Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert hisz ennyi ember meg...

Miert hisz ennyi ember meg minding a Biblia altal leirt istenben, ha a Bibliaban ennyi az ellentmondas?

Figyelt kérdés
Lehet mondani azt hogy "Isten az emberi logika felett all" es ez nekem ugy hangzik mintha a Biblia hivoi szeretnek a logikus kerdeseket konnyeden kizarni. Ha meg el is fogadnam ezt a valaszt akkor ez azt jelentene hogy barmilyen inkonzisztens sztorit meg lehet vedeni ezzel a kifogassal.

2021. máj. 9. 15:30
1 2 3 4 5
 41/44 KZitus ***** válasza:

#30

A tíz csapásról (mivel azokat Isten mérte a hamis istenekre és imádóira) számomra az a mérvadó, amit maga Isten tudat velem róla a Bibliában.

Nem gondolhatod komolyan, hogy bármelyik tökéletlen ember, még ha "tudós" is, felülírhatja azt, amit Isten mond egy témáról/dologról...

Napjainkban a számítógépvilág úgynevezett információs szupersztrádája korlátlanul sok adat közlésével kecsegtet, és szinte bármilyen témában. De mindennek az ismeretnek az igénybevehetősége még nem teszi okosabbá a világot, és a problémáit sem oldja meg. A világ helyzete inkább napról napra rosszabbodik. A Biblia érthető módon azt mondja nekünk, hogy „e világ bölcsesége bolondság az Isten előtt” 1Korinthus 3:19, 20. Egyet értek ezzel - tapasztalatból.

2021. júl. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

"az a mérvadó, amit maga Isten tudat velem róla a Bibliában."

Na először is, Zitus: a Bibliát EMBEREK írták. Isten lehet, hogy sugallt valamit belőle, de ugye tudjuk, hogy ez legtöbbször hiábavaló? Az ember csakazértis azt írja le, amit ő akar.

Szóval a Biblia 99%-ban emberek műve.


Másrészt: ezzel adsz egy pofont minden tudósnak.

Ugye tudod, mekkora erkölcstelenség ez tőled, miközben HASZNÁLOD a tudomány eredményeit?

Méghozzá ezrével, minden nap.

Ennyire erkölcstelen emberek általában a pokolra jutnak, csak szólok.

2021. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 KZitus ***** válasza:
0%

#42

Igen, látom az írásaidból, hogy átvetted Istentől a bírói szerepet, és sajnos ha rajtad múlna, nagyon sok embert a pokolra ítélnél

Az írásodból azt látom, egyáltalán nem hiszel Istennek, Istenben, de ez őt semmiben sem befolyásolja.

ISTEN SZERETET - és ezen senki, de senki nem változtat!

Imádkozom érted, hogy adjon neked bölcsességet, hogy meglásd Isten szépségét, és ismerd meg mérhetetlen szeretetét. Akkor majd nem a pokolról írsz elég sokat, inkább az örök életről, hiszen Krisztus ezt a jó hírt hirdette, és azért halt meg, hogy ez a lehetőség a te számodra is egy lehetőség legyen. :-)

2021. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Nem, Zitus.

TE MAGAD ítéled magad a pokolra az arcátlanságoddal, ahogy a tudósokkal bánsz.

Nem én ítélek, én nem vagyok bíró.

Én csak figyelmeztetlek.

Aztán, ha te vagy olyan arcátlan, hogy ezt nem veszed figyelembe, akkor majd lesz meglepődés később.

2021. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!