Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz erről? Cseri...

Mit gondolsz erről? Cseri Kálmán lelkész tanítása épp most olvastam fb-on

Figyelt kérdés

Jézus tanítása a halottakról💞

A kegyelem harmatja -


,,💞...közöttünk... nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni..., ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki.,, (Lk 16,26)


A gazdag és Lázár történetében Jézus Krisztus nagyon fontos igazságokat tanít arról, hogy mi van a halál után, mit tudhatunk az elhunytakról.

Egészen természetesen tanítja, hogy van folytatása az emberi létnek a biológiai halálunk után is. Jézus szerint a halál nem pont az élet mondatának a végén, hanem kettőspont: folytatása következik. Más létformában, de tovább létezik minden ember, a nem hívők is, akár akarjuk, akár nem.


De nem mindenki ugyanolyan körülmények közt létezik tovább. A gazdag a pokolba, Lázár az üdvösségbe került.

Az előbbi szenvedett, az utóbbi boldog volt. Ne feledjük, hogy már itt is két különböző állapotban létezünk: Istennel közösségben vagy Isten nélkül. Ez válik véglegessé a halálunkkor. Jézus tehát világosan tanítja: van üdvösség és van kárhozat.


Van összefüggés az ember földi élete és örök sorsa között. „Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta." (Jn 3,36) Mindnyájan Isten haragja alá születünk, innen lehet megtérnünk hozzá.


Jézus azt is világosan tanítja, hogy örök sorsunk eldől a halálunk pillanatában, s utána már ezen nem lehet változtatni. A történet mindkét szereplője azonnal odakerül, ahol el kell töltenie az örökkévalóságot.

S hiába próbálna a gazdag akárcsak enyhülést is kérni, utána már nem lehet változtatni semmin.


Jézus tanítása szerint egy életünk van, ez megismételhetetlen, ebben van lehetőségünk megtérésre.

A Szentírástól távol áll a reinkarnáció elképzelése és a halottakért való imádkozás gyakorlata is.

Hiszen a sorsuk végleg eldőlt.

(Imádkozzunk az élők üdvösségéért)


2020. nov. 28. 14:08
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
#20 azt is elfelejted hogy isten keményítette meg a farao szivet es nem a farao volt az aki ellenallt. Ujszovetsegbe olvashatod hogY a faraot azert tamasztotta az isten hogy megmutassa rajta a hatalmát tehát a farao csak egy báb volt
2020. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

#17 Hadd idézzek a reformáció egyik kiemelkedő személyétől, Ulrich Zwingiltől, aki tudta, hogy a gyerekeknek nincs szükségük bűnbocsánatra, mégis politikai döntést hozott, az emberek akaratát, tetszését kereste, nem Istenét. Ezt mondta:

"Békén hagyom a keresztelőt. Szerintem az se nem helyes, se nem helytelen. HA ÚGY KERESZTELNÉNK, AHOGY AZT KRISZTUS MEGHAGYTA, nem keresztelnénk meg senkit, amíg el nem éri a SZÁMONKÉRÉS KORÁT. Mert a csecsemő keresztelést

sehol nem olvasom a Bibliában, se nem látom ennek gyakorlatát. De most mégis tovább kell folytatnunk ezt a gyakorlatot, nehogy megbántsuk ezzel embertársainkat. Mégis jobb ezt nem hirdetni [a felnőtt keresztelőt] addig, amíg ez a világ nem kész befogadni."

üdv Stefán

2020. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

'18 igen ez nagy probléma amit írsz, nekem is az volt amíg meg nem értettem azt, hogy a kegyelemből nem lehet kiesni.

Soha semmikor senkinek, még ha megtért és vétkezett akkor sem.

Úgy ahogy Te is és én is megszülettem és tudjuk a napját is, ugyan ilyen az újjászületés is. Ha újjászülettél már nem mész kárhozatra.

Itt az Íge amiben megígéri Nekünk ezt Jézus!(Róm.8,38-39)

"Biztos vagyok ugyanis benne, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmasságok,sem magasság, sem mélység, sem egyéb teremtmény el nem szakíthat bennünket Isten szeretetétől, amely Krisztus Jézusban, a mi Urunkban van."


