Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért adnak a katolikus...

Miért adnak a katolikus hívőknek a mise végén a kezükbe kis fehér korongot?

Figyelt kérdés
Ebből kiderült, hogy nem vagyok hívő. Egy iskolai évnyitóval egybekötött misére kísértem el az ismerősömet. Most először jártam misén, és amit láttam az nagyon tetszett, bár az erős visszhang miatt alig értettem valamit, így azt sem, hogy miért kapták a korongokat.
2020. szept. 16. 13:07
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%
a 20-as a 18-nak szólt
2020. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
0%

Mert simán el lehetne törölni az egyházat (nem az isten/akármi hitet) a földről.

De ha valaki tisztában van vele,hogy mi folyik az egyházon belül ès mègis csatlakozik-általában születès után eldöntik a szűlök...- az cinkosságot válal egy olyan szektával ami több mint 1000 ève az emberek hiszèkenysègèn ès fèlelmèn èlösködik.

A katolikus egyház egy politikai/pènzügyi erőszakszervezet olyan befolyással ami elkèpesztő hatalommal ruházta fel.

Minden jogom megvan gúnyolni a műanyag szertartásaikat mert az is csak színjátèk ráadásul a túlnyomó rèszt ateista polgárok adójából finanszirozva ès mivel itt is töröltettetek válaszokat akkor az effèle cenzúra jogosan háborítja fel azokat akik szerint az egyház nèlkül azèrt jobb világ lenne.

2020. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
78%

#22 Gúnyoljad akkor tovább!

Háborodj fel!

Akkor se fog változni semmi.

De te tudod, csináld!

2020. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

#22

Kinek mi a jobb, most valószínűleg Mekka felé hajbókolnál napi ötször.

2020. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
0%

20as jól leirta mi a baj a katolikusokkal de ha már ilyen primitiv szinten pszichologizálunk akkor lehetünk demagógok is,gondolom a papok által megerőszakolt kisfiukra is csak legyintesz,hogy az egyház már csak ilyen kit èrdekel.

Minden kritika ,a legkisebb gesztus is èr ellenük valamit .

1-2 generáció ès már csak akkor lesz tele egy mise ha kötelezővè teszik a divatkeresztènyek szokás szerint politikai okokból.

Ha nem èrdekel a dolog kár hirdetni ezt a felszines toleranciát melletük,hiszen nem is kell változni semminek.

2020. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
85%

#25 Az egy EMBER, nem az EGYHÁZ, aki megerőszakolta.

Nem legyintek semmire, ne legyél indulatos.

A vallásomat, képzeld, én választottam felnőttként, nem a szüleim erőltették rám.

Katolikus vagyok, mert ennek a vallásnak a tanai állnak hozzám legközelebb.

1. Jézus miatt.

2. Mert nincs eleve elrendelés benne, mint a protestáns hitben.

Toleráns vagyok még veled is, utálj engem is, baromira nem érdekel.

Toleráns vagyok a többi vallással is, a lelki életem magánügy, azt nem osztom meg.

Gyenge végképp nem vagyok, ha úgy gondolnád, hogy gyengeségből csatlakoztam. Meglepődnél az én erőmön, hidd el. Nem oda szavazok, ahova hiszik, sok katolikust álszentnek tartok, van, amitől a gyomrom kifordul, de katolikus vagyok.

Utálj érte, szívemből nem érdekel.

Minden jót kívánok neked, nincs miért haragudnom.

A katolikusokat szinte mindenki utálja, bánja a fene!

2020. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
0%

Az egyház vèdte be a pedofil papokat szóval bűntársak.

Ès nem 1 ember hanem esetek tizezrei kerültek napvilágra.

Èn abszolult nem itèlek el senkit ha hisz bármiben,de ehez nem kell sztem egy vègtelenül romlott szektához csatlakozni.

Jèzus gyülölnè legjobban ezt az egyházat elhiheted.

2020. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
72%

#27 "Jèzus gyülölnè legjobban ezt az egyházat elhiheted." Szerinted nem tudom? De ő tette le az alapkövét.

Nem az alapjával van a baj, azzal van a baj, hogy sok a romlott ember mindenhol.

A foglalkozásomat nem mondom meg, de ott is sok, rengeteg.

De attól még az a foglalkozásom, mert azt választottam, és én sokminden vagyok, de rosszindulatú nem.

Hagyjam ott?

Nem!

Én máshogy érzek, máshogy gondolkodom egy romlott rendszerben.

De benne vagyok, sose tagadnám meg, amit választottam.

2020. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
79%

"Jèzus gyülölnè legjobban ezt az egyházat elhiheted."

Kár, hogy egyáltalán nem ismered se Jézust, se a tanítását. Így persze érthető, hogy ostobaságokat beszélsz, amit még mérhetetlen gyűlölet is "megfűszerez". De semmivel se vagy jobb, mint akiket elítélsz, sőt sokkal rosszabb.

2020. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
78%

#29 Meg különben azt se tudja az illető, hogy mennyi jófej pap van, akik élik az igét, és elítélik a molesztálást pl.

Ekkora szervezet nincs hiba nélkül, ahogy mi sem vagyunk hiba nélkül.

Kivédhetetlen.

2020. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!