Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a teljesen bűntelen,...

Csak a teljesen bűntelen, tökéletesek jutnak a Mennybe? Mit kell tenni hozzá?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem. Ugyebár elvileg az jut oda, aki megérdemli és egyszer Jézus is megmondta, hogy nagyon kevesen jutnak oda.

Ugyanakkor vannak, akik azt mondják, hogy ha vétkeztem is életemben, akár többször is, ha megbánom őszintén, akkor a mennybe kerülhetek, mert a megbánás a lényeg. Gondolom a gyónást is azért találták ki. A kereszten Jézus a római katonákért imádkozott, hogy bocsásson meg nekik az Isten. Biztos nem imádkozott volna, ha nincs megbocsátás, nem?

Jézus azt mondta a házasságtöréssel vádolt nőnek mielőtt elbocsátotta, hogy menjen és ne vétkezzen többé. Azoknak, akik meg akarták kövezni, nekik meg azt, hogy az vesse rá az első követ, aki még nem vétkezett.

Ez azt jelenti, hogy ha egyszer vétkezek és megbánom, utána ha még egyszer vétkezem, akár egyetlen egyszer is, akkor már nem kerülhetek a mennyországba, mert újra megtörtént? Attól függetlenül, hogy ugyanaz a bűn, vagy nem.


Valaki elmagyarázná ezt nekem?


Ami pedig a tökéletességet illeti, lenne még két kérdésem.

Az egyik: kerülhetek-e vajon a mennybe, ha az életem egyik részében többször vétkeztem, bár közben igyekeztem jobb lenni, viszont egy bizonyos naptól kezdve sohasem vétkeztem? Mi számít, a korábbi bűnök, az is az élet része, vagy az, hogy utána semmi bűnöm nem volt?

A másik: elvileg nem az van, hogy emberként ha akarnék se lehetnék tökéletes, mert egyszerűen az emberi létem, jellegem ezt akadályozná?

De akkor az meg nem azt jelenti, hogy egyetlen ember se jut a mennybe?



2021. ápr. 14. 15:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, nagyon félreérted a dolgot. Nem a bűntelenség alapján van az üdvösség. És az se igaz, hogy ha nem kértél bocsánatot minden egyes vétkedért, akkor ne üdvözülhetnél!


Korai kereszténységben egyesek abban hittek, hogyha valaki megtérése után vétkezik, az már nem bocsátatik meg. A gyakorlatból kiderült, hogy ez tarthatatlan álláspont.


A hit üdvözít Jézusban. És ez jó, hogyha nem a pokolfélelmen alapuló hit.


Szerintem mélyülj el az újszövetségi írások olvasásában és idővel többet értessz belőle. Kérd Istent, hogy adjon bölcsességet, hogy fejlődjél.


Például János 1. levelében le van írva minden lényeges, ajánlom.


Mi lesz a pokolban?

https://www.youtube.com/watch?v=ol4Xvustuow

2021. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azt fontosnak tartom kifejezni, hogy egyébként a hitem nem félelemre alapul. Akkor is hittem, mikor még nem gondolkodtam ezeken. Folyamatosan igyekszem fejlődni, betartani Jézus tanításait. Imádkozni sem félelemből szoktam. Valami belső késztetést érzek rá, tulajdonképpen a mindennapi életem részévé vált és már olyan természetes nekem mint az evés meg a levegővétel.

Az viszont igaz, hogy jó sok kérdőjel volt bennem és amúgy még mindig van. Elolvasom, megnézem, amiket javasoltál.

2021. ápr. 14. 23:44
 13/25 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
25%

Szia.

Igen a szentek és tökéletesek öröklik az Mennyeknek országát.Érthető módon szentnek és tökéletesnek kell lenned ahhoz, beléphess. Ehhez meg kell térned, ami nem a gyónás meg a többi amit említettél. Ahhoz, hogy megtérj szükséges újjászületned, amint Jézus mondta, mert ha nem születsz újjá akkor nem tudod megtagadni önmagad ráadásul az Isten sem lesz jelen úgy az életedben amennyire szükséges. Az újjászületést azt tudni fogod, hogy megtörtént, mert ez egy személyes találkozás lesz az Istennel ami összetéveszthetetlen. Mondok példát az én esetemben ez a találkozó a valóságban történt, csak a szellemben / lélekben, ez egy olyan esemény amit nem igazán tudok szavakkal leírni( összetéveszthetetlen), de annyit tudok róla írni, hogy nagyon mélyen hat, erőteljes. Egy pár tesvér barátom álmában találkozott vele, egy másik vízióban, de igazából ennek csak az Isten szabhat határt, mert ez a találkozás, mindenkinél egyedi. Ezt csak az Isten dönti el, hogy mikor és kinek adatik meg, viszont ha komolyak az embernek a szándékai és valóban meg akar élni és engedelmeskedni a Krisztusnak, akkor állhatatos imádkozással, szorgosan kérni Jézust, hogy segítsen ebben. Ha meg akarsz térni akkor nem a gyülekezetekbe kell járkálni, meg a templomba meg egyéb helyekre, hanem az Istennel kell járnod. Ha az újjászületés megtörtént, onnantól van az Istennel valóságos kapcsolatod és onnantól tudod Őt követni. Hogy mit takar a valóságos kapcsolat, az egyik, hogy hallani fogod Őt nem fizikálisan, hanem a szellemileg/lelkileg. Álmokban is tanítani fog, én több álmot kaptam már tőle, pl: --Hullócsillagokat láttam elöször csak 5 darabot. Olyanok voltak mint a tengeri csillagok és csillogtak. Repkedtek tőlem nem messze a nagy sötétségben; ahogy néztem, hogy repkednek spirálosan ,egyszer csak csatlakoztak egy nagy halom hullócsillagoz; ragyogtak ,a fényüktől szinte nem is láttam semmit úgy hemzsegtek és csillogtak. Egy hang is szólt :miszerint úgy világítottak, hogy belevilágította a földet mintha nappal lenne( Így emlékszem a beszédre). Száncsengő hang volt, miközben elkezdtek a nagy halom csillagokhoz közeledni.--. Az jár még a valóságos kapcsolattal, hogy személyes kapcsolatod van az Istennel ez mindent magába foglal, személyesén tanít( elvégre Ő a Mester). Személyesén gyógyít (elvégre Ő a Doktor). Tehát, gondoskodni fog rólad mindenben. Valamelyik nap értette meg vele azt, hogy hogyan kell Őt elképzelni az életünkben, a tanítás ez volt: én ugye dédimmel élek, ő 96 éves és van egy mankója amivel járkál, a mankó nélkül nem tud járni. Tehát Isten a mi mankónk az életben, a mankó nem fog helyettünk sétálni, de anélkül járni sem lehet, de ha járni szeretnénk rá támaszkodva járhatunk. És még sorolhatnám, hogy mivel jár ez együtt, de ha az Istennel jársz és az Isten jelen van az életedben valóságosan, akkor a világi kereszténységhez nem fogsz hasonlítani se tartózni.

