Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem működtetnek jehova...

Miért nem működtetnek jehova tanúi egyetlen szociális intézményt sem a rászorulók számára, akik nem tanúk, viszont felebarátaik, ahogy a keresztény egyházak teszik?

Figyelt kérdés
2021. febr. 12. 20:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
28%

A keresztényeknek is szükségük van gyűlöletre ezt a gyk-n a JT-kre vetítik ki. Lásd ez a kérdés is aminek az égvilágon semmi értelme csak az, hogy a kérdező "bebizonyíthassa", hogy micsoda ördögi szekta a JT.


Közben - értelmes emberek előtt - csak saját magát meg az állítólagos hitét járatja le. Saját magadban és a saját felkezeted táján nincs már mit söprögetni azért osztod itt ennyire az észt?


"Mocskoljátok a keresztény egyházakat"

Még soha egyetlen JT-t nem hallottam, hogy bármelyik keresztény egyházat mocskolta volna. Viszont az ilyen állítólagos keresztények mint te, megállás nélkül fikázzátok a JT-ket. Ez aztán nagyon krisztusi...

2021. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 KZitus ***** válasza:
7%

#5

Kedves kérdező, a bibliai idézetnek teljesen igaza van, már csak azt kellene tisztázni, kiknek mondta ezt Krisztus, és kik azok,akik ezt maradéktalanul be is tartják ma is.

Azért kellene ezt sürgősen tisztázni, mert az előttünk állóidőben(hogyan ott írva van) ez alapján lesznek az emberek kettéválasztva.

2021. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos valóban vannak olyan keresztény egyház által működtetett szeretetotthonok, ahol nagyon rosszul bánnak a gyermekekkel, rendszeresen szexuális visszaéléseket követnek el a sérelmükre, átlag feletti a gyermekhalandóság. Az ilyen intézmények működtetése nem erény, hanem bűn.


Írországból lehetett hallani ilyen intézményeket, amelyek a gonoszság fészkei voltak, ahol többszáz évig a náci táborokhoz hasonló körülmények voltak.

2021. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

"Még soha egyetlen JT-t nem hallottam, hogy bármelyik keresztény egyházat mocskolta volna. "

Akkor nem ismered a tanításaikat. De sokat elmond rólad is az, hogy neked teljesen természetes az, hogy ők kimagyarázzák azt, hogy miért is nem segítenek egyetlen egy nem-tanún.

2021. febr. 13. 13:23
 15/38 A kérdező kommentje:

13# egyszer hallottam valahol messze egy másik országban hogy valami borzalmas történt, tehát akkor az összes keresztény szeretetotthonban ezt művelik.

Remek logika. 😐

2021. febr. 13. 13:24
 16/38 anonim ***** válasza:
68%

Nem egyszer, hanem rendszeresen. Nem egy csecsemő halt meg jó bánásmód ellenére, hanem rendszeres a rossz bánásmód, és átlag fölötti egy keresztény irányzat szeretetotthonaiban a csecsemőhalandóság. Ez rendszerszintű problémákat mutat!


[link]

"

Egy független vizsgálóbizottság azt állapította meg, hogy mintegy 9 ezer csecsemő vesztette életét az egyedülálló nők és gyermekeik részére kialakított intézményekben az 1920-astól az 1990-es évekig.

"


A cikk szerint 70 évig működött a római katolikus "szeretetotthon", egy túlélő szerint "Ami az anya- és gyermekotthonokban történt az, a mi holokausztunk”.


Egy másik eset Olaszországból (csak 18 éven felülieknek, durva részletek):


[link]


"

Guiseppe 11 éves volt, amikor egy, az intézetben dolgozó szerzetes elkezdett megtanítani neki egy sor “különleges, titkos jelet”, amikkel olyanokra lehetett utalni, mint maszturbálás, orális szex, pénisz és ánusz.


“Először egyáltalán nem értettem, miért tanítja meg nekem ezeket a furcsa titkos jeleket”

- idézte fel most Guiseppe.


“A dolog akkor világosodott meg előttem, amikor kettesben maradtam egy pappal, aki egyszer csak az orális szex jelét mutatta nekem, majd elővette..."


"

2021. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Mondjuk ki: ez nem az összes keresztény irányzatra jellemző, hanem a papi cölibátust hirdető Római Katolikus Egyház az érintett.


Nem egy országban, hanem több országban, az egész világon, nem egy eset, hanem esetek ezrei vannak sajnos, római katolikus szeretetotthonokban elhalálozott, illetve papok által megrontott kisfiúk tízezrei.

2021. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Tehát egy. Akkor inkább ne legyen egy sem, mert Isten állítólag ilyet nem parancsolt?
2021. febr. 13. 14:28
 19/38 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vagyok ellene, ha egy keresztény közösség szeretet otthonokat működtet! Ez jó dolog akkor, ha jól bánnak a gyermekekkel, a nem keresztény intézményekkel azonos, vagy ha lehet alacsonyabb a gyermekhalandóság. Sok


Ha rossz a bánásmód, és magasabb a gyermekhalandóság, akkor ez nem lehet büszkeség tárgya, hanem szégyen, és bocsánatkérést követel, ahogyan ezt meg is tette az írországi róm-kat Egyház vezetője.

A bocsánatkérés persze önmagában nem elég, véleményem szerint meg kellene szüntetni a magas halandóságot okozó állapotokat és a gyermekekkel szemben elkövetett szexuális visszaéléseket.

2021. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Sajnos a keresztény szeretetházak szükségesek. Az anyák elhagyják a gyermeküket, a gyermekek a szülőket öregkorukra, a fogyatékosokat sokszor kidobják és pl spárta meg is ölte a nem megfelelőt. A történelem folyamán látni, hogy (tudjuk, hogy nagyon sokáig csak katolikus egyház létezett) nagyon sok keresztény intézmény létesült, mind árvaház, mind öregek otthona, és a többi. Nem véletlenül a szeretet parancs a második legfontosabb a többi ember felé, mert nagyon sok kiszolgáltatott ember van, akit segíteni KELL! És hatalmas baj az, hogy a tanúk képesek azt bizonygatni, hogy ez nem így van és ez nem kötelesség! Ez a gondolkodás szégyen!
2021. febr. 13. 15:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!