Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz erről? Cseri...

Mit gondolsz erről? Cseri Kálmán lelkész tanítása épp most olvastam fb-on

Figyelt kérdés

Jézus tanítása a halottakról💞

A kegyelem harmatja -


,,💞...közöttünk... nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni..., ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki.,, (Lk 16,26)


A gazdag és Lázár történetében Jézus Krisztus nagyon fontos igazságokat tanít arról, hogy mi van a halál után, mit tudhatunk az elhunytakról.

Egészen természetesen tanítja, hogy van folytatása az emberi létnek a biológiai halálunk után is. Jézus szerint a halál nem pont az élet mondatának a végén, hanem kettőspont: folytatása következik. Más létformában, de tovább létezik minden ember, a nem hívők is, akár akarjuk, akár nem.


De nem mindenki ugyanolyan körülmények közt létezik tovább. A gazdag a pokolba, Lázár az üdvösségbe került.

Az előbbi szenvedett, az utóbbi boldog volt. Ne feledjük, hogy már itt is két különböző állapotban létezünk: Istennel közösségben vagy Isten nélkül. Ez válik véglegessé a halálunkkor. Jézus tehát világosan tanítja: van üdvösség és van kárhozat.


Van összefüggés az ember földi élete és örök sorsa között. „Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta." (Jn 3,36) Mindnyájan Isten haragja alá születünk, innen lehet megtérnünk hozzá.


Jézus azt is világosan tanítja, hogy örök sorsunk eldől a halálunk pillanatában, s utána már ezen nem lehet változtatni. A történet mindkét szereplője azonnal odakerül, ahol el kell töltenie az örökkévalóságot.

S hiába próbálna a gazdag akárcsak enyhülést is kérni, utána már nem lehet változtatni semmin.


Jézus tanítása szerint egy életünk van, ez megismételhetetlen, ebben van lehetőségünk megtérésre.

A Szentírástól távol áll a reinkarnáció elképzelése és a halottakért való imádkozás gyakorlata is.

Hiszen a sorsuk végleg eldőlt.

(Imádkozzunk az élők üdvösségéért)


2020. nov. 28. 14:08
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

#23 Ennyi Bibliának ellentmondó dolgot összehozni! Ehhez nem tudok gratulálni.

#24 Az "anyám bűnben fogant engem",,amire gondolom utalsz, Dávid igen depressziós állapotában mondott bűnbánó imájából való a zsoltárokból. A zsoltárok emberek szavai Istenhez, nem Isten szavai az emberekhez. A zsoltárok imák, dalok, versek, tele költői képekkel, például túlzásokkal is, tele érzelmi alapú kijelentésekkel, nem szabad ezekből teológiát kreálni.

üdv Stefán

2020. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

'28

"Jákóbot szerette,Ézsaut gyűlölte"

Erre a miértre pont van válasz, a lelkülete miatt, mert nemtörődöm volt, fittyet hányt Istenre, egyáltalán nem akarta Őt szolgálni, tudatosan megakarta bántani, esze ágában se volt tisztelni.

Pl. Egyik szava:"Mit számít nekem az elsőszülöttségi jog?"

Vágta oda Ézsau Jákóbnak.

Jákób akinek a neve Csalót jelent, meg tepert, hogy mindent elnyerjen Istentől.

Már a neve is beszédes.

Ma odamennék hozzád, -Szia! Csaló vagyok kötünk üzletet?😃😂

Szerintem elfutnál.

De látod Isten szemében kedves volt ez a Csaló Jákób, mert meg akarta érteni Istent!

És így lett Izráel.❤

2020. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%
#32 ézsaju meg szenvedett a pokolba mert esélye sem vót megtérni
2020. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
42%

Jó lesz befejeznem azt, hogy tovább harcolásszak itt a különféle hibás nézetekkel.