Az újjászületéstől már az Isten tanít téged és megszentel, persze nem öt perc alatt, hanem egy egész életen át.

Jézus vére elfedi és elveszi a büneinket. Ezért nem lesznek érvényben a múltbéli bűnök, mert elfedezi azokat és ezért lehetsz szent és tökéletes mert meg is szabadít a bűneidtől( az, hogy megszabadít a bűntől azt, jelenti, hogy nem fogjuk cselekedni azt). Hogy milyen ütemben és milyen módon azt az Isten dönti el, csak alázattal kell Őt követni. Az, hogy a megszentelődés alatt bűnt követ el az ember az a folyamat része, viszont mikor már az Isten megigazította az embert és onnantól vétkezik na ezt a részt nem tudom, mert még nem vagyok szent és tökéletes és az Isten sem adott konkrét tanítást még erre. Nyilván van bűnbocsánat a maga módján, de ez már csak az Istenre és a személyre tartozik, hogy miként, ha van.

A bűn őszinte megbánása az az, hogy abbahagyod és megtérsz belőle.


Jézus azt mondta, hogy legyünk tökéletesek. És valóban nem bír az ember tökéletes lenni, csak az Isten és mivel az újjászületéstől az Isten lakik bennünk így Ő általa tökéletesek lehetünk. Olyanok leszünk mint Ő.

2021. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
33%

"Csak a teljesen bűntelen, tökéletesek jutnak a Mennybe? Mit kell tenni hozzá?"

Így pont nem lehet üdvözülni. Az ember nem tud tökéletes lenni, nem adhatja önmagát "áldozatul" saját maga helyett. Jézus csinálta ezt meg helyettünk. Az embernek nincs más dolga, mint hinni Jézusban, és üdvözül

2021. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Azért az nem igaz hogy az embernek annyi a dolga hogy higgyen és kész, mert ha ez a hit a cselekedeteiben nem látszik meg akkor az nem valódi hit!

Isten türelmes és ad időt arra hogy megismerd az Ő akaratát, viszont miután már megismerted és megtértél onnantól jó ha nem mész szembe vele! De Isten mindig figyelmeztet ha túllépsz egy határon! Akkor vagy bajba ha a figyelmeztetések ellenére sem fordulsz vissza! Én a megtérést a Szent Szellem keresztségtől számítom és azt már nagyon komolyan kell venni!

2021. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%

Azt ti is olvashattátok hogy Krisztus halála után három napig a pokolban volt. Igaz, lehet feladatot teljesített ott. Mindenesetre a gyónás jelenti a bocsánatkérést és a bocsánatot is. Ettól még a bűnt elkövettük ami tisztításra vár. Ugyanis ha rögtön megbocsátottak volna, akkor mindenki bármilyen bűnt elkövetne, megbánná, és jöhet a következő. Ha nem ismerjük el a bűnt, az már megátalkodás a bűnben, ami már súlyosbítja azt a kérdést mikor kerül ki a lélek a tisztitásból. Nem lehet, hogy amennyi ideig nem bánod meg bűneidet addig vagy a tisztitásban? Ha soha nem bánod meg akkor soha nem jutsz a mennyországba?


Azért nem kell kétségbe esni mert vannak köztes helyek, bolyongó lelkek is. Tehát nemcsak fekete fehér az élet odaát.

2021. ápr. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Higyj az úr Jézus Krisztusban és üdvözlsz"

"A hit cselekedetek nélkül halott"

Hinni, keresni az Atya akaratát, és törekedni a jóra. Röviden így foglalnám össze. Tökéletesek és büntetlenek nem lehetünk de törekedni lehet rá és őszinte bűnbánatot tartani.

2021. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Máté 5:48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.
2021. ápr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Be kell vallanom, hogy nem értem, végül hogy is van ez, mert mindenki mást mond. Valaki azt mondja, hogy nem lehetünk tökéletesek, hisz emberek vagyunk, viszont azért törekedni kell rá, valaki azt mondja, hogy tényleg tökéletesnek kell lenni.
2021. ápr. 16. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!