Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásukat komolyan vevő...

A vallásukat komolyan vevő 20-n éves fiataloktól kérdezném, akik erkölcsi okokból házasságon belül szeretnék elveszteni, és már együtt vannak a jövendőbelijükkel. Házasság előtt mit, mennyit engedtek meg egymásnak, magatoknak intimitás terén?

Figyelt kérdés
Akár privát üzenetben is megírhatjátok.
2020. nov. 28. 21:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Csók, de azt sem szexuálisan.

Ennek pont az a lényege, hogy akkor adod át magad az egyesülésnek, amokor már megfelelően együtt vagytok szellemileg, mentálisan, és érzelmileg az adott pillanatban. Nincs ilyen, hogy mit engedünk meg. Azt engedjük meg ami megfelelő a kapcsolat mértékéhez képest.

2020. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%
7-es, elkocsonyásodik a szextől az agy? Gyere vissza a sötét középkorból. Semmi baj azzal, ha valaki szerelemből közösül.
2020. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%
Attól még komolyan veheti valaki a vallást, mert nem követi a középkori értelmezést.
2020. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Kicsit félve kommentelek mert látom megy a lepontozás ezerrel 😅de..Én ugyan hívő vagyok de nem tartozom ebbe a körbe, egy lánnyal beszéltem erről aki viszont igen. Ő azt mondta hogy házasság után fogja elveszíteni viszont a jegyes időszakban már megengedett a petting.


Szerintem becsülendő ha valaki tényleg annak adja oda magát akit neki szánt a sors viszont a házasság nem garancia erre hogy tényleg azzal is lesz. Nagyon sokszor utánna bukik ki az egyik fél erőszakossága, bántalmazás stb. Hála az égnek nem mindig van így de ezzel a gondolkozással hogy márpedig igen is így kell csak ez a helyes azt érjük el hogy pl a mélyen hívő emberek benne ragadnak egy bántalmazó kapcsolatban vagy bűntudatuk lesz a világ egyik legtermészetesebb dolgától a szextől. Szerintem ebben megegyezhetünk hogy a szexualitás a legtermészetesebb dolog hiszen életet teremtünk vele.

2020. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
41%

Ha komolyan veszed, akkor nincsen olyan, hogy "mit engedsz meg".

A csók is a szex része, azt sem lehet már megengedni. Főleg azért, mert utána jön a többi is.

Vagy a vágyakozás és a bűntudat - na meg az, hogy másra nem is tudsz gondolni, elveszíted az ítélőképességed.

Amúgy meg az elsőnek van igaza, ugyanis ez, ahogy a Biblia írja, az ókorra vonatkozik.

2020. dec. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Van benne egy két dolog ami hasznos lehet a téma szempontjából.


Igazábol olvastam olyat is hogy most a 21.sz.-ban azért tartják fontosnak mert ha túl hamar átadják magukat a vágynak olyan örömforrást kielégülést kapnak ami kárpotólja azt hogy valakit megismerj és tényleg lelkileg egy hullámhosszon legyetek. Pl ez szerintem nem hülyeség ismerek ilyen "párt" h nem értik miért nem működik beszélgetni nem tudnak de jó a szex viszont ehhez meg nem kell vallásosnak lenni hogy felmérjük épp ésszel.. de az hogy valakinek büntudata van azért mert szexel egy olyannak akivel eltudja képzelni az egész életét erősen tulzásnak tartom és egészségtelennek pedig hiszek Istenben.


Plusz egy gondolat. Isten előbb teremtette az embert később küldte Jezust majd megalakult az egyház. Ha Isten annyira azt akarná hogy ne szexelj házasság előtt akkor úgy teremtett volna minket. Több mint valószinü ezt az egyház toldotta hozzá mint még elég sok hülyítést a korban (pl egynek a cédulak) azért hogy követhető legyen az öröklés dns minta ismeretének hiányában.


Ennyi erővel minden ami élvezetet nyújt lehetne bűn pl a kakaó fogyasztása is egy szó mint száz ezen görcsölni kifejezetten káros plusz én inkább Istennek hiszek mint az egyháznak

2020. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!