Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség az egész...

Miért van szükség az egész szűznemzés sztorira? Isten miért nem teremtette Jézust, úgy mint Ádámot ide a Földre akár csecsemő formájában?

Figyelt kérdés
Tudom megosztó lesz a kérdés, de engem komolyan érdekel, hogy erre mi a válasz.

2021. febr. 14. 07:57
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
#9 Ha Isten az apja és Szentlélektől fogan, akkor sem származik Dávid királytól.
2021. febr. 14. 09:00
 12/45 anonim ***** válasza:
71%

Szerintetek mennyi ember vár bizonyítékot ma Istentől? Szerintetek ha valaki áldott állapotban van, és nem a férjé volt, és a felesége váltig állítja hogy szűz.. Mi történne? Na ne mondja senki hogy József nem ellenőrizte, és Mária nem akarta bizonyítani erélyességét.


Akkor miért maradt József vele? Miért vállalta a veszélyes egyiptomi menekülést?

2021. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
55%
(Javitás: erényességét.)
2021. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
55%

Vidiripi


De Mária igen!

2021. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
#12 Azért kiváncsi lennék arra a jelenetre egy filmben ahol József épp ellenőrzi Mária szüzességet. :))) Azért volt pár példa a történelemben, amikor egy férfi felnevelte más gyermekét.
2021. febr. 14. 09:08
 16/45 anonim ***** válasza:

Hú de jó, Vidripi válasza is.

Ment a Zöld kéz részemről.

Kedves Kérdező. Az újszülöttnek, ugyan úgy kellett felnőnie, mint más gyermeknek. Azt írod, hogy Isten mellett tanulhatott volna. Kizárt dolog. Jézus hogyan tanulhatott volna Isten mellett, és mikor? Fel nem mehetett volna az égbe. Itt élt és növekedett a többi gyermekkel együtt, iskolába járt, írni olvasni tanult, majd kitanult egy szakmát és abban dolgozott.

Isten mikor, és hogyan tanított volna egy gyermeket erre a feladatra?

Hatalmas feladat, és felelősség volt ám ez, nem kis dolog. Az emberek élete, jövője múlott rajta. Kevés lett volna az a húsz év, gyermekként pedig nem biztos, hogy megértette volna, és önként vállalkozott volna erre, még ha tökéletesként is születik meg.

Ehhez önkéntességre volt szükség, amire fel kell készülni. De tudnia kell mit vállal, és akarja-e vállalni? Mindent jól át kellett gondolnia, megértenie.

A Te érvelésed felületes, nem nézel mélyen a dolgok mögé.

2021. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Régen amúgy nem akkor fogadtak el egy házasságot, ha az el volt hálva. Máriának és Józsefnek erre miért nem volt szüksége?
2021. febr. 14. 09:10
 18/45 A kérdező kommentje:
#16 Te félreértettél. Nem azt gondoltam, hogy születése után. Születése előtt tanulhatott volna Isten mellett. Majd megteremti Isten Máriából, Mária kezébe. Ennyi. Ugyanaz a sztori csak a szűznemzés kimarad. Szerintem én eléggé a dolgok mögé nézek. Ja, hogy nem hiszek bennük az lehet.
2021. febr. 14. 09:13
 19/45 anonim ***** válasza:
66%

Józsefet Maga Isten biztosította erről. József tudta, ismerte az írásokat, és szerintem kiváltságnak tekintette, hogy Ők lettek a nevelési feladatra kiválasztva. Szerette Máriát, Nem kívánta a halálát. Mária is őszinte volt, mert el is titkolhatta volna, vagy csellel rábírhatta volna Józsefet, hogy feküdjön le vele.

Ezek mind mind az őszinteség, és a hűség tulajdonságai.

2021. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azért kiváncsi lennék arra a jelenetre egy filmben ahol József épp ellenőrzi Mária szüzességet."


József nem ellenőrizte Mária szüzességét. Nem volt hülye és nem volt vak sem. Látta hogy Mária állapotos és tudta jól hogy nem ő tőle!


"Azért volt pár példa a történelemben, amikor egy férfi felnevelte más gyermekét."


Mint ahogyan írtam József nem volt hülye. És felnevelte a gyermeket úgy is hogy tudta nem az övé! Kezdettől fogva tudta!

Megjegyzem egy angyal is közölte vele a tényt!

2021. febr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!