Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekelne egy ilyen vallás?

Érdekelne egy ilyen vallás?

Figyelt kérdés

Douglas Addams, a Nagy Próféta, megjövendölte, hogy a Helyes Válasz az, hogy Negyvenkettő. Csak épp a kérdést nem tudjuk, hogy mely kérdésre a Helyes Válasz az, hogy Negyvenkettő. Sajnos a Nagy Próféta meghalt, mielőtt közölhette volna velünk, béke poraira. Ez a kérdés a Nagy Kérdés, vagy Helyes Kérdés, mely kikutatására az ember hivatott, ez a feladatunk a világmindenségben, ez az emberiség nagy közös célja, hogy kideritsük, melyik az a Nagy Kérdés, amelyre a Helyes Válasz az, hogy Negyvenkettő.

Azt tudjuk, hogy rengeteg kérdés létezik, amelyre helyes az a válasz, hogy Negyvenkettő. De mindezek közül csak egyetlen kérdés az, amelyik maga a Nagy Kérdés. Ha meglenne ez a Helyes Kérdés, akkor az emberek mind azonnal a Mennyországba, Nirvanába, Valhallába, Hedóniába, Smaragdvárosba, az Örök Boldog Vadászmezőkre, a tejjel-mézzel folyó Kánaánba kerülnének, minden szeretteikkel együtt.

Természetesen bárki csatlakozhat a Helyes Kérdés kereséséhez, és ehhez semmi mást nem kell tenni, mint kigondolni egy megfelelő kérdést, és feltenni valaki másnak. Ha ez a valaki más kimondja rá a Helyes Választ (azt, hogy Negyvenkettő), akkor jön el a Végitélet Órája, és mindenki a Menyországba, a Nirvanába, a (satöbbi satöbbi) Kánaánba kerül. Innen lehet majd tudni, hogy az volt a Helyes Kérdés.

Mi, a Nagy Kérdés keresői tehát szorgalmasan tesszük fel az egyre újabb és újabb kérdéseket egymásnak és embertársainknak, hátha valakinek egyszer valahol, valamikor szerencséje lesz, és pont eltalálja a Helyes Kérdést, amit feltévén egy embertsársának, aki megadja rá a Helyes Választ, és ezzel eljő a végitélet órája, és mindenki a (satöbbi) Kánaánba kerül.

Halleluja!



2020. nov. 28. 23:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A kommentek végig olvasása után jöttem rá, hogy én épp 42 éves vagyok.

Aztán döbbenten láttam, hogy a kérdező a 42. születésnapomon tette fel a kérdést.


Szóval úgy tűnik, nálam van a Nagy Válasz! Úgyhogy várok 42 Nagy Kérdést a kérdezőtől - s majd eldöntöm, hogy Helyes Kérdések-e. :D :P ;)

2021. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Megpróbálhatjuk!

Hány éves vagy?

2021. jan. 16. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!