Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arra vagyok kíváncsi, hogyha...

Arra vagyok kíváncsi, hogyha hiszel a Bibliának, valószínű, hogy inkább a teremtésben hiszel, mintsem az evolúció elméletében. Vajon ez azt jelenti, hogy mivel a Bibliának hiszel, tudatlan, ostoba vagy őrült vagy? Dawkins mondta ezt 1x sajnos.

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 23:44
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Például mi?
2020. okt. 22. 09:55
 12/24 Mansour ***** válasza:
92%
Rengeteg dolog, a politikától kezdve, a magyar nyelv és nép történetén keresztül, akár gasztronómiai dolgokig. Nem is beszélve a kreacionista "tudományról". De hogy egy valódi természettudományos példát is mondjak, láttam egy előadást, ahol egy geológus másfél órán keresztül magyarázta, hogy soha nem volt folyékony víz a Marson. Tudományos érvekkel alátámasztva, szépen logikusan kifejtve. Nekem, aki nem sokat értek a geológiához, teljesen elfogadhatónak tűnt. Aztán azóta kiderült, hogy nemcsak hogy volt, de nagy valószínűséggel jelenleg is van folyékony víz a Marson.
2020. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem akarlak megsérteni Kérdező de ha mondanom kellene egy embert akire semmiképp NE hallgass akkor az első között lenne Hovind. Amúgy én is sokmindent hallottam ami jól el van magyarázva aztán mégis hülyeség, pl: lapos Föld, védőoltásokról szóló konteók meg úgy igazából az összes konteó/ hoax/ álhír elsőre logikusnak hangzik de közben meg nagy marhaság.
2020. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Pedig nagyon jól magyarázza a dolgokat attól még. Például az agymosást :D és jól összevette a teremtést az evolúcióval.


De akkor milyen magyar hitvédőt ajánlasz ha szélhámos szerinted?

2020. okt. 22. 10:26
 15/24 Mansour ***** válasza:

Az agymosásról annyit, hogy azt sok helyen sikeresen űzik, vallásos közösségek keretében kiváltképp...

Nem kell hitvédő, olvasd a Bibliát, és ha meggyőződsz róla, hogy igaz, akkor kövesd, ha nem, akkor meg ne. Ha már arra apellálsz, hogy más győzzön meg, akkor úgy is megette a fene...

2020. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Oksa. Még mindig olyan vagyok mint hitetlen Tamás. Kellene még több bizonyíték, nem akarok csalás áldozatává lenni, hogy csalódjak.


Például, hogyan lehet azt megcáfolni, hogy Jézus Krisztus nem mítosz, és nem a rómaiak találták ki?

2020. okt. 22. 10:33
 17/24 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy már 2000 évvel előtte is voltak ilyen történetek.

Nem, nem jóslatok. Már akkor is múlt időben beszéltek.

2020. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Mansour ***** válasza:
100%

Ha ennyire bizonyítékokat akarsz, és csak a bizonyított dolgokat fogadod el, akkor miért nem mész inkább természettudósnak? Ez a beállítottság ahhoz való. A hit nem követel bizonyítékot.

Már épp akartam ajánlani egy-két színvonalasabb teológiai blogot, hogy az ilyen áltudományok helyett inkább onnan tájékozódj, de félek, hogy attól még jobb elbizonytalanodnál. Mert bizonyítékot ott sem fogsz kapni, csak még több gondolkodnivalót.

2020. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Pedig nagyon jól magyarázza a dolgokat attól még. Például az agymosást :D és jól összevette a teremtést az evolúcióval.”


Hovind akkor fog bármit jól magyarázni ha engem pápává választanak (fun fact: nem fognak). Mondjuk az agymosáshoz lehet ért az adócsalás mellett mert mégis csak sikerült jópár embert megvezetnie.


Mindegy is, szerintem a lényeg ,hogy az ember a világ működésével úgy ahogy legyen tisztában ,hogy ne lehessen olyan könnyen becsapni, megvezetni, lásd: az a marhasok konteó a covid-19 körül. Ha mindenki legalább nagyjából értene a vírusokhoz, járványhoz, cseppfertőzéshez stb akkor fele ennyi álhír se lenne. Azon túl ,hogy hogyan ápolod a lelked az rajtad múlik. Keress egy hobbit, önkénteskedj menhelyeket vagy öregotthonokban, ültess egy fát, stb. Amit szeretnél. Ha meg valamilyen hittérítőt akarsz hallgatni akkor meg mindegy, válassz egy szimpatikusat.

2020. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
2020. okt. 22. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!