Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan érthetném meg a vallást...

Hogyan érthetném meg a vallást ateistaként?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten a keresztény vallásra gondolok, hanem úgy ámblokk. Ateista vagyok, de nyitott a vallásokra, és szeretnék többet megtudni róluk, informálódni. Viszont nekem pl. a Biblia érthetetlen. Úgyhogy kérlek ne is másoljatok onnan szövegeket mert nekem ez a régies nyelv és az értetetlen rizsa nekem kínai....

Sok problémám van pl. a keresztény vallással, de az is lehet hogy nem igaz, és csak rossz helyen tájékozódtam és hülyeséget hallottam...

Nem szeretném minden problémámat leírni, mert van egy pár és nem is fog eszembe jutni mind, inkább csak tényleg tájékozódni szeretnék!

Talán annyit hozzá tudnék még tenni hogy liberális vagyok, nem tudom ez jelent-e valamit.

Negatív kommentek nem érdekelnek, miért akarnék olyan vallásról tájékozódni ami rosszindulatot mutat felém....



2021. márc. 19. 09:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%

"kezdheted pár páli levéllel "

Sok ember ajánlja Pált elsőnek - de ezzel van egy nagyon nagy gond:

Pál teljesen kiforgatta Jézus szavait. Ahol Jézus szeretetről és megbocsátásról beszélt, ott Pál a bűnt és a büntetést hangsúlyozza.

Ha te 𝐌𝐎𝐒𝐓 kezded el a Bibliát, akkor a "Jézus összes"-sel kezdj, hogy legalább az alap dolgokkal tisztában legyél!

Utána jöhetnek az apostolok.

2021. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
76%

"Viszont nekem pl. a Biblia érthetetlen"


Üdv! Komolyan nem bántásból írom, de nem érthetetlen neked sem, csak lusta vagy. Tekints úgy, mint pl. egy emelt szintű matekkönyvet. Bele kell állni, tanulni kell. Idővel lesz csak érthető


"Sok problémám van pl. a keresztény vallással, de az is lehet hogy nem igaz, és csak rossz helyen tájékozódtam és hülyeséget hallottam..."

Tisztességes hozzáállás. Ezt hívja a Biblia nyíltszívőségnek. Vagy egy példázatban: "ha olyanok nem lesztek, mint a gyerekek".


"Talán annyit hozzá tudnék még tenni hogy liberális vagyok, nem tudom ez jelent-e valamit."

Következetes. Ateista, materialista, liberális.


Ha ilyen nyílt szívű maradsz, könnyebben ki tudod szűrni majd az igazságot, még akkor is, ha az elvárásaidnak nem felel meg. Hajrá! Hívőben is ritka ez a jó hozzáállás.


"Úgyhogy kérlek ne is másoljatok onnan szövegeket mert nekem ez a régies nyelv és az értetetlen rizsa nekem kínai...."

Károli Bibliát (1908) használjuk mégis a legtöbben, mert ez a legtökéletesebb fordítás. Szinte 100%-ig pontos


Javaslom a vallások, a Biblia tanulmányozásához, hogy tanulj alapvető logikai ismereteket. Még könnyebben tudsz majd haladni az igazság felé, könnyebben tudod magad is ellenőrizni, hogy még mindig az igazságot keresed-e, vagy félrecsúsztál


Minden jót!

2021. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem először olyan kérdéseket kellene feltenned, hogy

- mi a vallások célja? pl. félelem a jövőtől, az ismeretlentől, a haláltól stb.

- miért hittek / hisznek az emberek?

- közösségszervezésben / társadalmi rendben betöltött szerep? legyél jó, ne ölj, ne csalj, ne hazudj, segítsd felebarátodat stb.


Másik csoport pl. a honnan jöttünk-hová megyünk kérdéskör (az emberiség szintjén: és máris a teremtéstörténeteknél vagyunk. Milyen népcsoportok hogyan képzelték el a teremtéstörténetet?


