Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hívők! Csak nekem van...

Jézus hívők! Csak nekem van elegem abból, hogy mindig minket okolnak a vallás háborúkért és lehordanak minket? Meg, hogy több bizonyíték van az űrlényekre, mint a természetfelettire bla bla bla...

Figyelt kérdés
Ilyenkor mit válaszolnál? Főleg akkor ha megpróbálja elmagyarázni, hogy a kereszténység is a halál és a tudatlanság miatt is alakult ki?

#vallás #Jézuslétezik
2020. okt. 1. 06:21
1 2 3 4
 21/35 Mansour ***** válasza:
11%
Az, de legalább hihető. A pokol számomra nem az. A jó, szerető és igazságos Isten léte szerintem kizárja a pokolban való örök szenvedés lehetőségét.
2020. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk rá van pokol, de ha erősen imádkozol a Fentiekhez a pokolban, akár Isten is lehet, akkor lejönnek érted, és meggyógyítanak a Mennyben? Amúgy Mansour milyen vallásos vagy?
2020. okt. 1. 16:49
 23/35 Mansour ***** válasza:
11%
Ez nem áll messze a katolikus tisztítótűz fogalmától, és ezt elfogadhatónak tartom. Római katolikus vagyok egyébként, de nem igazán gyakorlom a vallást. A saját fejem után megyek inkább...:)
2020. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Kettévágatja és a képmutatók sorsára juttatja. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz.


Ez nem a Pokolhoz hasonlít? Ha nem, akkor mire?

2020. okt. 1. 17:44
 25/35 Mansour ***** válasza:
11%
Sírás és fogcsikorgatás az lehet, és lesz is. Csak nem az örökkévalóságig. Én az örök szenvedést jelentő pokolban nem hiszek. Legfeljebb úgy örök, hogy megváltoztathatatlan, de nem úgy, hogy végtelen ideig tart.
2020. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Szerintem is Isten annyira igazságos, hogy nem örökké fog szenvedni Hawking. Lehet, hogy lehülyézte a vallásokat stb... de zseni volt. Az időutazás kísérlete a bulival nagyon jó volt :D
2020. okt. 1. 18:09
 27/35 Mansour ***** válasza:

Igen, egy véges (sőt meglehetősen rövid) élet elrontásáért az örök szenvedés büntetése semmiképp sem igazságos.

Hawkingnak pedig szerintem megvolt a joga akár arra is, hogy szidja Istent. És nem a zsenialitása, hanem az állapota miatt. De ezt nem tette, tehát szerintem erkölcsileg is maximálisan helyt állt.

2020. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Én nem ítélkezem csak kíváncsi vagyok. Szerinted Richard Dawkinsal mi lesz?
2020. okt. 1. 18:20
 29/35 Mansour ***** válasza:
11%

Aki kíváncsi, hamar megöregszik! :)

Kár ilyesmin filózni, még azt sem tudhatjuk biztosra, hogy van-e túlvilág, és ha igen, milyen. Azt meg főképp nem, hogy konkrét emberekkel mi lesz odaát. Isten a szívek vizsgálója, ember ne ácsingózzon ilyesmire.

A kíváncsiságról egy vers, ajánlom, hogy olvasgasd, és gondolkodj el rajta:

[link]

2020. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Végülis Isten a halált is adta nekünk, hogy féljünk a haláltól stb... Mivel fellázadtunk Isten ellen, mert mi is isten akarunk lenni. Szerintem sokkal jobb lett volna ha a Paradicsomban élnék ruha nélkül :D és iskola nélkül. :)


https://www.youtube.com/watch?v=S_OTz-lpDjw


Te pedig ezt a zenét hallgassad meg, remélem, hogy tudsz angolul! Istenről énekelnek.

2020. okt. 1. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!