Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a szerzetess...

Mi a véleményetek a szerzetességről ? Kíváncsi lennék tapasztalatokra, apácák, szerzetesek is írhatnak.

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam ezen az opción is. Szeretnék picit befelé fordulni, elvonulni a világ elől. Jó döntés lehet ?

2021. febr. 10. 09:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, elegem van már ebből a világból, a harcokból, szeretnék visszavonulni.
2021. febr. 10. 09:57
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ismerek szerzeteseket, nagyszerű emberek.

Viszont egyik sem a világ elől menekül, még a monasztikus rendek tagjai sem. Az elvonulás sem valami ellen, hanem valamiÉRT van, az is egy szolgálat.

Ha ez érdekel, akkor "kipróbálhatod" úgymond, szoktak lenni elvonulós lelkigyakorlatok, 3-4 napra, de akár néhány hétre.

Pl. itt: [link]

2021. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén szólva egy részben tiszteletreméltónak tartom a szerzetességet. Egyrészt az egyszerűbb életvitel miatt, másrészt a hitük miatt.

Ha magamból indulok ki el sem tudnám képzelni hogy így éljek, egyrészt nincs ennyire erős hitem (sajnos) másrészt nem tudom elképzelni, hogy ne tizenkétórázzak, nem tudom elképzelni, hogy ne nézzek netflixet vagy hogy ne igyak meg egy féldecit és egyéb világi dolgok nélkül, pedig keresztény embernek vallom magam.

2021. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
A szerzetesség korántsem arról szól, hogy elvonulunk a világ elől, azt jól van.
2021. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire tudsz visszavonulni a világtól, az attól függ, hogy melyik rendbe lépsz be.

Pontosan mi miatt fontolgatod, hogy belépj?

Én csak abban az esetben lépnél be szerzetesrendbe, ha tényleg úgy érezném, hogy nekem ez a küldetésem. Mondjuk ki lehet próbálni egy időre, és mielőtt leraknád az örökfogadalmat, addig kiléphetsz belőle, ha úgy gondolod. De ha csak amiatt vonulnál szerzetesek közé, mert nem találod a helyed a világban, de nincs különösebb szerzetes "küldetéstudatod", akkor inkább lehet nem kéne belépned.

2021. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szerzetesi elet nem arrol szol, hogy egy "picit" befele fordulsz, hanem egesz eletedre szegenyseget, tisztasagot es engedelmesseget fogadsz.

Ez is rengeteg harccal jar, csak belso harcokkal, ketelyekkel.


Kulonfele fajtai vannak. Vannak apacak / szerzetesek akik hajnal 4-kor kelnek, masfel orat imadkoznak a kapolnaban, utana resztvesznek egy misen, megreggeliznek es indulnak iskolaba tanitani, korhazban apolni, ugyanugy, mint egy tanar. Naponta 7x zsolozsmaznak (bar ez rendtol fugg) reggel delelott, delben, delutan este, lefekves elott es egyszer ejjel felkelnek emiatt. Ez egy 20-25 perces imadkozas. Egymasrol, az idosebb vagy beteg szerzetesekrol is gondoskodniuk kell. Nagyon strapas.

De vannak imadkozo, vagy nema rendek is. Van, ahol allandoan imadkoznak, nem beszelnek. Van, akik kijarhatnak ertelemszeruen, van, akik soha a labukat ki nem tehetik a kolostorbol, latogatokat sem fogadhatnak, es a szuleikkel sem talalkozhatnak soha tobbe (de levelezhetnek). Engedelmesseggel tartozol a fonokodnek, akarki is az, es akarmit biz rad.


Nagyon keves embernek valo ez szerintem - de nem is lehet csak ugy belepni. Evekig ismerkedsz vele, hosszabb-rovidebb ideig bent kell laknod, mielott vegleges fogadalmat tehetsz. Es: csak akkor, ha ok is ugy gondoljak. Ha a rend ugy gondolja, hogy nem tudnak egyutt elni veled vagy nem fogod fel a sulyat, akkor nem vesznek fel.


Vannak egyebkent olyan konyvek is, amelyeket kilepett apacak irtak, oszinten (bar nyilvan elfogultan). A YT-on is vannak veluk videok, interjk, ha angolul tudsz.


Vannak szerzetesrendek, ahova be lehet koltozni egy "picit", ahhoz nem kell fogadalmat tenni. Hetekre is. Resztveszel az eletukben, dolgozol, takaritasz, fozes-mosas, kerteszkedes + az ahitatos elet. Vannak lelkigyakorlatok, 1-2-3 hetes elvonulasok is az egyhazon belul.


Ha mar tobbszor voltal, es tovabbra is, sot egyre jobban tetszik, akkor fogod erezni, hogy neked valo-e.

2021. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !


Igazából barátaim nincsenek egyáltalán, szóval nekik egyáltalán nem hiányoznék...


Nem tudom, bírnám-e a kötöttségeket, meg a lemondást, ami vele jár. Most kapásból 2 dolog jutott eszembe, ami eléggé hiányozna, ha bevonulnék egy rendbe.


Szeretnék életemre néhány helyre elutazni, illetve szeretek rajzolni, és ezekről a dolgokról gondolom le kellene mondanom, még ha nem is olyan jellegű, mint mondjuk az alkohol (nem iszom, szóval nem rázna meg)


Illetve a harmadik, nem elhanyagolható szempont, hogy mondom el ezt a szűk családi körnek (hiszem ez max rájuk tartozik, senki másra), vagy egyáltalán: el kell mondanom egy ilyen fajsúlyú dolgot?


Úgyis lebeszélnének. Lehet nem akarnám rájuk tenni ennek a tehernek a súlyát.

2021. febr. 11. 00:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha csak nem szakitottad mar meg a csaladoddal a kapcsolatot orokre, akkor nem hiszem, hogy el tudnad titkolni!


A rajzolasrol nem biztos, hogy le kell mondanod, rendtol fugg, meg attol, hogy mit rajzolsz, gondolom...


Tanitono apacak is vannak, meg rajztanarok.


Hany eves vagy? Fiu vagy vagy lany? Nagyon eleged van?


Ha lany vagy, van olyan is, hogy "consecrated virgin" (beszentelt szuz?). Akkor nem kell sehova bevonulni, elhetsz a sajat lakasodban es dolgozhatsz, csak szent eletet kell elned es nem lehet partnerkapcsolatod.

2021. febr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2021. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!