Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arra vagyok kíváncsi, hogyha...

Arra vagyok kíváncsi, hogyha hiszel a Bibliának, valószínű, hogy inkább a teremtésben hiszel, mintsem az evolúció elméletében. Vajon ez azt jelenti, hogy mivel a Bibliának hiszel, tudatlan, ostoba vagy őrült vagy? Dawkins mondta ezt 1x sajnos.

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 23:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Nézd:

a Biblia 3-4000 éves történetekből áll.

A benne levő tudományos állítások már 2000 éve SEM voltak korszerűek, mert már akkor sem tudósok írták, hanem pásztorok, halászok, adószedők...

szóval a Biblia TUDOMÁNYOS állításait el lehet felejteni.

TUDOMÁNYOS kérdésekben kéretik a tudósoknak hinni, méghozzá a maiaknak.

Ha képtelen vagy kinyitni egy természettudományos tankönyvet, akkor pedig inkább Dawkinsnak higgyél ebben (a tudományos kérdésekben), mert még ő is jobban tudja, mint a Biblia, vagy te.

HA NEM ezt teszed, akkor valóban valami gond lehet nálad odafönt.


Abban, hogy vannak-e istenek, nem kell neki hinni, mert azt nem tudja jobban.

2020. okt. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Számtalanszor le lett írva, hogy a kettő nem zárja ki egymást.
2020. okt. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Mansour ***** válasza:
93%

Mit jelent számodra az, hogy hiszel a Bibliának? Azt, hogy szerinted a Biblia minden mondata szó szerint igaz, minden, amit a Biblia ír, az valóságos (fizikai, történelmi, stb.) tény? Ha igen, akkor sajnos azt kell mondanom, hogy tényleg tudatlan és ostoba vagy.

Ha azt jelenti, hogy hiszel abban, hogy a Biblia egy szent könyv, aminek van egy fontos üzenete az ember számára, és ennek az üzenetnek a megértésére törekszel, akkor nem vagy az.

2020. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Egyszerre lehet hinni a Bibliának és elfogadni az evolúciót. A kettő nem zárja ki egymást. Lehet mind a kettő egyforma valóságos. A Szentírásban sok történet jelképes, így a teremtés leírása is. Ezzel nincs semmi gond.


Ettől függetlenül Dawkins is lehet egy megátalkodott, ostoba őrült. Gyanítom ez mind igaz rá. Egy gyatra jellemtelen senki, egy olyan "tudós", akit egyedül vallásellenessége miatt kaptak fel, mert túl sokat nem tud felmutatni tudományos területen.

2020. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Kérdező: ".....mivel a Bibliának hiszel, tudatlan, ostoba vagy őrült vagy?"


Nem a Bibliának kell hinni! A Biblia nem az Isten. A Biblia Istentől való kinyilatkoztatás arra vonatkozóan, hogy legyen némi fogalmunk Isten létezéséről és, hogy mi emberek Isten teremtményei vagyunk, akik bűnben születtünk, bűnben élünk és szükségünk van az Ő kegyelmére a megbocsátására!


Egyrészt történelem is, másrészt pedig kinyilatkoztatás, prófécia az utolsó időkre, a jövőre nézve és vonatkozóan!


A Biblia nem tudományos szakkönyv, nem jós könyv, nem minden titkot feltáró bűvös varázskönyv! A Biblia annyit közöl velünk, amennyi szükséges! Annyit közöl velünk, amennyit az akkori ember értelmével nézve fel tudott fogni, meg tudott érteni és le is tudott írni.


Nem kell ezt túl bonyolítani és túl misztifikálni!

2020. okt. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Attól még előre megírta a tudományos felfedezések előtt! Lehet, hogy nem jóskönyv de az íróknak bajmentes látomásuk volt!


Nos, én nem vagyok egyik sem.


Tudatlan? Nem, mert a Föld nem 6000 éves. Hanem 4.5 milliárd éves.

Őrült? Köszi, de jól érzem magam.

Ostoba? Az sem, mert még mindig okos vagyok.


Ennyi.

2020. okt. 21. 12:32
 7/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ne legyél már ennyire önérzetes, mert a végén még azt hiszem rólad, hogy szétrobbant a büszkeség, meg a nagyra nőtt megduzzadt EGO-d!!!



A kérdés az, hogy te hívő vagy, vagy sem???


Azt nyilván minden normális hívő tudja, hogy a teremtés napjait, nem napi 24 órában kell számolni vagy értelmezni, mert ez abszurd!


A közel 6000 éves történelem is csak a bűnbeesés utánra vezethető vissza és értelmezhető, amikor is valójában Ádám és Éva már kiűzettek a Paradicsomból!!! Ám arról nem szól semmi, hogy mennyi idő telt el a öld megteremtése és Ádám megteremtése között! Ahogy arról sincs semmi, hogy Ádám meddig volt egyedül. Azaz, hogy mennyi idő telt el Ádám megteremtése és Éva megteremtése között! Valamint, mennyi idő telt el kettőjük kapcsolata és a bűnbeesés, kiűzetés között.


Ezekre senki sem tud megválaszoni és ez nem szégyen!

2020. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Én hívő létemre csak mosolygok a válaszodon. :)

Hovind nagyon jól elmagyarázza a Föld korát. Az emberek a számításba néha néha tévednek. Minden évben (2000 előtt) más az év. Régen a szingularitás nagyobb volt, majd később kisebb, és végül semmi sem volt...

2020. okt. 21. 21:37
 9/24 anonim ***** válasza:

Kérdező: #8# "Én hívő létemre csak mosolygok a válaszodon.".


És pontosan fogalmazva, a válaszom melyik részén is mosolyogsz?

2020. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Mansour ***** válasza:
94%

Hát mert amit Hovind jól elmagyaráz, az aztán úgy is van!

Tudod hány olyan dolgot hallottam már, ami jól el volt magyarázva, mégsem volt igaz?

2020. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!