Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeket mért kritizáljá...

Keresztényeket mért kritizálják állandóan?

Figyelt kérdés
Keresztényeknek van egy ideális elképzelésük a társadalom, a világ és a család működéséről. Egész válás arra tanít, hogyan mélyísd el a kapcsolatod az embertársaiddal. Hogyan tudsz egészséges, erkölcsös és mértéktartó életet élni. Akik valóban megtartják a Biblia tanításait, azok nem a pénzben mérik a gazdagságot, mivel Isten előtt szegény és gazdag egyenlő. Az életünket igenis mérlegelni kell, és számot kell adni erről. Ennek mind pozitív hatása van úgy lélekben és mások felé is. Keresztények felismerik a világban a megpróbáltatásokat, és könnyebben küzdik le őket, ahogyan a véletleneket is feltudják ismerni.

2021. ápr. 1. 12:34
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
76%
Mert sok hibája van a vallásnak,és sok dolog van csak az egyház ért
2021. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 tralalalaal ***** válasza:
66%
Azért mert a vallásuk egy sokezer éve írt, félrefordított könyvre alapul, aggreszívan terjeszkednek és próbálnak folyamatosan megtéríteni (legalábbis nekem sok ilyenhez volt szerencsém). A Biblia tanításait nem lehet megtartani, mert körülbelül ezer helyen mond ellen saját magának.A Bibliában le van írva az is, hogy a nő nem szólalhat fel ha más férfiak ott vannak, kedves kérdező, ezt is betartod? A keresztények azért utálják illetve ítélik el a homoszexuálisokat, mert annó az eredeti héber szöveget rosszul fordították le, és a pedofilt homoszexuálisra fordították át. Az egész egy humbuk, inkább higyj a saját lelki erődben, és mikor baj van akkor ne letérdelj, hanem egyenes háttal dolgozz tovább...
2021. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
1. Szerintem az egyházat meg a vállást külön kell választani.
2021. ápr. 1. 12:54
 4/38 A kérdező kommentje:
2. A bibliát nem csak olvasni kell, hanem értelmezni is. Nem lehet a kontextusból kiragadni bizonyos elemeket.
2021. ápr. 1. 12:57
 5/38 anonim ***** válasza:
77%

Keresztényként mondom, hogy nem minden esetben csak a keresztényeknek adok igazat ebben az esetben, vagyis nem tudom megérteni sem a szemellenzős ateistákat, de a bigott keresztényeket sem. Ezeket kicsit kifejtem bővebben, mire gondolok.

Ateistáknál azt nem szoktam tolerálni, amikor megszégyenítik a keresztényeket, lenézik őket, netán provokálnak is, akár Istent is szidják. Ezeken fel tudom kapni a vizet, mert nincs joguk senkit sem a vallása miatt lenézni, meggyalázni. Én is megértem, aki nem hisz, de tartsa tiszteletben ő is, hogy keresztény vagyok, ha ez megvan, én nagyon megbecsülöm, még barátaim között is vannak ilyenek.

Most nézzük kicsit a bigottak oldaláról a dolgot. Római katolikusként mondom, hogy sajnos a mi vallásunk bizonyos tanításai eléggé régimódiak, nem értek egyet azzal például, hogy aki nem jár templomba, az ha nem gyónja meg, bűnös marad, és akik így gondolják, sokszor nem tartják jó embernek azokat, akik nem járnak. Azzal sem értek egyet, hogy egy házasságtörés olyan bűn, ami után nem áldozhat az sem, akit elhagytak (illetve nagyon körülményes az ehhez való felmentés). Ez csak két példa, amit nyilván az ateisták is észlelnek, ezért úgy gondolom, ha nem is értek egyet velük, de nem alaptalan részükről a kritika.

2021. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
41%
Mert divatos ma kritizálni a keresztényeket, a keresztény értékeket, s a keresztények nem robbantgatnak, mint más vallás(ok) követői, amikor kritika vagy gúny éri őket.
2021. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
32%

Tudod a jó dolgok természetesnek tűnnek, és senki sem vesz észre amikor egy keresztény család egyenesben van.


De vannak olyan emberek, akik a keresztények történetében extra tévedésüket, mintha alaptanitásként, ma is érvényesnek gondolják. Sok emberrel találkoztam akik a keteszteshadjáratok és az inkvizíció miatt nem hívők.


Könyörgöm, mennyi éve is? Azóta rengeteget változott az egyház, és valóban a legjobbat akarja nevelni belőlünk. Tévelygők minden területén vannak.


De már a hittanon is felborulhat ez a nevelés. Igen, nem a vallással van a baj, hanem az emberek pl. mohóságával - amit a fogyasztói kultúra nevelt ki bennünk-és egyéb alaptermészetével nem egyezik a vallásossá nevelt embertipus életelképzelésével.


Márpedig a mohó embertipus nemcsak saját magát de a környezetét is megterheli fogyasztásával..

2021. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Mansour ***** válasza:
76%

Egyrészt mert a keresztények körében nagy a képmutatás és a keresztény egyházaknak a múltban (és bizonyos mértékig a jelenben is) sok hibája, bűne hiányossága volt. Ebből a szempontból jogos a kritika.

Másrészt mert a világban folyik egyfajta kultúrharc a haladás és a hagyományok hívei között. Mivel ez a kultúrharc a nyugati kultúrkörben a legerősebb, ahol a kereszténység a legtöbb tekintetben a haladás ellenpontjaként jelenik meg, a kereszténységet tartják a haladás egyik legnagyobb kerékkötőjének. Az ebből a szemszögből megfogalmazott kritikák/támadások jogossága már vitatható, illetve csak a kultúrharcos narratíván belül értelmezhető, abból kilépve már értelmetlennek, alaptalannak vagy sértőnek tűnhet.

2021. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 tralalalaal ***** válasza:
43%

második vagyok


ötös, minden tiszteletem a tiéd. Életem során rengeteg uszító kereszténnyel volt dolgom, akik lenéztek és sárba tiportak, mert "bűnös vagyok". Tiszteletben tartom a keresztényeket, ha a tisztelet kölcsönös.


kérdező: a Biblia a kicsivel több mint kétezer évvel ezelőtti, Judea provinciai helyzetekre reflektál, ezáltal mai szemmel nézve szinte teljesen elvesztette a hitelességét (legalábbis számomra). Nem tudom elhinni, sem elfogadni, hogy egy olyan könyv szerint kéne élnem az életem, mely mára már elavult, ma már nem létező szituációkra ad választ. Azt pedig nem tudom elfogadni illetve eltűrni, hogy az állam, és a keresztények nagy része engem a semmibe vegyen, csak mert nem egy elavult könyv által élem az életemet.

2021. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 tralalalaal ***** válasza:
56%

hetes:

[link]

valóban úgy gondolod, hogy a legjobbat akarja belőlünk nevelni az egyház?

Barátnőm hívő keresztény volt egészen addig, amíg 13-14 éves korában gyónás keretein belül a gyóntató személy (pap?, lelkész?) gyermeteg lelkesedéssel kezdte el tőle kérdezni, hogy maszturbált-e, és ha igen akkor milyen volt. A vallás összekötődik az egyházzal, ha akarjuk, ha nem, és ameddig ilyen ügyek vannak az egyház keretein belül, addig - a nem bigottak - nem fogják jó szemmel nézni a kereszténységet.

2021. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!