Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hívők! Csak nekem van...

Jézus hívők! Csak nekem van elegem abból, hogy mindig minket okolnak a vallás háborúkért és lehordanak minket? Meg, hogy több bizonyíték van az űrlényekre, mint a természetfelettire bla bla bla...

Figyelt kérdés
Ilyenkor mit válaszolnál? Főleg akkor ha megpróbálja elmagyarázni, hogy a kereszténység is a halál és a tudatlanság miatt is alakult ki?

#vallás #Jézuslétezik
2020. okt. 1. 06:21
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Jézus hívő vagyok, de az űrlényekben is hiszek. Túl nagy a világ és Jézus mondta, hogy más juhaim is vannak.
2020. okt. 1. 12:20
 12/35 Mansour ***** válasza:
100%
Eléggé más dolog Jézusban, és az űrlényekben "hinni". Az űrlények esetében ez inkább az ésszerű valószínűség elfogadása. Jézus esetében pedig vagy belső tapasztalat, vagy csak reménység.
2020. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
3%

Általában nem minket, hanem az egyházat hibáztatják, és félig okkal. Az egyház adott lehetőséget rá, vonódott be ilyen primitív, istenkáromló szinten a kúltúrába, ami nem az élni és élni hagyni, hanem az ami más az pusztuljon elvre épül.

Sose találkozok ilyennel, dr ha találkoznék, megérteném.

Az meg hidegen hagy, hogy lehordanak minket. Az emberek nagyja üresfejű. Így a jézus hívők nagyja is. Valószínűleg az aki lehord, az is üresfejű, csak más nézőpontja van, de ugyanannxira téved, ugyanannyira nem érti a világ működését, mint egy hozzá hasonló üresfejű jézus hívő, vagy más hívő, nem hívő.


Több kézzel fogható bizonyíték van az ürlényekre, ez igaz. Mert egy élőlény létére primitívebb bizonyíték kell. A természetfelettire viszonz spirituális bizonyíték kell, ís az emberek közel 100%a spirituálisan nagyon üres, így természetes, hogy nem látják a mindenben ott lévő bizonyítékot. Ezt is érdemes elfogadni, mert bölcsesség és világról alkotott esszenciális tudás kell, hogy valaki lássa a bizonyítékot a spirituális világra.


Elmagyaráznám, hogy működik a dolog. Valahogy úgy, ahogy fentebb tettem, csak kifejtve, tényeket előhozva, és személyreszabva.


A kereszténység tényleg a tudatlanság miatt alakult ki. Minden egyház a tudatlanságból ceszi az erejét és elkorcsosult agymosó, istenkáronló, amelyek távol állnak az egykori üzenetétől istennek. Ez tény, azt mondanám rá, hogy jól látja, tudván, hogy nem a kereszténységre, hanem a keresztény egyházra gondol.

2020. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Red! Telefonról írtál? :)


És hogyan reagálnál ha visszatérne Jézus hirtelen, és minden jó embert, mert úgy élt, mint Jézus a Mennybe megy? Sztem a hit nem fontos. Az erkölcs a lényeg.

2020. okt. 1. 15:52
 15/35 Mansour ***** válasza:
38%

"Sztem a hit nem fontos. Az erkölcs a lényeg."

Akkor rossz helyen vagy, mert amit mondasz, az a judaizmus vagy az iszlám.

2020. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Ha így gondolod, akkor az ateisták nem mennek a Jó Helyre. Hamár a hit fontosabb mint az erkölcs. Akkor Hawking most a pokolban lehet? Mondom, lehet.
2020. okt. 1. 16:12
 17/35 Mansour ***** válasza:
A hiten nem azt értem, hogy elhiszed, hogy Jézus élt, meghalt és feltámadt. Hanem azt, hogy ha követed Őt, annak nem csak a világi életedre, erkölcseidre van kihatása, hanem a transzcendens létedre is. A pokolban meg nem hiszek.
2020. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
De akkor a nem hívők hova kerülnek? Semmivé lesznek, mert a Mennyben sem hisznek? Hiszen ha nem hisz Bennük, akkor miért kerülne szerinte egy nem létező állapotba?
2020. okt. 1. 16:25
 19/35 Mansour ***** válasza:

"Semmivé lesznek, mert a Mennyben sem hisznek?"

Igen, én ezt tartom elképzelhetőnek. De nem azért mert nem hisznek a Mennyben, hanem mert nem találták/őrizték meg magukban azt, ami örök.

Vagy, ha van reinkarnáció, visszakerülnek a nagy körforgásba. De az "énjük" akkor is semmivé lesz, mert aki megszületik, az már egy új emberi személy.

2020. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Érdekes elmélet.
2020. okt. 1. 16:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!