Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség az egész...

Miért van szükség az egész szűznemzés sztorira? Isten miért nem teremtette Jézust, úgy mint Ádámot ide a Földre akár csecsemő formájában?

Figyelt kérdés
Tudom megosztó lesz a kérdés, de engem komolyan érdekel, hogy erre mi a válasz.

2021. febr. 14. 07:57
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem értem, hogy ha valaki megfogan, akkor hogyan lehetséges hímivarsejt nélkül."


Én meg azt nem értem hogy hogyan jöhet létre valami véletlenül!


"De tudom, ne kérdezzek, csak higgyek. Nincs magyarázat csak Isteni kinyilatkoztatás. Nincsenek kérdések, csak a hit létezik, ami szent és sérthetetlen."


Ezzel most megint kit akarsz hülyíteni? Engem, minket vagy magadat?

Ki írta azt hogy ne kérdezz? Ki írta azt hogy csak higgy? És ki írta azt hogy nincsenek kérdések?

- Már hogy rajtad kívül természetesen!

Amúgy meg kiírtál egy kérdést. Szóval ha így nézem nem mondasz igazat. Hiszen akkor még sem tudod, mert ha tényleg tudnád nem írtál volna ki kérdést! Szóval kit akarsz hülyíteni?

2021. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

"hogyan lehetséges hímivarsejt nélkül. "

Ádámhoz sem kellett hím ivar sejt, Évához sem. Jézus égi életéhez "Fizikai testet" készített, hogy elvégezze emberként a feladatát.

(Héberek 10:5) . . .de testet készítettél nekem.

A lázadó angyalok is képesek voltak emberi testet készíteni, és lejönni, hogy az emberek lányaival nemi kapcsolatot létesítsenek.

Bár a különbség annyi, hogy ott két életforma keveredett, amiből korcsok, Nefilimek születtek.

HA a démonok képesek voltak erre, mert engedélyt nem kaptak rá, akkor az élet létrehozója, mennyivel inkább képes átültetni a fia életét, Mária méhébe abból a célból, hogy Ádámmal egyenértékű emberként szülessen meg.

Jézus személyisége megmaradt, csak az életforma változott.

2021. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Véletlenül azért jöhet létre valami, mert mindennek van valószínűsége. Lehet, hogy szinte nulla a valószínűség, de mégsem az. A matematika legalább nem hit kérdése. Bármit kérdeztem, mindenre ez volt a válasz, ez hit kérdése. Reméltem, hogy végre kérdezhetek, de nem még mindig nem. Mert nincs értelme. Az ószövetség nem történt meg ez tény. A papok sem hiszik, hogy a Föld 7000 éves. Vagy ha mégis ott nagy gondok vannak. A tudományban még nem csalódtam, persze van benne olyan amit nem értek, de mindig logikus matematikailag levezethető. A vallás sajnos nem az.
2021. febr. 14. 17:30
 34/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az jó ha a papok nem hiszik hogy a Föld 7000 éves, én sem hiszem!


"Bármit kérdeztem, mindenre ez volt a válasz, ez hit kérdése."


A matematika nem hit kérdése, ugye ezt állítod. Na akkor számoljunk!

Kérdeztél és én válaszoltam. De nem az volt a válaszom hogy ez hit kérdése!

Tehát matematikailag bizonyítható hogy az állításod nem fedi a valóságot!

Három ilyen eset számoltam, de nem számolom tovább ez is elég!


"Reméltem, hogy végre kérdezhetek, de nem még mindig nem."


Akkor legyen megint a matek!

A fő ablakban két kérdést is kiírtál. Ismétlem kettőt!

És van még 6 kérdésed. Plusz a kettő az 8!

Az állítás hazugság, a matematika igazolta!

- Kijelenthető hogy nincs megtiltva a kérdezés!


"Mert nincs értelme."


Ez viszont a te véleményed és döntésed. Nem pedig bárki másé!

Viszont ha nincs értelme akkor miért foglalkozol vele?


"Az ószövetség nem történt meg ez tény."


A régészet egy tudomány ág. És számtalan régészeti bizonyíték van az Ószövetség alátámasztására! Az hogy te nem vetted a fáradtságot a kutatás lefolytatására. Az megint a te döntésed!

- Viszont kijelenthető a tudomány alapján hogy az állításod nem helytálló és a tudomány által cáfolható!


"A tudományban még nem csalódtam, persze van benne olyan amit nem értek, de mindig logikus matematikailag levezethető."


A tudomány valaha azt állította hogy az Univerzumnak nincs kezdete. De aztán megváltoztatta ezt az állítását arra hogy van az Univerzumnak kezdete!

