Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A JT, adventisták, mormonok...

A JT, adventisták, mormonok keresztények? Igen, nem, és miért? Jézus vajon hova küldené őket a halál után?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 13:08
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Péter nem a JT-ről beszélt most.

Amúgy meg szerintem ő adta eddig a legjobb válaszokat. Ment is neki a zöld

2021. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%
29# Balaton melletti adventista gyülekezet szerint is csak a szombattartók menekülnek, de fura 😂😂😂😂 Nevetséges vagy.
2021. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Szóval Péter? Miért hiszed másként, hogy nem az új Földön támadunk fel, hanem a mennybe megyünk a feltámadáskor, miután kijövünk a talaj alól?
2021. jan. 13. 19:01
 34/43 anonim ***** válasza:
37%
Az adventisták igen, a A jehova tanúi és a mormonok nem keresztények.
2021. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 KZitus ***** válasza:

Szia

A kérdésed lényege az, ki a keresztény, nem éppen a Krisztusi szeretettel, a sokféle kereszténynek nevezett vallásból hármat ragadtál ki.

Ha tekintélynek tekinted a Bibliát, akkor ezt is el kell fogadnia MINDEN kereszténynek valló embernek:"Ki vagy te, hogy megítéled más szolgáját? Az urára tartozik, hogy elítéli-e őt, vagy jóindulattal bánik vele. Elnyerheti Isten jóindulatát, mert Jehova segíteni tud neki." Róma 14:4 (elolvashatod a saját Bibliádban) "Ne ítéljetek meg többé másokat, hogy titeket se ítéljenek meg," ezek Krisztus szavai

A vers szerint minden kereszténynek valló ember Krisztusnak fog számot adni hitéről, cselekedetéről, beszédéről...akkor miért az a stílus, ami a válaszokból tükröződik? Hol az Istenfélelem?

Ha te egy igaz, Istent, Krisztust szolgáló egyén vagy, és én ilyen stílusban, hangnemben írok rólad, szerinted nem leszek számon kérve Istentől ezért? De fordítva is igaz!

#33 A feltámadással kapcsolatban kérdezel. Érdekes amit a Biblia ír erről.Mi a feltámadás? Halálból való visszatérés. A görög a·naʹszta·szisz kifejezés szó szerinti jelentése az, hogy ’felkel’, ’feláll’. A Biblia kilenc feltámadást említ meg, beleértve azt is, amikor Jehova Isten feltámasztotta Jézust. Noha Illés, Elizeus, Jézus, Péter és Pál is támasztott fel embereket, egyértelmű, hogy ezeket a csodákat Isten erejének tulajdonították. A földön „lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak”, és ez igen fontos Isten szándékának a beteljesedéséhez. Cselekedetek 24:15

A Biblia beszél égi feltámadásról is, melyet „koraibb” vagy „első” feltámadásnak is neveznek, és ebben Jézus szellemmel felkent testvéreinek lesz részük: ezt írja

Filippi 3:11 "hogy lássam, valamilyen módon részem lehet-e a koraibb feltámadásban."

Jelenések 20:5, 6 "5 (A többi halott nem kelt életre addig, míg véget nem ért az 1000 év.) Ez az első feltámadás. Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban. Fölöttük nincs hatalma a második halálnak, hanem Isten és Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az 1000 év alatt."

János 5:28, 29 "Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, feltámadnak, hogy éljenek, akik gonosz dolgokat tettek, feltámadnak, hogy megítéljék őket."

János 11:25 "Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meghal is, életre fog kelni,"

2021. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
És miért mondjátok azt, hogy aki nem tanú az elpusztul? gyakran hallok és olvasok ilyesmiket.
2021. jan. 13. 20:07
 37/43 KZitus ***** válasza:
81%

...ez is egy a rágalmak közül. Hosszú hosszú évek óta vagyok tanú, sem én, sem egyetlen társamtól sem hallottam ilyet, de még mindig vallom azt amit Krisztus mondott, az részesül megmentésben (az idvezül), aki mindvégig kitart. A Bibliát nem nem felekezeteknek írták, minden embernek,.... aki kereszténynek vallja magát, annak Krisztus összes tanítását el kell fogadnia, nem válogathat közöttük. Nincsen közöttük olyan, hogy egyik emberre érvényes, a másikra nem. Aztán azt sem szabad elfeledni, hogy mindenkinek magára nézve legyen dicsekednivalója, mert nem más fog értem felelni, nekem magamnak kell majd.

Nyelvben, beszédben sokszor megbotlunk, hibázunk. De van amit ilyenkor is alkalmazhatunk Isten tanításából, alázattal. Pál apostol írt erről. 1Korintusz 1:26-31

" Mert látjátok a tőle való elhívásotokat, testvérek, hogy nem sok olyan hívatott el, aki test szerint bölcs, nem sok hatalmas, nem sok előkelő származású; hanem a világ bolondjait választotta ki az Isten, hogy megszégyenítse a bölcs embereket, és a világ gyöngéit választotta ki az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket, és a világ nem előkelőit és a lenézetteket választotta ki az Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket, hogy e g y test se dicsekedjen az Isten színe előtt. Neki köszönhető pedig, hogy egységben vagytok Krisztus Jézussal, aki Istentől való bölcsesség lett nekünk, és igazságosság és megszenteltség és váltság általi szabadítás is; hogy úgy legyen, ahogy meg van írva: „Aki dicsekszik, Jehovával dicsekedjen.”

2021. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Maga Krisztus jelenti ki: "Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek. És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek." (Jn. 14:2-3)

Tudjuk hogy az Úr Jézus Krisztus hol van most: "Aki Istennek jobbján van, felmenvén a mennybe; akinek alávettettek az angyalok, hatalmasságok és erők." (1Pt. 3:22)

Fontos azonban tudni, hogy ez sem a végleges hely a megváltottak számára, hiszen Jelenések könyvében ezt jelentette ki Krisztus:

"Ezután láttam új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt és a tenger többé nem volt. És én János láttam a szent várost, az új Jeruzsálemet, amely az Istentől szálla alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony. És hallottam nagy szózatot, amely ezt mondta az égből: Ímé az Isten sátora az emberekkel van, és velük lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velük, az ő Istenük." (Jel. 21:1-3)


Üdv. Péter

2021. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Alex Fly ***** válasza:

A jehovisták tagadják az összes keresztény alapelvet és tanítást, tehát egyértelműen nem keresztények. És ezt ők maguk is így tartják, hiszen nem is titkolják, hogy elhatárolják magukat az összes keresztény felekezettől.

A mormonok az Evangélium mellett más evangéliumot is hirdetnek; ez már eleve kizárja, hogy keresztények legyenek.

Az adventisták esetében más a helyzet: habár vannak önálló tanításaik és sok mindent másképp látnak, de alapvetően a kereszténység hitvallását követik és az Egyház tagjának tartják magukat, így az ö esetükben igen, keresztényekről van szó.

2021. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Érdekes. Te milyen irányú vagy Alex? És ha Jézus igazságos, akkor szerinted őket hová küldi? :)
2021. jan. 15. 20:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!