Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel volt elfoglalva az Úr?

Mivel volt elfoglalva az Úr?

Figyelt kérdés

Ne támadjatok le, ha rosszul emlékszem, de a Bibliában az van írva, hogy Isten túl elfoglalt volt ahhoz, hogy maga jöjjön a földre, ezért a fiát küldte, hogy "elintézze a dolgokat". Mivel lehetett elfoglalva?

Kíváncsi vagyok, és nem szeretnék megsérteni senkit a kérdésemmel.



2021. márc. 1. 17:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Jézus hús-vér ember volt, nem egy költött mese, vagy jelkép.
2021. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia szerint Jézus Isten első teremtménye volt és az egyetlen olyan teremtmény, akit Isten egyedül teremtett.
2021. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként nem Jézus volt a jelkép, hanem az a jelképes, hogy Jézus Istennek a FIA.
2021. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem a provokáció volt a cél, de az igazi célját elérte. Rávilágítottak már többen, hogy nem a legjobb a memóriám, úgyhogy megyek, és felfrissítem az emlékezetemet, mert az ilyeneket illik ismerni. Én legalábbis szeretném legalább az alapokat.
2021. márc. 2. 07:09
 15/21 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem is rávilágítottak, de kiderült.
2021. márc. 2. 07:12
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Isten ígérete az, hogy nem jön a földre többet, Ádám bűne miatt. Ezért van az, hogy Mózes csak hangját halja, Ezért van az, hogy Fiát küldi akinek "csak" Isten az egyik szülője, és Mária szüli meg.


Így Isten bár nem jött le a földre, mégis egy embert szűl a földre, Krisztust, aki elmondja mindazt amit Tőle halott.


Hogyan gondolhatta volna bárki azt, hogy Isten éppen nem ér rá. (?)

2021. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

#12#: "A Biblia szerint Jézus Isten első teremtménye volt és az egyetlen olyan teremtmény, akit Isten egyedül teremtett."


Ez már megint csak egy Jehova tanúi zagyvaság!!!


Jézus nem teremtmény, hanem Isten része, Isten kinyilatkoztatása és kivetülése a teremtett világ számára. Isten Jézus által teremtett mindeneket.


Logikátlan és értelmetlen azt állítani, hogy Isten elöször megteremtette Jézust, hogy aztán általa teremtsen tovább mindeneket!!!! Zagyvaság és butaság!!! Ha Isten tudott önmagában teremteni Jézus nélkül, akkor mi szüksége lett volna Jézusra a mindenek megteremtéséhez????????? Ugya, hogy milyen bután hangzik!!!!!!!!!!


Ján.1;

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

4. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;


Kol.1;

16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

18. És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;

19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;


1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.


Ján.14;

6. Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

2021. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Ne támadjatok le, ha rosszul emlékszem, de a Bibliában az van írva, hogy Isten túl elfoglalt volt ahhoz, hogy maga jöjjön a földre, ezért a fiát küldte, hogy "elintézze a dolgokat". Mivel lehetett elfoglalva?


Kíváncsi vagyok, és nem szeretnék megsérteni senkit a kérdésemmel."


Kedves kérdező!


Bizony nagyon fontos, hogy tisztában légy Isten igéjével, nehogy a flrevezetés és hitetés áldozatává válj!


Lk.4,4. Jézus pedig felele néki, mondván: Meg van írva, hogy nemcsak kenyérrel él az ember, hanem az Istennek minden ígéjével.


Igérem rövid leszek és igyekszem érthető is lenni.


Isten Szellem/Lélek egy tudati állapot, akiben fenn áll az egész teremtett világ, ezért is nem láthatja őt ember élvén, 3D testben!


Jézus (Isten Fia) gyakorlatilag az Atya Isten kivetülése, kinyilatkoztatása a teremtett világ számára. Ez azt jelenti, hogy Jézusban Isten lakik az Ő Szent Szelleme által. Jézus Isten akaratának megcselekvője és végrehajtója!


A teremtést Isten befejezte a föld és a bennelévők megteremtésével. A teremtés a legmagassabb dimenzióból kezdődött és a legalacsonyabbal fejeződött, végződött be! Az Atya a teremtést illetően megpihent (7. nap).


Ám itt volt a bünbeesés és aztán a megbocsátás, kegyelem és az ember tökéletességre való juttatása. Ezért Isten tovább munkálkodik. Már csak azzal is, hogy Jézusban eljött és megjelent itt a földön is, hogy a váltság művét beteljesítse és, hogy az igazak Ő általa bűnbocsánatot nyerjenek és Jézus örökös társai legyenek a feltámadás után!!!


Jn.5,17. Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.


Talán erre az igére emlékezhettél homályosan, amikor arra utaltál, hogy Isten túl elfoglalt. Olasd el kérlek az előző igéket is, amiket beidéztem a Jehova tanúi válaszra.

2021. márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, igen, elképzelhető. 🙂
2021. márc. 3. 10:04
 20/21 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező: "Köszönöm utolsó, igen, elképzelhető"


Elképzelhető????????


Gondold át!!! Azt mondtad te úgy tudod, hogy Isten túl elfoglalt volt ezért küldte le Fiát Jézust a földre! Ezt írtad!!!


Nos Isten nme volt elfoglalt, hanem megjelent közünk testben Jézus személyében!!!! Jézus a testben megjelent Isten (Krisztus)!!!!


Ez pedig nem elképzelhető, hanem ez a valóság és az igazság!!!


Ezt pedig emberi ésszel nem lehet sem elfogadni sem megérteni ezért emberi hozzáállással ez nem elképzelhető!!!! (Isten maga kijelentette és kinyilatkoztatta magát testben a termetett villág számára Jézus személyében)!!!!! Azaz Isten emberré lett Jézus személyében a Szent Szellem által a teremtett világ számára!!!


Most ez bonyolult vagy sem?????? Emberi ésszel igen a tökéletesség szemével nézve nem!!!!!

2021. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!