Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet két utat járni?

Miért nem lehet két utat járni?

Figyelt kérdés

Több kérdésben is olvastam, hogy a hívek szerint nem lehet egyszerre több vallást követni. Valaki kérdezte, hogy keresztény és buddhista lehet-e egyszerre, és a legtöbb válaszoló majdnemhogy letorkollta, hogy hogy lehet ilyet kitalálni.

Miért olyan problémás két vallás követése? Miért ne járhatna két utat is aki szeretne?



#vallás #hit #multihit
2021. ápr. 5. 13:11
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

"De, ez attól függ, a Bibliában olvashatod, hogy hitünk e nélkül semmit se érne. Aki nem hisz Krisztus feltámadásában, az nem keresztény."

Szerintem nem te fogod megmondani, hogy ki keresztény és ki nem :) Az unitártiusok szerint sem volt feltámadás valójában, az csak egy jelképes történet. Akinek erős a hite, azt nem rengetik meg ilyen apróságok.

2021. ápr. 6. 13:17
 22/45 anonim ***** válasza:
Neked kérdező miben erős a hited? A kereszténységben a feltámadás nem egy apróság, hanem az egésznek az alapja. Meghalt Jézus a bűneinkért, kifizette a halálával hogy legyen esélyünk mennybe jutni, aztán feltámadt. 4es válaszoló voltam.
2021. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

"A kereszténységben a feltámadás nem egy apróság, hanem az egésznek az alapja."

Oké, legyen így. De ez miért gátol meg abban, hogy a buddhista hitet is magadévá tedd?

2021. ápr. 6. 16:12
 24/45 anonim ***** válasza:
21%
mert az emberek noobok és csak egy rendszert pártolnak amibe nem noobok a kezdőkhöz képest.
2021. ápr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
próbáld ki és majd megtudod, nemtudok több okosat mondani erre.
2021. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

"próbáld ki és majd megtudod, nemtudok több okosat mondani erre."

Vannak, akiknek sikerül mindkét vallást magukévá tenniük, és nem okoz nekik problémát napirendre térni az ilyen apró különbségek felett. Ez alapján tehát lehetséges a dolog, nekik legalábbis sikerült. De ők ismerik mindkét vallás tanait, nem csak az egyikét.

2021. ápr. 6. 16:50
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

"De ők ismerik mindkét vallás tanait, nem csak az egyikét."

Sőt sokan ismerik akár 5-6 vagy több vallás tanát is, de követni akkor is csak egyet lehet. Természetesen én épelméjű emberekről beszélek, nem olyanokról, akiknek rendkívül súlyos mentális betegségük van, mert a tudathasadás súlyos eseteiben akár követhető több vallás is.


Amúgy kíváncsiságból, te hogy hiszel és tagadod egyszerre a reinkarnációt? Mert a hindu vallásban jelen van, a keresztények teljes mértékben elutasítják. Vagy tudatod egyik személye hisz benne, másik tagadja?

2021. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

"Sőt sokan ismerik akár 5-6 vagy több vallás tanát is, de követni akkor is csak egyet lehet. Természetesen én épelméjű emberekről beszélek, nem olyanokról, akiknek rendkívül súlyos mentális betegségük van, mert a tudathasadás súlyos eseteiben akár követhető több vallás is."

Ezzel azt akarod mondani, hogy sokmillió japán, meg indiai, meg más távolkeleti ember mind rendkívül súlyos tudathasadásos állapotban van?


"Amúgy kíváncsiságból, te hogy hiszel és tagadod egyszerre a reinkarnációt? Mert a hindu vallásban jelen van, a keresztények teljes mértékben elutasítják. Vagy tudatod egyik személye hisz benne, másik tagadja?"

Miért kellene tagadni a reinkarnációt? Amíg nem tudja az ember biztosra, hogy a reinkarnáció vagy a mennybemenetel a valós, addig szerintem dőreség lenne élből kizárni bármelyiket is, csak mert nekünk a másik szimpatikusabb.


"a keresztények teljes mértékben elutasítják."

Ezzel általánosítasz. Te lehet, hogy teljes mértékben elutasítod, de az csak te vagy, egy keresztény ember a sok közül. Én ismerek néhányat, akik nem, tehát nem minden keresztény utasítja el teljes mértékben. És szerintem nekik sincs kevesebb joguk kereszténynek nevezni magukat, mint neked.

2021. ápr. 7. 01:41
 29/45 anonim ***** válasza:
27. A reinkarnáció csak mintegy elmélet vehető alapon, legalábbis személy szerint nem tudom bizonyítani, de akár az is simán bekövetkezhet, hogy reinkarnálódunk a világ végezetéig és megítéltetünk, meg az is hogy meghalunk azt volt nincs.
2021. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

"Ezzel azt akarod mondani, hogy sokmillió japán, meg indiai, meg más távolkeleti ember mind rendkívül súlyos tudathasadásos állapotban van?"

Miért lennének? Ők sem követnek egyszerre több vallás, vannak ott is buddhisták és hinduk, elkülönülnek egymástól vallásilag (sokszor társadalmilag is).


"Miért kellene tagadni a reinkarnációt?"

Nem kell tagadni, felőlem abban hiszel, amiben akarsz, felőlem azt is hiheted, hogy halálod után az űrlények visznek el.


"addig szerintem dőreség lenne élből kizárni bármelyiket is"

Remélem akkor ugyanúgy vallod a többi sok száz lehetséges kimenetelt is, hiszen dőreség lenne tagadni azokat, gondolok itt az ősi egyiptomi vallásra, vagy summér, görög, sőt inka, maja hitvilágra, de biztos Afrika törzsi kultúrái is igen gazdagok ebben.


"Te lehet, hogy teljes mértékben elutasítod, de az csak te vagy, egy keresztény ember a sok közül."

Akkor helyesítem magam. A kereszténység utasítja el teljes mértékben a reinkarnációt. Így már helyes és ebbe nem tudsz belekötni sem.


"És szerintem nekik sincs kevesebb joguk kereszténynek nevezni magukat, mint neked."

De, mivel ők nem keresztények. Az keresztény, aki meg van keresztelve és hiszi az apostoli/níceai hitvallást. A hitvallás pedig kizárja a reinkarnációt. Vagy ez nálad úgy van, ha az angol királynőnek vallom magam, akkor te készségesen elfogadod, hogy az vagyok?

2021. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!