Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség az egész...

Miért van szükség az egész szűznemzés sztorira? Isten miért nem teremtette Jézust, úgy mint Ádámot ide a Földre akár csecsemő formájában?

Figyelt kérdés
Tudom megosztó lesz a kérdés, de engem komolyan érdekel, hogy erre mi a válasz.

2021. febr. 14. 07:57
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
Az univerzum kora a vöröseltolódásból a kozmikus háttérsugárzásból levezethető, ha jól tudom. Bocsánat, hogy nem pontos számot írtam. A tudomány feltételezéseken alapul, melyeket matematikai, kísérleti úton igazolnak.
2021. febr. 14. 22:31
 42/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A tudományos feltételezésekre alapulnak a számítások!


"Mivel az emberi megfigyelés közvetlenül csak igen rövid időszakot és relatíve kis távolságot, vagyis az univerzumnak csak töredékét foglalja magában a távoli múltat közvetlenül nem tudjuk meghatározni. A tudomány egyéb ágaiban számos ismeretlen változó esetén eredményeket csak feltételezés és annak gyakorlati bizonyítása (ún. trial and error, vagyis próba és hiba) számítási módszer segítségével lehet meghatározni. A világegyetem múltját is csak bizonyos változók feltételezésével (vagyis egy elmélet felállításával) és azok előző, vagy következtethető ismeretekkel való megegyezési próbája (teszt) segítségével tudjuk meghatározni."


"Bocsánat, hogy nem pontos számot írtam."


Nem is tudnál pontos számot írni! Hiszen még a tudósok is csak feltételezések alapján számolgatnak. Nekik sincsenek pontos adataik.

-Megjegyzem jól elkanyarodtunk az eredeti kérdésedtől. Talán vissza kellene térni.

2021. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 szp72 ***** válasza:
100%

Jézus Krisztus küldetése éppen abban állt, hogy valóságos ember legyen, s valóságos emberként maradjon hűséges Istenhez minden helyzetben és minden életállapotban. A emberségünkhöz hozzátartozik, hogy anyától születik, s van magzati kora. Persze Istennek semmi sem lehetetlen, éppenséggel ledobhatott volna az égből Máriának egy csecsemő Jézust, vagy egyből egy 30 évesnek megfelelő testű Jézust is átugorva az egész gyermekkort, de nem ez volt a cél, hanem éppen az, hogy tökéletes ember legyen természetes fejlődéssel.


Az már inkább érdekesebb kérdés, hogy miért nem volt földi apja? Mi szükség volt a szűzi fogantatásra, hiszen Istennek az sem lett volna lehetetlen, hogy a megtestesülő Fiának biológiai apja is legyen. Nos az isteni bölcsesség ezek szerint úgy látta, hogy a szűzi foganás eseménye jobban kihangsúlyozza, jobban kiemeli azt a tényt, hogy az Isten Fia lett emberré, emberfiává.

2021. febr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2021. febr. 14. 23:50
 45/45 anonim ***** válasza:

Én is kicsit visszakanyarodnék az eredeti kérdéshez, mert ilyen szempontból Mária örök szüzessége és hogy hány ezer éves a Föld már egészen más kérdések...


Mi azt valljuk, hogy Jézus Krisztus valóságos Isten és valóságos ember. Istenségében az Atyától született és vele egylényegű, azonban az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell és a mi megváltásunkért "kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez." (Fil 2,6)

Krisztus mindenben hasonló lett hozzánk, magára akarta venni a teljes emberi mivoltot, ehhez hozzátartozik a magzati állapot is. Istennél semmi sem lehetetlen, biztos meg tudta volna váltani az emberiséget, ha ereje teljében, felnőttként leszáll az égből, jól megijeszt mindenkit és a hatalmát fitogtatja. Sőt, azt is megtehette volna, hogy a kereszten nem szenved. De Isten nem ilyen, ő magára vette a gyöngeségeinket, a fájdalmainkat, a magzat védtelen állapotát és a halált is.


"Nem értem, hogy ha valaki megfogan, akkor hogyan lehetséges hímivarsejt nélkül. De tudom, ne kérdezzek, csak higgyek. Nincs magyarázat csak Isteni kinyilatkoztatás. Nincsenek kérdések, csak a hit létezik, ami szent és sérthetetlen."

Hogyan lehetséges, hogy Isten a semmiből teremt? Hogyan lehetséges, hogy Krisztus harmadnapra feltámadt? Ha ezeket hisszük, akkor a szűzi fogantatás már nem egy nagy kunszt. :))

2021. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!