Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez az idézet a Bibliából mit...

Ez az idézet a Bibliából mit jelent? "Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat."

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 06:09
1 2 3 4 5 6
 41/54 Blackice75 ***** válasza:
40%

Még utólag a válaszomhoz csatolva kedves kérdező, amire gondolom te is rajöttél ha elolvastad az előbbit, hogy zsidó azóta létezik a világon , amikor Lea megszülte negyedik fiaként Yahudát(Júdát) !!!


HalleluYah

2023. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:

#40, #41. Csak most olvastam ezeket a hozzászólásokat. Nem igazán értem, még el kellene olvasnom párszor...

Köszönöm, hogy válaszoltál.

2023. jan. 15. 10:25
 43/54 anonim ***** válasza:

#42

Azért nem érted, mert értelmetlen hülyeségeket ír általában. Szóval nem veled van a baj.

2023. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

#36#: "Az Atya Torája, tanítása, rendeletei,parancsolatai, csak Mózes 5 könyvének határáig terjed. Azon túl minden ingoványos talaj, nem az Atyától van!"


Ez nagyon meredek és durva kijelentés! Ezzel nem kevesebbet állítasz minthogy az Újszövetség nem Istentől van, sem Jézus, sem az Apostolok, sem az Evangélium, sem a keresztény hitvallás!!!!


Valóban így gondolod?????

2023. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

#44

Tovább megyek, úgy gondolja, hogy egyetlen próféta sincs Istentől, mint Izajás, vagy akár Illés. Hiszen ők is a Tórán kívül vannak.

2023. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. 🙂
2023. jan. 15. 17:22
 47/54 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Ez az idézet a Bibliából mit jelent? Jel. 13,18. Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat."


Ezt már nagyon sokan fejtegették, de igazából, valójában csak akkor tudhatjuk meg nyílvánosan, amikor az a kor már itt lesz a küszöbön az ajtó előtt. Addig teljesen értemetlen minden találgatás.


Jel.13;

14. És elhiteti a földnek lakosait a jelekkel, a melyek adatának néki, hogy cselekedje a fenevad előtt; azt mondván a föld lakosainak, hogy csinálják meg a fenevadnak képét, a ki fegyverrel megsebesíttetett vala, de megelevenedett.

15. És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,

16. Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;

17. És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

18. Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.


Itt ebben az igerészben elég sokmindenről szó esik. Érdemes mélyebben átdgondolni. Mindenképpen összefüggésben van a technika fejlődésével, ahol még nem tartunk. Hiper szuper nano technológia, klónozás, chip beültetés, Mesterséges Inteligencia csúcsa, biorobot technológia stb. Az internet kiszélesítése kiterjesztése stb. használatának, nélkülözhetetlenségének elérése stb. Ez még odébb van!!!!

2023. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 Blackice75 ***** válasza:
40%

#43 Ha én arról írok, hogy a Tora az Atya Mózes által kijelentett írott szava, és én ezt tartom az egyetlen igaz útnak ami az életre vezet, mert az Atya ezt tanítja nekünk, és ha erről hülyeség írni, akkor ilyen hülye aki az Atyának hisz, büszkén vállalom!


3Móz 18,5

Tartsátok meg azért az én rendeleteimet és az én végzéseimet, a melyeket ha megcselekszik az ember, él azok által. Én vagyok az Úr.


3Móz 20,8

És tartsátok meg az én rendeléseimet, és cselekedjétek azokat. Én vagyok az Úr, a ti megszentelőtök.


3Móz 25,18

Ha teljesítitek azért az én rendeléseimet, és megtartjátok végzéseimet, és teljesítitek azokat, bátorságosan lakhattok a földön.


3Móz 22,31

Tartsátok meg azért az én parancsolataimat, és azokat cselekedjétek. Én vagyok az Úr.


ez nem váltózott meg kedves barátom, és nem csak a "zsidóké"!

de ha szeretnéd bebizonyítom a Torából.

de nem hinném, hogy kíváncsi vagy az Atya Szavára, nem akarsz te ennyire "hülye" lenni nemde ?

2023. jan. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 Blackice75 ***** válasza:
29%

#44


Kezdjük a profétákkal, mert ugye prófétákról beszélsz mint többes szám.

Mivel én nem osztom a világi pogány keresztény halálra vezető Tora idegen filozófiákat, és saját gondolatot meg kitalációt nem viszek bele, tudod miért?

Mert én csak az én Atyámnak hiszek és az Ő szavával ellenőrzők le mindent!!!

És akkor most nézzük is meg mit mond, mit tanít mi Atyánk nekünk erről Mózes által:


5Móz 18,15

Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!


5Móz 18,18

Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.


Nos kedves 44-es barátom, egyes szám kontra többes szám! Ugye érted hogy mit üzen ezzel az a mi Irgalmas Atyánk?


Azt mondja Mózesnek hogy profétát támaszt, egyet és nem többet.

Honnan támaszt profétát? Az ő atyjukfiai közül, vagyis héber izraelita szülőktől, aki olyan lesz mint Mózes, akinek az igéit(rendeléseit, parancsolatait, instrukcióit, törvényeit vagyis a Torát) a szájába adja úgy, ahogy azt adta Mózesnek is.

Torán túl,átugorva Józsuét meg a bírák könyvét, valahogy mégiscsak több próféta jelent meg!

Az Atya azt mondta támaszt egyet, hogy mikor és hol azt nem tudjuk, na de jelentkezők lettek szép számmal.

Én nem mondom azt hogy hiteltelenek ezek a próféták, amig csak a tiszta hamisítatlan Torát erősítik és oda terelnének vissza mindenkit.

De az a helyzet, hogy merítenek saját vagy más kútfőből is, ami ütközik a Torával.


