Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy honnan lehet tudni, hogy a Jehova Tanúi hamis vallás, és a jw.org oldal is? Én keresztény vagyok, de nem Tanú. Különben is, Jézus a Jehova Tanúiról nem mondott semmit.

Figyelt kérdés
NE Jehova Tanúi írjanak, hanem csakis keresztények!

2020. okt. 17. 13:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 Alex Fly ***** válasza:
@30: Leírtam. Nem zsinat határozta meg, hanem ez a keresztény hit legpontosabb definíciója, melyet az ókor óta minden keresztyén elfogad. Ha valaki már ezt is kétségbe vonja, az már önmagában is elég ahhoz, hogy tudjuk, keresztény-e avagy nem (a klasszikus "mindenki szembejön" esete)...
2020. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
Keresztény az, aki elfogadja Jézust Isten fiának, akit Isten maga küldött, hogy a Messiásként megváltsa a tökéletes élete feláldozásával a tökéletlen, bűnös emberiséget, s aki Isten kinevezett királya, hogy uralkodjon a Föld felett
2020. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 A kérdező kommentje:
Attól még létezik, ha te ezt mondod, hogy nem létezik! És vannak bizonyítékok.
2020. okt. 25. 09:37
 34/111 A kérdező kommentje:
És a hitetlenek pedig nem akarják! Tehát az ateizmus is egy mankó, mert nem akarják, hogy Isten létezen! Jézus feltámadása pedig történelmi tény, csak neked semmilyen bizonyíték nem elég! Még a megjövendőlések sem!
2020. okt. 25. 09:52
 35/111 anonim ***** válasza:

Rendben, jelents fel. Szép keresztény vagy!

Emberszerető és egyebek.Mint a nem létező istenetek.

2020. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 A kérdező kommentje:
Most komolyan? Ide jössz azzal, hogy szép keresztény vagyok, miközben te szerinted az ISTENÜNK nem létezik?! Hogyan lehetek keresztény ha nem létezik az ISTENÜNK? :D és mivel Krisztus meghalt a bűneinkért, ezért megfog bocsátani a súlyos halála miatt értem, mert követem Őt. És Isten nagybetű! És annak valószínűleg örül, hogy veszekszek veled. Jézus Krisztus nem mítosz mint pl. Hórusz. Ezt be is bizonyítom neked!
2020. okt. 25. 10:02
 37/111 anonim ***** válasza:

Komolyan. Én is keresztény vagyok, mert annak születtem, nem tehetek róla, de nem vagyok hívő.

Az a baj, ha a keresztény és hívő nem képes ennek megfelelően élni.

Te nem követed a tanításokat, ha feljelentesz engem meg hamisnak titulálsz egy vallást. Ezért vagytok utálatosak, mert csak álkeresztények vagytok, a cselekedetitek pont ellentmondanak a hiteteknek és a kinyilatkoztatásaitoknak.


“Az igazi vallásosság konkrét tettekben nyilvánul meg“ Mondta a libernyák pápa, de ne aggódj ő sem viselkedik keresztény módra.

2020. okt. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 A kérdező kommentje:

Az új ateizmus pedig egy szellemi pestis.


Különben is, van még időm megváltozni. Krisztus pedig nem karácsonykor született, ahogy a többi pogány isten!

2020. okt. 25. 10:28
 39/111 A kérdező kommentje:
Ja és miért lettél ateista? Mi volt a bajod?
2020. okt. 25. 10:29
 40/111 anonim ***** válasza:
100%

38

Jézus születésére pontosan ezt mondják a Jehovások is. Ezt tudtad?


Egyébként nem a megbocsátásra, hanem a keresztényi életre kellene koncentrálni. Csak az sokkal nehezebb.Ezért hívják a keresztények többségét szentfazéknak, mert még azt sem tartják be, amiben hisznek.


Én nem gondolom, hogy valaki rosszabb ember az keresztényeknél, azért mert nem hiszi el a meséket. Sajnos sokszor pont az álkeresztényeknek kellene szégyenkezniük a viselkedésük miatt.


Az élet igazságtalanságai miatt lettem ateista.

2020. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!