Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert hisz ennyi ember meg...

Miert hisz ennyi ember meg minding a Biblia altal leirt istenben, ha a Bibliaban ennyi az ellentmondas?

Figyelt kérdés
Lehet mondani azt hogy "Isten az emberi logika felett all" es ez nekem ugy hangzik mintha a Biblia hivoi szeretnek a logikus kerdeseket konnyeden kizarni. Ha meg el is fogadnam ezt a valaszt akkor ez azt jelentene hogy barmilyen inkonzisztens sztorit meg lehet vedeni ezzel a kifogassal.

2021. máj. 9. 15:30
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
98%

10

Általánosítás. Nem mindenki, pl Én sem pontozok le, csak ha már a trágárság, és a személy sértegetése túl megy a józan észen.

Ezért részben van igazad.

2021. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

"Ha nem a kereszténység akkor mi? Mit tudtok ajánlani helyette?"


Pl. A 8-as linkjében a kérdező elképzelése szimpatikusabb

2021. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
66%
10 # Azért az ateistákat sem kell félteni ha lepontozásról van szó, már bocs.
2021. máj. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
50%

Már ne haragudj: ateisták nem szoktak minden hívőt csuklóból lepontozni.

Vagy pl. ha kiírnak egy olyan kérdést, hogy neked mi a Biblia: ott az ateisták nullára vannak pontozva, a hívők 50%-ra.

Azért ez durva, a szeretet vallásánál.

2021. máj. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

"Már ne haragudj: ateisták nem szoktak minden hívőt csuklóból lepontozni.


Vagy pl. ha kiírnak egy olyan kérdést, hogy neked mi a Biblia: ott az ateisták nullára vannak pontozva, a hívők 50%-ra."


Fura, amikor én azt válaszoltam arra a kérdésre, hogy Szentkönyv le lettem pontozva, aki pedig válaszolta, hogy mesekönyv az mind 50% felett volt.

2021. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Néha ilyen is akad, de nézd vissza. Szerintem már jobb.

Viszont ettől függetlenül: a hívők erkölcsösebbek, nem?

Akkor miért pontoznak le jobban?

Mégsem erkölcsösebbek?

Talán még rosszabb is az erkölcsük?

Szeresd felebarátodat...

2021. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

"Viszont ettől függetlenül: a hívők erkölcsösebbek, nem?"


A hívőknek erkölcsösebbnek kellene lenniük. De sok hívő nem ismeri a Bibliáját sajnos ezért sok a képmutató.


"Akkor miért pontoznak le jobban?"


Nem pontoznak le jobban, csak ugyan annyira, én ezt tapasztaltam, nagyon gyakran lepontoznak az ateisták is mindent amit a hívők írnak, és még csak oda sem írják, hogy miért. Ha ezek az ateisták nem minősítenek minden ateistát, akkor az olyan hívők sem minősíthetnek minden hívőt.


"Talán még rosszabb is az erkölcsük?"


Miért lenne azonnal rosszabb és nem csak ugyan olyan rossz? Kissé elfogult vagy.

2021. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Én így látom mindenhol, hogy vallási kérdéseknél az ateisták mindig csúnyán le vannak pontozva, a hívők meg nem mindig és nem annyira. De mondom: még olyan kérdésnél is, hogy mit jelent neked a Biblia, amit aztán igazán nem kéne lepontozni, hogy mondjuk egy ateistának semmit.
2021. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
37%
Én pedig így látom mindenhol, hogy vallási kérdéseknél a hívők mindig csúnyán le vannak pontozva, az ateisták meg nem mindig és nem annyira. De mondom: még olyan kérdésnél is, hogy mit jelent neked a Biblia, amit aztán igazán nem kéne lepontozni, hogy mondjuk egy hívőnek egy Szent könyv.
2021. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
32%

"Miert hisz ennyi ember meg minding a Biblia altal leirt istenben, ha a Bibliaban ennyi az ellentmondas?"

Mivel nincs benne ellentmondás, így elég fura, amit írsz. Múlt héten is próbálkozott egy srác (gondolom te) valami trükkös ellentmondással, de ismét könnyedén cáfoltam.


"Lehet mondani azt hogy "Isten az emberi logika felett all""

Még itt a GYak-on is sokszor bizonyítottuk, hogy Isten pont a logika istene. Pont, ti istentelenek cáfoljátok olyan "logikátlanságokkal", hogy Isten azért nem mindenható, mert nem tud háromszögű kört csinálni. Vagy a felemelhetetlen kő esete, ahol Isten mindenhatóságát állítjátok szembe Isten mindenhatóságával. Akarsz még arról beszélni, hogy akkor ki is a logikátlan?


" Ha meg el is fogadnam ezt a valaszt akkor ez azt jelentene hogy barmilyen inkonzisztens sztorit meg lehet vedeni ezzel a kifogassal."

Hát ne fogadd el:) Te dolgod, te felelsz magadért"


"Nézd meg a pontozást BÁRHOL, ahol egy hitbeli kérdés merül fel. A hívők mindenkit lepontoznak, akiről nem ordít, hogy ő is hívő, és a saját felekezetük."

Szerintem ne hisztizz. Próbáld már vállalni a következményeket. Gyakorolj az ítéletre


"Biblia által leírt Isten jóval többet jelent mint az emberi értelem képes legyen felfogni, és jóval több annál amit a Biblia leírt róla. De még maga a Biblia is állítja, hogy ember ezt nem képes felfogni."

Azt egész pontosan úgy írja, hogy több dolgot nem ír, mert az meghaladná a felfogóképességet. Tehát, ami le van írva, azt fel lehet fogni. (Logika) Érdekes, én fel is tudom fogni


"Van isten de nem úgy, mint a bibliahívők képzelik."

Olvasd hát a cáfolatot: de úgy van Isten, ahogy a bibliahívők képzelik


"Lehetne egyszarvú is, ha elegen kinevezik, ugyanarra a célra."

írja a "logikus" materialista. És a logikátlan hívő válasza: ha az istendefiníciónak megfelel, hívhatjuk egyszarvúnak is. Ugye tudjuk, hogy nem a fizikai tulajdonságai számítanak egy szellemi lénynek. Mit is mondtatok az ateisták logikájáról?


"De pont ezt mondtam. Ha a logikat kizarjuk a keptelbol, akkor barmilyen sztori lehet igaz!"

Na végre. Gondolom az evolúcióra és a nagy bummra gondoltál. Az pl. igényli a tudománytalan, logikátlan gondolkodást, különben gyorsan lehet cáfolni. Mit is mondtatok, ki a logikus gondolkodó?:)))

2021. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!