Mutatok is valamit, persze tudom hogy hiába, mert ti nem az Atyának hisztek, hanem mindenki másnak ami az Ő szaván kívül esik.


Ezt mondja a bálvány , vagyis úgy fogalmaznak mintha ő mondaná:

Mt 26,28

Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.


Ezt mondja Jeremiás 31:31-32


31.

Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.

32.

Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.


az Atyák akkikről itt szó van azok Ábrahám, Izsák és Jákob(Izráel)


Most nézzük meg mit mond az Atya:


Mózes 5 könyve 4 fejezet 27-től 31-ig, ez egy prófécia az UTOLSÓ IDŐKRE ami még nem jött el, tehát még nem tartunk ott:


27.

És az Úr szétszór titeket a népek közé, és szám szerint kevesen maradtok meg a népek között, a kik közé visz titeket az Úr.

28.

És szolgáltok ott emberi kéz által csinált isteneknek: fának és kőnek, a melyek nem látnak, nem is hallanak, nem is esznek, nem is szagolnak.

29.

De ha onnan keresed meg az Urat, a te Istenedet, akkor is megtalálod, hogyha teljes szívedből és teljes lelkedből keresed őt.

30.

Mikor nyomorúságban leéndesz, és utólérnek téged mindezek az utolsó időkben, és megtérsz az Úrhoz, a te Istenedhez, és hallgatsz az ő szavára:

31.

(Mert irgalmas Isten az Úr, a te Istened), nem hágy el téged, sem el nem veszít, sem el nem felejtkezik a te atyáidnak szövetségéről, a mely felől megesküdt nékik.


Figyeljünk csak oda mit mond az Atya a 29 és 30 versben: ha onnan is keresed meg TELJES SZÍVEDBŐL és TELJES LELKEDBŐL, akkor megtalálod ŐT.ha hozod magaddal pogány keresztény filozófiádat és a bálvány jézust, úgy soha nem fogod megtalálni! Miért nem?- nézzük meg a 30-as verset, mit ír benne, hogy találod meg az Atyát majd az idők végén is?-ÚGY HOGY HALLGATSZ AZ Ő SZAVÁRA ÉS MEGTARTOD a PARANCSOLATAIT!!! Mint ahogy szófogadó gyermek hallgat az ő apjára. Nincs templom, sem vallás, sem kereszténység, sem bemerülés, megkeresztelkedés sem jézus, mert ezek pogány rituálék, sehol a Torában ezeket nem tanítja az Atya, hanem csak az Ő szava és Ő az Atya van.

Miért is tudsz megtérni hozzá az utolsó időkben is ha teljes szívedből, és teljes lelkedből keresed Őt úgy, hogy hallgatsz az Ő szavára ?


Figyelj és megtudod könnyen,ott van a következő 31-es versben. Mert irgalmas(kegyelmes) az Atya és megkegyelmez neked és nem hagy el ha megtérsz hozzá,mert nem felejtkezik meg az atyákkal Ábrahámmal,Izsákkal és Jákobbal(Izráel) kötött ÖRÖK szövetségről még az IDŐK VÉGÉN sem. tehát így kapunk kegyelmet!!!


Melyik ÖRÖK soha meg nem szűnő szövetségről is van szó?

Az alábbiról:


1Móz 17,7

És megállapítom az én szövetségemet én közöttem és te közötted, és te utánad a te magod között annak nemzedékei szerint örök szövetségűl, hogy legyek tenéked Istened, és a te magodnak te utánad.


Remélem azt mindenki tudja, hogy az ÖRÖK szó az mit jelent? hogy soha meg nem szűnő, mindig fennáll, soha nem jár le!


aztán megerősíti az Atya Ábrahámnak tett ígéretéhez híven Izsákkal is a szövetséget és mind a kettőnek megígérte hogy minden magjuknak ő utánuk minden nemzedéken át. nem néhány generáción keresztül, hanem MNDEN nemzedéken át örök időkig.


3Móz 26,9

És hozzátok fordulok, és megszaporítlak titeket, és megsokasítlak titeket és szövetségemet megerősítem veletek.


Ahogy azt ígérte, a megszaporodott népet Mózes által kihozta egyiptomból és velük is megerősítette az szövetséget, aminek feltétele a Tora(rendeletei, parancsolatai, törvényei)


Nos akkor Jeremiásnak higgyünk, vagy a hibrid félig isten félig ember bálványnak, vagy az Atyának ?

Az hogy a Tora mellé bekötötték a többi irományt is, attól még nem lesz igaz, az igazság csak az Atyánál van.


Én az én Atyámnak hiszek.

Részemről pedig mindenki abban hisz amiben akar, de az igazság a mi Atyánknál van és nem máshol!


Még tudnák írni erről és mutatni ellentéteket az Atya szavával szemben, de szerintem ez sem érdekel majd senkit.

a kedves kérdezőnek ha van kérdése és szeretné megismerni az igazságot akkor felteszi, én meg örömmel válaszolok.


HalleluYah

2023. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 Blackice75 ***** válasza:
40%

#47

Hogy lehet az, hogy egy ilyen "veszélyes" és "fontos" számról mint a 666, a Sátán jele, csak egyedül a jelenések könyvét megíró János tudott?

Nem furcsa, hogy a többi János előtt létező apostolok meg próféták erről mit sem tudtak ? Ők miért nem kaptak erről figyelmeztetést, hogy fel tudják ismerni és elkerülni sátánt, és az Ő "bélyegét"? Ábrahám, Mózes, és a többi mindenki.

Még furcsább az, hogy a Torában egy lázadó angyalra való hivatkozás mint akinek a neve Sátán nincs, nulla. Akkor hogy is van ez?

2023. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!