Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha jelenleg aktív privát...

Ha jelenleg aktív privát élelet élek párommal, mert ő nem szeretne házasságig várni, mi a teendő? (Mi lehet Isten akarata?)

Figyelt kérdés

2 lehetőséget látok logikusnak. Keresni valakit, akinek még fontosabb a kereszténység, Jézus Krisztus, és hasonló értékekkel rendelkezik, mint én.

Vagy mivel már házasnak számítunk emiatt Isten szemében (?), ezért megmaradni a kapcsolatban, ezesetben azonban a bűnben is egész a házasságig.

Egyszerűen nem tudom, hogy ilyenkor el kéne-e hagyni a személyt, vagy az kb. házasságtörés, vagy megmaradni a bűnben.. Ami meg mint tudjuk, elég súlyos bűn...

Ti mit tennétek? Páromnak sajnos nem megfelelő, és nem vehető a jó változatra, mi szerint együtt maradunk, és várunk házasságig. 22/N



2021. máj. 17. 18:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
53%
Katolikus vagyok, de azt mondom ez magánszféra! Semmi köze ehhez az egyháznak se a vallásnak, a jó Istennek trilliárdnyi teremtménye van, olyan amikről nem tudunk, biztos nem ilyennel foglalkozik! Én azt javasolom nektek: tiszteljétek az embereket, legyetek kedves megértő , jó lelkű barátságos emberek! Szeretetben éljetek, higyjetek Istenbe meg a Krisztusba , de a szex, családi életedet ne a vallás meg a pap döntse már el! Éljetek az életet fiatalok vagytok ezzel nem ártatok senkinek! A szex , a csaladi élet, dohányzás , ivaszat mind magándolgok ezekkel nem bántatok senkit az idő megy, szeressetek egymast minél elobb kelljetek egybe . Ne hallgassatok a vallas meg ilyen Bibliákra amik 1000000 eve történtek
2021. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy bibliai értelemben már házasok vagytok?
2021. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!