Én nem voltam soha ateista, de most is inkább agnosztikus teistaként gondolok magamra. És mint ilyennek, nekem a húsvét a legkeményebb dió az összes ünnep közül. (Amúgy az ünnepek történetét is érdemes átgondolni, milyen pogány ünnepekre "ültették rá" őket, a vallásos hagyományoknak is sokszor pogány gyökerük van stb)


Én olvastam a Bibliát, nem egyszerre, de az elejétől a végéig sorban haladtam. 3szor futottam neki, és összesen 3 évembe telt. És most sem kezdeném az evangéliumokkal, sem az apostolokkal, szerintem nagyon jó Mózessel kezdeni, hiszen nincs olyan ateista, aki ne ismerné a világ teremtésének, a pusztában való vándorlásnak, Mózesnek, József és testvéreinek stb. a történeteit. Persze, nyugodtan átugorhatod az általad szárazabbnak vélt részeket.

Ajánlom, hogy nézegess egy Biblialexikon, amiben egyrészt le van írva, hogy melyik részben mi található, másrészt sok háttérinformáció is található. Nekem ez a könyv messze a kedvencem: [link] maximálisan megéri az árát!


Ezen kívül hallgathatsz prédikációkat is, pl. most a covid idején sok online közvetítés is van, sok gyülekezeti alkalomba belehallgathatsz, hátha az egyiknél azt érzed, "gazdagabb" lettél tőle. Nem kell nagyon ízekre szedni kezdetben, amit hallgatsz, ha valamiképpen megérint, már az "eredmény".

2021. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Kései Sirató ***** válasza:
50%

HA általában a vallásosság érdekel és nem egy vallás, akkor ajánlom, hogy olvasd el Müller Péter Gondviselés c. könyvét.


[link]

2021. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
27%
#13 elég buta vagy, ha azt hiszed, hogy félelemből hisznek a hívők, meg azért, mert ha nem tartanának isten haragjától, akkor rögtön nekilátnának lopni, ölni és paráználkodni.
2021. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%
Pedig sok hívő ezt mondja... magára is, de pl. az ateistákra is.
2021. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
26%

15: ezek szerint nem tudtad értelmezni a leírt szöveget.

- félelem a JÖVŐTŐL, pl. jött egy pestis, egy árvíz stb. Még nem tudták, pl. hogy terjed a pestis vagy egy csomó természeti kárról nem tudták, miért van, csak azt látták, hogy megtörténik.

- bizonyos társadalmi szabályok betartása pedig a társadalmi szabályokat szolgálja. El kell ültetni az emberekben pl. hogy ne öljön vagy ne lopjon stb. Persze, erre lehet azt mondani, hogy X év letöltendő vagy csonkítás vagy halálbüntetés, de az arra érzékenyeknek azt is lehet mondani, hogy "Isten haragja", meg pokol.

2021. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
19%

"Pál teljesen kiforgatta Jézus szavait. Ahol Jézus szeretetről és megbocsátásról beszélt, ott Pál a bűnt és a büntetést hangsúlyozza."

Semmi ilyeslmi nincs a Bibliában, nem véletlenül nem kaptunk példákat sem, illetve tudja a válaszoló, hogy könnyedén cáfoljuk, ahogy mindig. Nagy a Pál gyűlölet:) Természetesen az önjelölt prófétáknak kellene hinni. Jézus-hang kinyilatkozás prófétája, Ellen White, Smith, stb... Inkább higgyünk olyannak, aki azt mondja, hogy tegnap álmában kapott üzenetet Jézustól, ugye?

2021. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%
Én egy picit más irányból, a pszichológia és a kognitív tudományok felől közelítenék. Pszichológiában mondjuk kiindulásnak ajánlanám Carl Gustav Jung Archetípusok és a kollektív tudattalan című művét. Kognitív tudományok terén pedig, ha vágod az angolt, akkor John Vervaeke Awakening from the Meaning Crisis c. 50 részes, egyetemi kurzuson készült videósorozatát ajánlaenám, ahol többek között elég sokat beszél a spiritualitás fontosságáról, tudatállapotok szerepéről (ő maga egyébként ateista).
2021. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy nem konkrét vallásból, hanem vallás elmélettel foglalkozó könyvből, tanulmányból kellene ismereteket szerezni, hogy miként alakultak ki a vallások, mennyire köthetők az emberi gondolkodáshoz, az emberi agy működéséhez.
2021. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!