Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert hisz ennyi ember meg...

Miert hisz ennyi ember meg minding a Biblia altal leirt istenben, ha a Bibliaban ennyi az ellentmondas?

Figyelt kérdés
Lehet mondani azt hogy "Isten az emberi logika felett all" es ez nekem ugy hangzik mintha a Biblia hivoi szeretnek a logikus kerdeseket konnyeden kizarni. Ha meg el is fogadnam ezt a valaszt akkor ez azt jelentene hogy barmilyen inkonzisztens sztorit meg lehet vedeni ezzel a kifogassal.

2021. máj. 9. 15:30
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Elhiszem, de peldaul ha valki feltesz egy kerdest, akkor arra vagy tud egy bizonyos valszt a valaszado vagy nem. Ehhez nem kell forrast megnevezni es rejtvenyt fejtegetni. Az mar a kerdezon mulik hogy megerti a valaszt vagy sem.

Ha valaki megkerdezi tolem hogy mi Hollandia fovarosa, akkor nem kell elmagyarazzam hogy a foldrajzi atlasz kozgazdasagi vagy domborzati oldalan talaltam meg a valaszt.

2021. máj. 10. 22:31
 32/44 A kérdező kommentje:

"Nem tudok on helyet meggyozo mogyozodest szerezni"

Nem meggyozni kell, hanem bebizonyitani!

Ha meggyozol az nem azt jelenti hogy 100% hogy igazad van, csak akkor van 100% igazad ha valamit bebizonyitasz nekem

Ezt azert fontos kiemelni mert te csak meg vagy gyozodve isten letezeserol, nem bizonyitotta be neked senki.

2021. máj. 10. 22:37
 33/44 KZitus ***** válasza:

na még egyszer, hátha sikerül...

Miért van a rengeteg probléma, fájdalom a földön? - Mert Ádám engedetlensége bűnbe vitte az embert, és ezt átadta minden leszármazottjára. Isten úgy teremtette meg az embert, hogy kétféle igénye van: fizikai és szellemi. De a szellemi igénye Ádám óta csak azoknak az embereknek van kielégítve, akik engedelmesek Istennek.

Vagyis nem tudjuk magunkat jól "menedzselni" isteni irányítás nélkül. Döntéseket hozunk, amelyben ha nem vonjuk bele az Isten tanácsait, annak hosszabb távon nem tudhatjuk az eredményét. Sokszor utóbb jövünk rá mennyire rosszul döntöttünk. Évszázadokkal ezelőtt isteni ihletés alatt ezt írta Jeremiás ezzel kapcsolatosan: "Jól tudom, ó, Jehova, hogy az embernek nincs hatalma az életútja fölött. Még csak lépteit sem irányíthatja a járó-kelő ember." Soha nem tudhatjuk egy-egy döntésünk eredménye sikeres lesz-e? De amikor tökéletesek leszünk Krisztus Királysága ezer éve alatt, akkor már nem fordul ez majd elő. Viszont ma még az van, "... amit az ember elvet, azt fogja learatni is. Mert aki a testre nézve vet, a testéből arat romlást” Galata 6:7

A földünkön tapasztalható sok sok fájdalomnak ez az egyik oka.

2021. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 KZitus ***** válasza:

#32

"... te csak meg vagy gyozodve isten letezeserol, nem bizonyitotta be neked senki." - a meggyőződés nem ismereten alapul? Az ismeret nem bizonyítékokon?

Mivel tudom, sőt ismerem a Teremtőmet, Ő maga bizonyította be a létezését, nem ember.

2021. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
2021. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 KZitus ***** válasza:

#35

most elolvastam

Semmilyen bibliai alapja nincsen annak amit a #33 írt. Lehet valahol olvasta...

2021. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Nem, nem!

Pl. a #55-öt olvasd el ott.

A te itteni, #33-as írásodra vonatkozik.

2021. máj. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Ha az ordog miatt tort ki a masodik vilag haboru akkor miert nem a Nazik nyertek, de ha nem az ordog okozta akkor isten miert nem akadalyozta meg annak kitoreset ha minden hato?

De a 37-es is jo peldakat mondott.

2021. máj. 10. 23:43
 39/44 anonim ***** válasza:
A bibliábna nincs ellentmondás, csak nem.szó szerint kéne értelmezni egy olyan írást, amiben minden szó egy szimbólum.
2021. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Miert nem ugy írtam meg az Isten a bibliat hogy mindenki ertse.

A jelenlegi allas szerint meg ha valaki jot szeretne akkor is rosszat tesz mert rosszul ertelmezi

2021. júl. 24. 19:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!