Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A JT, adventisták, mormonok...

A JT, adventisták, mormonok keresztények? Igen, nem, és miért? Jézus vajon hova küldené őket a halál után?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 13:08
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
23%
Péter: tíz évig hallgattam adventista tanítást Zugligetben. Köszi, pontosan ismerem, hogy mit állítotok a szombatról, szóval inkább hallgass. És ezt nem csak én állítom, hanem sokmindenki más is.
2021. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Tehát te szerinted az is egy szekta? Szerinted ők keresztények? Én úgy állítom be őket, hogy egy elég furcsa keresztények. Szó szerint veszik a teremtést (evolúcióval elfogadom) és tagadják a szellemünket.
2021. jan. 13. 17:07
 23/43 anonim ***** válasza:

17# igen, én is ezt mondom, hogy ez nem az a szöveg, amit Krisztus mondott. Semmi köze.


"A Jehova név meg nem nőnemű. Honnan vetted ezt a hülyeséget?"


Ez eléggé közismert tény, nyugodtan nézz utána, könnyen meg fogod találni és azt is, aki ezt mondta, valamint azt is, hogy abszolút kompetens személy.

2021. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
52%

21-es Anonim válaszoló,

Nem hallgatok, mert attól hogy te eljártál egy imaházba 10 évig és ott tanításokat hallgattál és ebből téves következtetéseket vontál le még nem lesz igazad. Jómagam teológiát végeztem és tanító voltam Zugligetben, több mint 10 évig úgyhogy rossz emberrel kezdtél vitatkozni!

Akkor még egyszer nyomatékosan: hülyeség azt állítani, hogy az adventista tanítás szerint aki nem tart szombatot az nem üdvözül! Ilyen tanítás nincs! Az adventisták szerint az üdvösség Isten ajándéka, amit a Jézus Krisztusba mint Megváltóba vetett hit által nyerhetünk el.

Ugyanazt a Sola gratia elvet valljuk mint minden normális protestáns felekezet.

Üdv. Péter

2021. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
És Peti. Miért nem lettél inkább mormon, vagy pedig JT? Én mielőtt hívő lettem, gondolkodtam, és kutatottam.
2021. jan. 13. 17:43
 26/43 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező,

Vallásos református családban nőttem fel 15 évesen tértem meg Tahiban egy református ifjúsági táborban. 18 évesen református teológiára készültem 1 évig jártam előkészítőkre a Ráday utcába. Végül a műszaki pályát választottam. A soproni egyetemen ismertem meg az adventistákat. Sok baptista barátom volt, szabad keresztény felekezetekbe is jártam bibliakörökre. Természetesen megismertem a tanúk tanításait is sőt olvastam mormon könyvét is. Ezek a mai napig megtalálhatóak a könyvespolcomon. Végül az adventista teológiát végeztem el. Több mint 20 éve vagyok adventista tanító, de egyetlen felekezet tagjait sem nézem le, minden Krisztusban hívő embert testvéremnek tekintek. Ezzel nincsenek másképp a többi adventista teológusok sem. Nem véletlen hogy meghívnak bennünket rendszeresen más felekezetek bibliai témájú előadásokat tartani.


Üdv. Péter

2021. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%
Péter, akkor vagy nem egységes a tanításotok, amit kétlek, vagy nem fogadod el Ellen White tanítását, amit szintén kétlek, így marad az, hogy hazudsz.
2021. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Rendben. De a református/kálvinista felekezet is ugyanaz. Csak más gondolkodásúak. Én sokáig kutatottam, és rájöttem, hogy a Biblia kijelenti, hogy van élet a halál után! Majd megfogsz lepődni :) És mit gondolsz Peti a világvége dátumokról? 1844 is rémlik? 1914? Eddig felekezetlen vagyok. Római katolikusba születtem, de néhányat elutasítottam, mint a pl. purgatóriumot. Szóval, még mindig gondolkozom, és kutatok.
2021. jan. 13. 18:18
 29/43 anonim ***** válasza:
58%

Sziasztok,

A mennyben 3 meglepetés fog érni:

1. Akikről azt gondoltad nem lesznek ott, ott lesznek

2. Akikről azt gondoltad ott lesznek, nem lesznek ott

3. Te is ott vagy


A 27-es anonim hozzászólónak:

A hitvallásunk egységes, és az adventista hitvallás szerint - ami mindenki számára elérhető és megismerhető - az üdvösség Isten ajándéka, nem feltétele a szombat ünneplése. Az, hogy te a 10 évig hallgatott tanításokból ezt a téves következtetést vontad le sajnálatos dolog! Az pedig hogy hazugsággal vádolsz téged minősít...


Üdv. Péter

2021. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Az szuper. De nem értem! A JT-k szerint mi csak az új Földön leszünk, mert Isten ezért teremtette a Földet, hogy rajta éljünk és nem a mennybe! Akkor most te miért hiszed azt, hogy a mennybe megyünk a feltámadáskor?
2021. jan. 13. 18:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!