Egy utolsó jó tanács (főként a protestánsoknak): Szerintem az az oka annak, hogy nem értelmezitek sokan jól a Bibliát, mert csak elméleti a hitetek, és nem magát a Bibliát kutatjátok alázattal, hanem vallási vezetők készre megcsócsált, átrágott nézeteit visszhangozzátok itt, amit ők is emberektől, talán más vallási vezetőktől vettek át. Amíg nem teszed a gyakorlatba Jézus parancsolatait, addig nem vagy képes megismerni, felismerni az igazságot (Jn 8:31-32), és így csak különféle vallási vezetők hol helyes, hol téves nézeteit fogod puffogtatni a vakvilágba.

üdv Stefán

2020. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

#31

Dávid saját szava, vagy Dávid mondta a Szentlélek által? Én utóbbiban hiszek, te melyikben?


Egyébként Jób is erről szól:

"Tisztátalantól vajh születhet-e tiszta? Nem, egyetlen egy sem!"


De Pál apostol is ezt a nézetet vallja:

"Születésünknél fogva mi is a harag gyermekei voltunk, akárcsak a többi ember."

2020. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

'33

Ilyen nincs, véletlenül, meg mert nem volt szerencsém, senki nem kárhozik el.

Elkárhozni csak kész akarva, tudatos ellenállással a szívemben tudok. Esélye mindenkinek van, most már nem lesz kibúvó, hogy nem hallottam, nem tudtam róla, mert szinte a világ minden pontján hirdettetik az evangélium.

Amúgy meg Isten döntése, hogy mi lett Ézsauval ne találgassunk.

Ahogy a gazdag ifjú esetében sem tudhatjuk, hogy végül hogy döntött.

Itt a földön az a fontos, hogy biztosan van e örökéletem, és ha van továbbadtam e ezt a jóhírt?


1.Fenn a mennyben az Úr minden gyõztesnek ád, aki Krisztussal járt, s benne hitt: aranyból koronát,fehér égi ruhát, s hárfa húrjait pengetheti. Refr.:Igen ott minden kész,igen ott minden kész. Minden gyõztesnek jár örök rész. Boldog véghetetlen öröm vár odafenn, Jézusért én is elnyerhetem. 2.Vígan lépkedünk színarany utcákon át, halljuk angyalok dícséretét, Szemünk láthatja Krisztus szent ábrázatát, aki vért ontott bûneinkért. Refr. 3.Élet forrása kínálja élõ vizét, tiszta hûs vizét bõségesen. Fényt az Úr maga áraszt és hint szerteszét, Halál nem lesz ott, éjszaka sem. Refr.

2020. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%
#36 én elfogadtam jézit de semmi értelme nem volt ugyanúgy a pokolra kerülök 😂
2020. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

'37

Én egy számomra fontos kérdés miatt beugrottam erre az oldalra.

A választ megkaptam, így lassan el is megyek. De bele szaladtam ebbe a kérdésbe, így egy kicsit maradtam.

Szóval, ha elmondod miből tudod, hogy tutira pokolra kerülsz, és mit jelent számodra, hogy elfogadtad az Úr Jézust?

Talán jutunk valamire.🪔

2020. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Halottak napja tajan irt par napig a halalrol Cseri Kalman a Fb-on.


Azt gondolom, hogy a reformatus tanitassal egybevag, amit ir.


Ebbe belesorolom azt is, hogy a halottak napja alkalmabol irt irasaiban a katolikus egyhaz ellen is csipkedett (tanitott) egy kicsit.


A katolikusok szoktak a halottak udvossegeert imadkozni, itt ez ellen ir. Egy-ket korabbiban irja, hogy nincs tisztitotuz, nincs purgatorium, nincs atmeneti idoszak.

Ir a spiritizmus ellen is, hogy nincs lehetoseg a halottak lelkevel kapcsolatot teremteni, illetve a reinkarnacio ellen.

Azt mondja, amit a reformatus egyhaz igaznak tart.

2020. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Jézus a jóság szimbóluma. Ha valaki befogadta őt mint minden létező megváltóját, akkor megváltást myert és a mennyországban él.
2020. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!