Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem működtetnek jehova...

Miért nem működtetnek jehova tanúi egyetlen szociális intézményt sem a rászorulók számára, akik nem tanúk, viszont felebarátaik, ahogy a keresztény egyházak teszik?

Figyelt kérdés
2021. febr. 12. 20:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
6%
Nem értem mit vered magad. Te nem vagy hajlandó elismert a JT-t egyháznak de itt siránkozol, hogy micsoda alávaló SÁTÁNI dolog, hogy ők meg titeket nem ismernek el.
2021. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Ezt te írod, én pedig mást. További jó beszélgetést saját magaddal.
2021. febr. 13. 16:55
 23/38 anonim ***** válasza:

Neked is! Remélem ki tudtad verni magadra, hogy mennyire megsemmisítő vereséget mértél a JT-re!


Te farizeus...

2021. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Farizeus az, aki segít az embertársain és szerinte ez minden kereszténynek kutya kötelessége? Azta. Én nem mérek ezekre semmit, mert látszik, hogy lelkiismeretük sincs, pedig jobban járnának velem, de így annak kell majd elszámolniuk és magyarázkodni, aki ezt parancsba adta.
2021. febr. 13. 19:14
 25/38 anonim ***** válasza:
Te tényleg az vagy...
2021. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Mert szerintem kötelesség e egy kereszténynek segíteni a nyomorulton? Bitang jó tanú lennél. Vagy már az vagy? Szerintem nem.
2021. febr. 14. 14:15
 27/38 anonim ***** válasza:
45%
Mutasd meg kérlek, hol írja a Biblia, hogy bármilyen intézményt is kéne működtetni! Minek? Ezek csak külsőségek, nem ettől lesz valaki keresztény. Alapítványok meg jól hangzó szervezeteket akár én is állapíthatok, de egy bármilyen ateista sorozatgyilkos is. Nem ezen múlik...
2021. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
A Biblia azt írja, hogy segíteni KELL az özvegyen, az árván, stb. Mivel egyenként nem lehet, ezért születtek meg az intézmények és ez már a mélyszánalmas kategória, hogy bizonygatni kell azt, hogy kötelező nekik segíteni. Szánalmas. A tanúk nyíltan vállalják, hogy ők csak tesónak segítenek, míg a keresztények másnak is és ezek után még mi vagyunk megszólva. Elhiszem, hogy kényelmes ez a hozzáállás, de nehogymár az miatt legyek akár én, vagy akár más keresztény farizeus, mert olyanok részére működtet szociális intézményt, akik egyedül meg is halnának!
2021. febr. 14. 23:23
 29/38 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak a testvéreknek segítenek. Lásd Iraki háború vagy a Fülöp-szigeteki szökőárkatasztrófa,stb.

De segíteni intézmények nélkül is lehet. Az apostolok sem működtettek Karitast vagy Kedves nővérek intézményt, mégis segítettek akiken tudtak.

Ha még az apostolokról és a testvérekről van szó, azt hiszem normális, ha ELŐBB a testvéreiden segítesz, még akkor is ha szellemi testvérei, hisz ők állnak legközelebb hozzád.

Ha van 3 gyermek egy autóban és baleset történik, nem azt nézed meg először, hogy a te gyermekeddel lett-e valami? Utána persze, segítesz a másik kettőn, de az első századi keresztények is előbb enymás közt tevékenykednek, egymást támogatták.

2021. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

@6 Tényeket értelmes ember nem kifogásol meg.


Az lenne a csoda, ha kifogásolnák.

2021. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!