Vésd fel szíved kőtáblájára!

És igen Krisztus a törvényt betöltötte de el nem törölte!!!

Egy ióta se egy vessző el nem veszhet belőle!!!

"Aki még nem tért meg csak vétkezni tud.

Aki megtért tud vétkezni és nem vétkezni is.

A megnyugtató, hogy a mennyben már nem tudunk majd vétkezni"

Tehát igen, én egy kegyelmet kapott bűnős ember vagyok, aki tudok még vétkezni de már nem akarok, mert az én Uramat megbántani nem akarom! A SzentLélek ajándéka, hogy tudom mi az Isten szerinti jó és mi a rossz. És ha nekem Uram van, és Istenem, és Megváltó Krisztusom, törekszem arra hogy ne bántsam meg!

De ha mégis? "Van szószólónk az Atyánál a mennyben az ÚrKrisztus!"

Aki viszont készakarva, szántszándékkal, szembe megy az Atya akaratával, káromlom az Ő Szent Nevét, tudatosan bántom, megszomorítom SzentLelkét, akkor valószínű, hogy meg sem tértem.

Ne feledd, van Krisztus, van Kegyelem, van Bűnbocsánat!

Ítélet csak arra vár aki ezt el nem fogadja.

A róm.8.38-39-et pedig szó szerint meg kell tanulni, ha támad a kísértő, és vádol rögtön előkapni!!!❤🙏🤲🕯

2020. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

#22

A Biblia ezzel szemben mégis azt mondja, hogy bűnbe születünk, anyánk már vétekben fogant minket. Talán egész pontosan idéztem a zsoltárost, de ha ennyire nem ismered a Szentírást, majd kikeresem neked.

A keresztségben Isten kegyelme árad a megkeresztelt emberre. Mily gonoszság az, ha valaki ezt a kegyelmet meg akarja vonni a legkisebbektől. Nem Jézus mondja, hogy engedjük hozzá a gyermekeket?

2020. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

#21 A fáraónak gonosz szíve volt. Isten mindnig ugyanaz, nem akarja senkinek a vesztét, de világossá teszi az akaratát és a szándékát, és van hatalma keresztül is vinni azt. Akinek jó szíve van, az megalázza magát és meglágyul a szíve, amikor Isten világossűá teszi az akaratát. Aki gonosz, annak megkeményedik a szíve.

Ha egy nedves agyaggolyót kiteszel a napra, az megkeményedik. Ha egy viaszgolyót teszel ki a napra az megolvad. Kezdetben mindkettő puha, de más anaygból vannak. Igen, a nap keményíti meg az agyaggolyót, de nem a nap a hibás. Az ember szíve a hibás, a nap ugyanaz, Isten ugyanaz. Így már remélem, érthető, hogy mit jelent az, hogy Isten keményítette meg a fáraó szívét.

Isten ugyanazt várja el mindenkitől. Az egyik ember alárendeli magát, és felhagy a lázadással, a másik ellenáll, és tovább lázad Isten ellen a saját maga és szerettei vesztére.

üdv Stefán

2020. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%
#24 csak jezus gyerekek alatt zsido izraelita gyerekeket értett akik mar alapbol hittek és nem átlag gój meg ki tudja milyen sátán fattya gyerekekre gondolt
2020. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
#25 de nem erted hogy isten azert tamasztotta hogy tesztelje a hatalmát? XD faraonak egyetlen eletcelia volt es ez meg is tortent
2020. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
#25 faraonak semmilyen valasztasa nem volt ha azt akarta isten hogy meghaljon akkor megfog halni. Isten ezsaut gyulolte es ez nem volt igazságtalan mert ki vagy te ember hogy vitaba szállsz istennel
2020. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

#26

A sátán fattya itt egyedül te vagy írásaid alapján.

2020. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%
#29 Irasaim a bibliabol szarmaznak jo tudni hogy a biblia satanikus
2020. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!