve, most se vagyok egy bigott katolikus.

Még egyszer: Fogd fel, hogy vannak emberek, akik közösségben szeretik megélni a hitüket, EZÉRT VAN az egyház.

Aminek voltak bűnei, de az állam és az egyház össze volt fonódva, az egy más társadalom volt.

Bocsánatot is kértek már a bűneikért, de ennek nézz utána.

Az egyházakat NEM KELL eltörölni, nem is szabad, mert a vallásgyakorlás alapjog.

Nem fogják beszántani az egyházakat, ha a fejedre állsz se.

És nem is kell.

2020. szept. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
0%
Így van de ehhez nincs szüksèg templomokra mert templom az egèsz világ.
2020. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!