Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez az idézet a Bibliából mit...

Ez az idézet a Bibliából mit jelent? "Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat."

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 06:09
1 2 3 4 5 6
 51/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb hozzászólásokat. Elolvastam azokat. Sajnos most nincs időm hosszabb válaszra. Örülök, hogy egyáltalán el tudtam olvasni. Remélem, még tudok jönni.

Legyetek jók.

2023. jan. 16. 12:47
 52/54 anonim ***** válasza:
45%

#48#


Ahogy az Úr szólt magáról Ézsaiásnak az Ószöv.-ben, ugyanúgy szólt több száz évvel később János apostolnak is, azaz Én vagyok az első és az utolsó, a kezdet és a vég, az Alfa és az Omega. Amíg az Ószöv.-ben „Isten” szólt, addig az Újszöv.-ben „Jézus”.


Ószövetség (Úr Isten)


Ésa. 41;4. ...: én, az Úr, az első és utolsókkal is az vagyok én!

Ésa. 44;6. Így szól az Úr, Izraelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.

Ésa. 48;12. Hallgass rám Jákob és Izrael, én elhívottam, én vagyok az első és én az utolsó.


Újszövetség (Úr Jézus)


Jel. 1;8. Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható.

Jel. 21;6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

Jel. 22;13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.


Most már világosan látnunk kell azt, hogy két különböző illető (Isten és Jézus) nem állíthatja magáról ugyanazt, ha csak nem mind kettőjük egy és ugyanaz a személy.

2023. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 Blackice75 ***** válasza:
0%

Kedves #52 és mindenki.


A MAI VALLÁSOK FONÁK IDEOLÓGIÁJA


Nem vagyok ateista, de végre megértem, hogy az ateisták/agnosztikusok miért támadják annyira a keresztényeket. És főként miért is fordítanak hátat egyházaiknak, tanításaiknak. Nos azért, mert az egy hibás, erősen erkölcstelen teológia. Ha Isten (Elohim) igazságos erkölcsbíró, akkor hogyan lehet az, hogy örökké égő , de akár kevesebb ideig égő tűzbe kínozza az embereket, csak mert nem fogadják el Jézus (Yahusha) rendkívül hihetetlen, ellenőrizhetetlen történetét. Többé már nem az a mérvadó, hogy erkölcsös vagy e, hanem az, hogy elfogadsz-e egy hihetetlen történetet.


Lehetsz gonosz és erkölcstelen, de ha hiszel ennek a történetnek, minden eddigi gonoszságod törlődik a javadra. Másrészt lehetsz te , a Torah tanításai révén, jó erkölcsös, de semmissé válik, ha nem hiszed el vakonn, hogy egy eljegyzett szűznek, férfi érintése nélkül lehet gyereke, akit egy olyan Isten tett teherbe, aki egyébként tiszteli a házasságot, és minderről addig soha semmit nem mondott. És ott vannak a nyelvi és távolsági akadályok, melyek szintén szerepet játszanak, és sokszor lehetetlenné teszik, hogy mindenki hallja Jézus (Yahusha) történetét, de ennek ellenére is hibásak az emberek ha nem hisznek benne. Hallották, nem hallották, mindegy, hinniük kell a Krisztus történetében.


Egy igazságos procedúra szerint ha Elohim/Isten igazságos bíró, akkor megítéli az embereket a veleszületett erkölcsi érzékük alapján, valamint az általános erkölcsi tanításuk alapján, amelyet nemzedékek óta hasonló módon tanítanak szerte a világon (mely szerint pl. hazudni, lopni, gyilkolni, nemi erőszakot elkövetni, csalni, paráználkodni gonoszság és mely szerint mindenki felelősséggel tartozik a saját tetteiért). De hogyan tudunk kiállni egy olyan Isten mellett, aki hirtelen mércét vált, elhagyván azt a mércét, amit részben mindenki ismerhet, ami az ímént említett erkölcs, és minden figyelmeztetés nélkül, elkezd ítélkezni felettünk olyasvalami szerint, amit nem ismerhetünk mindannyian, valamint ez mellett még hiteltelen, mitológia szaga is van?! (Hacsak nem keresztény környezetbe születtünk, és nőttünk fel.) Ebben az esetben, ez az Elohim/Isten nem lenne igazságos bíró!!!


Különösen furcsa, ha látod, hogy ugyanabban a könyvben, a Jézus-történet előtt, az ÓSZ Elohime/Istene nagyobb súlyt helyezett az erkölcsre, mint bárki más. És tette ezt olyannyira, hogy eltávolította az áldozatokat is, mert az emberek azt gondolták, hogy fittyet hányva az erkölcsre, áldozatokat hozva, azok által, jók lesznek majd az Atya szemében. Pedig szó szerint is elmondta nekik, hogy jobban érdekli Őt az erkölcs, mint az áldozatok. És most ugorjunk az ÚSZ-hez, és egy csapásra, az erkölcsi törvények irrelevánssá válnak. Ez helyett elégséges ha életed egy bizonyos pontján megesküdsz, hogy elhiszed a szűz születésű, hibrid, (félig ember félig Isten) áldozat történetét, - tulajdonképpen bármikor, de lehetőleg mielőtt meghalsz. Egyes keresztény ideológiák szerint még halálod után is van lehetőség "megtérni". Persze az ekkor (újszövetség idejeén) élő, erkölcsös embereket, az immáron megváltozott Atya, a kénköves pokolba utasítja, mert nem hiszik el, ezt a minden sebből vérző történetet, hanem a szégyentelenek, inkább egy igaz teremtőben hisznek, aki arra vár, hogy szavának engedelmeskedve, instrukciói (Torah) szerint éljünk, és aki egyéni tettei alapján ítél meg minden embert.


Az erkölcsös, igaz embernek tehát, nincs más jutalma, csak a pokol, míg a gyilkost, a tolvajt, a paráznát mennyei kúriákkal jutalmazzák, mert hitt az isten-emberáldozatban, mielőtt meghalt. 🤔 Micsoda fonák logika.


Térj vissza a Torához!

2023. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

#53#


Tenagyon nagy tévedésben vagy és nagyon rosszul látod és közelíted meg a dolgokat. Te tényleg úgy gondolod, hogy bűnözők jutnak a mennybe, csak mert azt mondják magukról, hogy hiszen kJézusba???? Ez nem így van és nem így működik. IStent nem lehet becsapni vagy félrevezetni. Ő a szívek vizsgálója. Még az ember szívének gondolatával is tisztában van nem csak a tetteivel és cselekedeteivel. Hidd el nekem sok névleges keresztény fog a pokolban kikötni, akik azt állítják magukról, hogy keresztények, mert a tetteik és a szívük is valójában hitetlenek, önzők, büszkék, gőgösek, megváltatlaniok, stb. Ők maximum vallásosak, de nem meggyőződéses hívők, akiknek az életükben a szívükben ott lakik Jézus.


Mat.7;

20. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

21. Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23. És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

Mt.24,5. Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.

Tit.1,16. Vallják, hogy Istent ismerik, de cselekedeteikkel tagadják, mivelhogy útálatosak és hitetlenek és minden jó cselekedetre méltatlanok.

Jak.2;

12. Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint a kiket a szabadság törvénye fog megítélni.

13. Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.

14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19. Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

Jak.2,22. Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

Jak.2,24. Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

Jak.2,26. Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.

2023. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!