Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, szerintetek ez...

Keresztények, szerintetek ez valóban "kereszténygyalázás"?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a szatirikus videót próbálja meg szánalmasan erőltetett és visszataszító módon beállítani "kereszténygyalázó/sértő" tartalomnak az egyébként a keresztény tanításokat hírből sem ismerő Vadhajtások nevű, inkább nem is mondom milyen oldal (még ezt az értéktelen valamit sincs értelme gyűlölni). A keresztényektől kérdezném (tehát nem politikai fanatikusoktól, akik most per pillanat éppen "keresztények"), hogy ez szerintetek nem visszataszító már, hogy ilyen undorító, gyűlölettől fröcsögő stílusban próbálnak meg ők a nagy "keresztény" szerepében tetszelegni és egy ilyen poénosnak szánt kis szatirikus videó miatt már rögtön "kereszténygyalázást" vizionálnak? Mindeközben úgy beszélnek egy másik emberről, ahogy én még egy patkánnyal se tenném. Mi a véleményetek erről? Engem kifejezetten dühít, bár tudom hogy sok értelme nincs ilyenekkel foglalkozni, legyenek csak el az ilyen emberek a maguk primitív gyűlöletével és áltassák csak magukat azzal, hogy ők éppen a karácsony és a kereszténység "megsértett" méltóságát védik, miközben épp ők köpik szembe a gyűlölködésükkel és morális felsőbbrendűségi tudatukkal magát az Istent is, csak nem is látnak már semmit a politikai fanatizmusuktól. Számomra felfoghatatlan, hogy nem veszik észre magukat, nem képesek egyszer végre tükörbe nézni.


(A kategóriával nem voltam tisztában, hogy mi lenne a megfelelő, azért írtam végül ide a vallásba, mert elsősorban keresztényekhez szól a kérdés és ez is a lényege a témának, nem pedig a politikai állásfoglalás.)



2020. dec. 15. 15:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%

"Azaz téged, mert engem aztán nem."

Nézd, engem nem sért, egyáltalán nem hatódtam meg rajta. Sőt még csak azt se tudom, hogy ki ez az Edina. De innentől fogva nem is nagyon érdekel és ilyen megnyilvánulás után felőlem a szélsőjobb úgy élcelődik rajta, illetve azt szól be neki, amit akar. Kicsit se fog érdekelni és minimálisan se fogom védeni. A szóban forgó Edina a vadhajtások, Bayer és a hasonlóak szintén van. Pont. Semmivel se jobb vagy különb náluk, pont olyan alak.

2020. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Mansour ***** válasza:
28%

"A szóban forgó Edina a vadhajtások, Bayer és a hasonlóak szintén van."

Igen, csak van egy különbség: Bayer tud írni és van humora.

2020. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

Vadhajtások-trash. Gondolom ide is az a pár iq-light írogat, aki vadhajtásokon kommentel vagy az uszító cikket írta.

A videóban semmi kereszténygyalázás nincs. xD Csak meg kellett volna nézni, hogy ne tűnjenek annyira butának, mint amennyire valójában azok ezek a nagy nemzethy keresztényiek. Remélem azért most már a fidesz idén krumpli helyett egy csatorna lemászós tanfolyamra fizeti be őket. ;)

2020. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
12-es, mondjuk Bayernél nem nagyon van lejjebb.
2020. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Valóban, Bayer Zsoltot szerintem inkább hagyjuk. Keresztényként adja el magát és a pápát minősíti nyilvánosan. Nevetséges az egész. Ha pedig ráadásul éppen katolikusnak vallja magát (egyébként nem tudom, melyik felekezethez tartozónak vallja magát), akkor ez a helyzet már tényleg röhejes, hogy még ő minősíti a pápát, éppen ő, akinek csak annyi szerepe van, hogy az előre adott retorikát ismételgeti szüntelen, mindezt megspékelve egy kis Mónika Show-féle szinteket idéző trágársággal. Ennyit Bayer Zsoltról, többet nemigen érdemel, én komolyan remélem, hogy ez csak egy szerep, amit előad és a valóságban nem ilyen ember.
2020. dec. 15. 19:30
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki képes eljátszani egy Bayer Zsolt szerepet, az a valóságban sem lehet túl gerinces ember. Van egy aljasság, amit szerintem normális ember már nem vállal be.
2020. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Mansour ***** válasza:
Honnan gondolod, hogy szerepet játszik? De egyébként hagyjuk, ez nem a politika kategória.
2020. dec. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
mi az, hogy kereszténygyalázás?
2020. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
A kereszténygyalázás? Mostanában az ilyen Vadhajtások-szintű demagóg képmutatók egyik kedvenc kifejezése, amit az éppen kiszemelt bármilyen produktumra képesek rámondani, legyen az egy ostoba karikatúra vagy épp egy olyan videó, amiről a kérdésben is szó van. Teszik mindezt úgy, hogy kevés fogalmuk van a keresztény vallás lényegéről. Egyébként nekem sem teljesen világos, mi tekinthető itt Magyarországon (valódi) kereszténygyalázásnak.
2020. dec. 15. 21:45
 20/23 anonim ***** válasza:
37%
A "kereszténygyalázást" a KDNP önmagába kimeríti, a papság meg a leendő pénzért és ingatlanvagyonért még asszisztál is hozzá. Nagyon mélyen kell a fejeket a homokba dugni hogy a keresztények ne szégyenkezzenek ezekért.
2020. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!