Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, szerintetek ez...

Keresztények, szerintetek ez valóban "kereszténygyalázás"?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a szatirikus videót próbálja meg szánalmasan erőltetett és visszataszító módon beállítani "kereszténygyalázó/sértő" tartalomnak az egyébként a keresztény tanításokat hírből sem ismerő Vadhajtások nevű, inkább nem is mondom milyen oldal (még ezt az értéktelen valamit sincs értelme gyűlölni). A keresztényektől kérdezném (tehát nem politikai fanatikusoktól, akik most per pillanat éppen "keresztények"), hogy ez szerintetek nem visszataszító már, hogy ilyen undorító, gyűlölettől fröcsögő stílusban próbálnak meg ők a nagy "keresztény" szerepében tetszelegni és egy ilyen poénosnak szánt kis szatirikus videó miatt már rögtön "kereszténygyalázást" vizionálnak? Mindeközben úgy beszélnek egy másik emberről, ahogy én még egy patkánnyal se tenném. Mi a véleményetek erről? Engem kifejezetten dühít, bár tudom hogy sok értelme nincs ilyenekkel foglalkozni, legyenek csak el az ilyen emberek a maguk primitív gyűlöletével és áltassák csak magukat azzal, hogy ők éppen a karácsony és a kereszténység "megsértett" méltóságát védik, miközben épp ők köpik szembe a gyűlölködésükkel és morális felsőbbrendűségi tudatukkal magát az Istent is, csak nem is látnak már semmit a politikai fanatizmusuktól. Számomra felfoghatatlan, hogy nem veszik észre magukat, nem képesek egyszer végre tükörbe nézni.


(A kategóriával nem voltam tisztában, hogy mi lenne a megfelelő, azért írtam végül ide a vallásba, mert elsősorban keresztényekhez szól a kérdés és ez is a lényege a témának, nem pedig a politikai állásfoglalás.)



2020. dec. 15. 15:24
1 2 3
 21/23 Mansour ***** válasza:
48%
Tényleg nem jó kifejezés a kereszténygyalázás, mert amire használják, azt úgy kellene hívni, hogy a hagyományos gondolkodású emberek basztatása. Amibe néha keveredik egy kis tényleges kereszténygyalázás is, de nem ez a lényeg. Hanem az, hogy a folyamatos, és sokszor szélsőségekbe menő basztatás szükségszerűen kitermeli a megfelelő ellenreakciót, aminek szintén vannak szélsőségei. Ez pl. a Vadhajtások. Nem kell ezen csodálkozni vagy háborogni, ez egy természetes folyamat.
2020. dec. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Vannak társadalmi szintű patologikus jelenségek a karácsonyhoz kapcsolódóan, ez tény. Pottyondi Edina ezekre reagált, az elidegenedésre, arra, hogy karácsonykor mindenről szól az emberek élete, csak az ünnepről nem. Képmutatás a családtagok és a társadalom előtt, ahol eljátsszuk, hogy mi egy boldog közösség vagyunk, mert hogy a karácsonykor tettetni kell a szeretetet és a boldogságot. Prezentálnunk kell az erényrink, mert attól félünk, hogyha karácsonykor is ugyanazokat a gyarlóságokat mutatjuk, mint az év többi részében, akkor nem vagyunk elég jó emberek. Pedig csak ugyanazokat a gyarlóságokat öltöztetjük ünnepi díszbe.


A videó nem gyalázkodik, hanem az álságosságokra reagál. Nem a karácsony elve ellen van, hanem az ellen, amit a társadalom művel karácsony ünneplése gyanánt.

2020. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Mansour ***** válasza:

"Nem a karácsony elve ellen van, hanem az ellen, amit a társadalom művel karácsony ünneplése gyanánt."

És ebben teljesen igaza is van, eltekintve attól, hogy mint fentebb már írtam, ezt nagyon gyatra módon adja elő.

Csak a "keresztény" (vagy az identitását a keresztény kultúrával azonosító) kisember a sok értelmetlen (vagy értelmes de elfogadhatatlan stílusú) csesztetéssel már úgy fel lett hergelve, hogy a stílus miatt az értelmes és jogos kritikát is rosszindulatú csesztetésnek veszi. A reakció ennek fényében értelmezendő.

2020. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!