A két állítást hogyan lehet levezetni matematikailag?


"A vallás sajnos nem az."


A pszichológia egy tudomány ág! Melyek azok a matematikai levezetések amelyeket minden esetnél alkalmazni lehet?

2021. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Ez a szüzesség nagy dilemma úgy látom, a nők 70%-ának félhold alakban van így nem szakad el, régen sokszor véres lepedőt vittek be hogy bizonyítsák el lett hálva az este. Persze egy tornász vagy lovaglással foglalkozó 8-10 éves leányzónak "elkophat" a hártya, így ez egy igen érdekes sztori, pláne hogy a szűz fiúkat is szűznek nevezik meg. Szerintem a szüzesség sokkal inkább abban mutatkozik meg hogy volt e "aktus" vagy sem.
2021. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Nem a Föld 7000 éves, ezt senki nem hiszi, vagy ha még is akkor téved.

A földön zajló emberi élet ami Kb 6000 éve van.

A Teremtés, nem 24. órás időszakokban jött létre. Ezek időszakok, amit úgy hívunk hogy teremtési időszak.

az egyik idővallumban megalkotta a Növényeket, a másikban az állatokat, a harmadikban az embert, stb.

2021. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
7000 éves földelmélet ott bukik meg, hogy az idő előtt kitudja mikor íródott szarokba is bele van írva hogy nagyon régen..
2021. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
A 13,5 milliárd éves univerzumban a csillagok előbb keletkeztek mint a Föld. Az ószövetség teremtéstörténete az évezredekkel ezelőtt élt emberek hitén alapszik. Ma már nem állja meg a helyét. Magyarázhatjuk így, vagy úgy. A Biblia számomra nem összeegyeztethető pl. az evolúcióval.
2021. febr. 14. 20:38
 39/45 anonim ***** válasza:
A hindu teremtés pedig igazolódni látszik tudományosan is, ez érdekes.
2021. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A 13,5 milliárd éves univerzumban a csillagok előbb keletkeztek mint a Föld."


Ez a te számításaidon alapszik vagy esetleg valaki másén?

Te azt állítod hogy 13,5 milliárd éves az Univerzum. A Wikipédia szerint 13,8 milliárd éves.

Aztán van 14 milliárd éves elmélet is! A matematika által mégsem olyan egyszerű levezetni ezt a dolgot!

- Mi marad ilyen esetben? Az elmélet!

Vagy épp az hogy hiszel. Elhiszed hogy vagy ennyi vagy annyi milliárd éves az Univerzum!

- A tudomány a legjobb esetben is csak megbecsülni tudja az Univerzum korát. Hogy miért?

"Mivel az emberi megfigyelés közvetlenül csak igen rövid időszakot és relatíve kis távolságot, vagyis az univerzumnak csak töredékét foglalja magában a távoli múltat közvetlenül nem tudjuk meghatározni. A tudomány egyéb ágaiban számos ismeretlen változó esetén eredményeket csak feltételezés és annak gyakorlati bizonyítása (ún. trial and error, vagyis próba és hiba) számítási módszer segítségével lehet meghatározni. A világegyetem múltját is csak bizonyos változók feltételezésével (vagyis egy elmélet felállításával) és azok előző, vagy következtethető ismeretekkel való megegyezési próbája (teszt) segítségével tudjuk meghatározni."

- Azért mert feltételezéseken alapul!


"Az ószövetség teremtéstörténete az évezredekkel ezelőtt élt emberek hitén alapszik."


Az Univerzum jelenlegi kora pedig a tudósok feltételezéseire vagy is hitére alapszik! Mivel feltételezések alapján számoltak!


"A Biblia számomra nem összeegyeztethető pl. az evolúcióval."


Látod ez benne a legszebb! Nincs elvárva tőled hogy összeegyeztesd ezt a kettő dolgot!


"Ma már nem állja meg a helyét."


Nem állja meg a helyét?

- Akkor had emlékeztesselek arra a tényre hogy volt idő amikor a TUDOMÁNY azt állította hogy az Univerzumnak nincs kezdete! A Biblia pont az ellenkezőjét állította, azt hogy van kezdete. Aztán a TUDOMÁNY utolérte a Bibliát és igazolta ezt az állítást!

És ebben nem kell hinni mert ezt tény. Ezt tudjuk! Igazolta a tudomány a Biblia állítását amiben addig csak hinni lehetett abban most már nem kell hinni mert tudjuk!

És neked sem kell hinned benne mert most már te is tudod hogy ez így van!

2021. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!