Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha jelenleg aktív privát...

Ha jelenleg aktív privát élelet élek párommal, mert ő nem szeretne házasságig várni, mi a teendő? (Mi lehet Isten akarata?)

Figyelt kérdés

2 lehetőséget látok logikusnak. Keresni valakit, akinek még fontosabb a kereszténység, Jézus Krisztus, és hasonló értékekkel rendelkezik, mint én.

Vagy mivel már házasnak számítunk emiatt Isten szemében (?), ezért megmaradni a kapcsolatban, ezesetben azonban a bűnben is egész a házasságig.

Egyszerűen nem tudom, hogy ilyenkor el kéne-e hagyni a személyt, vagy az kb. házasságtörés, vagy megmaradni a bűnben.. Ami meg mint tudjuk, elég súlyos bűn...

Ti mit tennétek? Páromnak sajnos nem megfelelő, és nem vehető a jó változatra, mi szerint együtt maradunk, és várunk házasságig. 22/N



2021. máj. 17. 18:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

7: Pénzügyi, egyelőre nem tartunk ott anyagilag, hogy kivitelezhető legyen egy házasság.

Ettől félek én is, ezek szerint, ha számomra Isten fontosabb, akkor szerinted a szakítás inkább a megoldás?


8:Legyen ahogy mondod, sőt, ezt írom én is, de ilyenkor mi a teendő az a kérdés?


9:Összességében az érdekel Isten megengedőbb lett-e, nem az hogy a templomokban a pap bácsi mit enged meg nekem.


10: true

2021. máj. 17. 20:31
 12/22 anonim ***** válasza:
40%

Nem.

CSAK a házasságtörés.

Arról nem is beszélve, hogy a házasság előtti kapcsolat az nem erkölcstelenség.

A házasság nélküli, na az már más kérdés.

2021. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

12: Úgy érted, hogy szerinted a házasság nélküli és házasság előtti dolgok között különbség van?

Szóval szerinted, ha azzal vagyok, akivel házasodni is fogok, nincs semmi baj?

Amúgy valaki ilyenekre nem tud Bibliai idézetet? Én már nagyon bizonytalan vagyok ebben a történetben.

2021. máj. 17. 20:39
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok:

Ebbe senki nem szólhat bele, neked kell a döntést meghoznod. Úgy látom a partnered nem osztja a keresztény értékrendet. Tehát már ebben sem vagytok összhangban. Pedig a jó házasság egyik alapeleme, hogy közös célok, egyforma értékrendek Fontosak mind a két fél számára. Ezt megkellene beszélnetek, és akkor kiderül, hogy mennyire vagy fontos neki, és kitart-e melletted mert szeret téged úgy ahogy vagy.

2021. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

8-as illetve 14-es is:

Keresztény, viszot úgy gondolom nem olyan mélységben, nem gyakorolja azt, csupán hisz.

Igen, valószínű beszélnem kell vele még egyszer, és igazad van, nekem kell döntenem.

2021. máj. 17. 21:07
 16/22 anonim ***** válasza:
74%
Eljegyzésben gondolkodtál már?
2021. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%

Egy házastársi kapcsolatnak (attól függetlenül, hogy van-e hivatalos pecsét, vagy nincs) mindig az a célja, hogy egymást Istenhez segítsék. Erre való a házasság, azon kívül még, hogy utódokat, gyermekeket nevelnek föl. De amikor létre jön egy ilyen kapcsolat, az igazából mindig is azért jön létre (ha tudnak erről, ha nem), hogy egymást Isten felé segítsék a rögös úton.


"A hívő lány és hitetlen fiú kapcsolatáról csak akkor lehet véleményt mondani, ha több részlet is ismert e kapcsolat tartalmából.


Ha valaki azért hitetlen, mert eddig még csak torz istenképpel találkozott a hívők körében, akkor lehet egy ilyen kapcsolat nagyszerű lehetőség arra, hogy korrigálja magában a torz istenképet. De akkor ennek kell a legfontosabbnak lennie! És ezt megfogalmazottan tudatosítania kell mindkettőjüknek.


Meg kell mondjam, hogy nagy veszélyt rejt magában az, ha egy hívő fiatal egy hitetlen fiatalban látja meg szerelmét. Ez azért nagyon veszélyes, mert senki sem a másikba szerelmes, hanem saját alteregóját vetíti ki a másikra. Ezért természetes a szerelem elmúlása, s bizonyos csalódás egymásban. Ilyenkor a csalódás nem más, mint felébredés abból a bódulatból, mely elhitette vele, hogy a másik olyan, mint amilyennek ő gondolta, holott ő a másikat a saját alteregójával, a benne élő másnemű én-jével azonosította. Ilyen másnemű én mindenkiben van. Most nem térek ki ennek magyarázatára, mert nagyon messzire vinne. Most a kérdésre térek vissza.


Azért veszélyes az ilyen kapcsolat, mert arról tesz tanúságot, hogy az illető vallásos fél lelke legmélyén valójában hitetlen. Azért tud vonzódni a hitetlenhez. Ha belül is hívő lenne, akkor Isten iránti szeretetből azonnal fel tudná számolni e kapcsolatot, ha a másikban nem egyértelmű a megtérés szándéka.


Általában ilyen esetben karmáról van szó. A karma az a születés előtt vállalt lehetőség, amely döntést provokál ki megszületés után az illetőből. A döntés mindig lényegében ez: Isten mellett, vagy Isten ellen. Valamikor Én ezt így fejeztem ki: „Legyen a szavatok igen, igen, nem, nem. A többi az ördögtől van!” (Máté 5:37).


Azt ajánlom hát, hogy nagyon gyorsan vigye dűlőre a hívő fél a dolgot. E téren elsietni semmit sem lehet! Itt már induláskor késésben van a hívő fél. Ha most nem tudja dűlőre vinni, később már szinte lehetetlen lesz ez neki. Vagyis arra ébredhet rá, hogy ő maga is belül mindig is hitetlen volt. "

Jézus; A HANG - könyv 575

2021. máj. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"nem gyakorolja azt, csupán hisz"


Ez az a hit ami halottnak a csók. :)

Neked is meg kéne tudnod itélni, hogy ez igy paráznaság.


Ha lenne egy kis lelkiismerete akkor legalább eljegyezett volna magának. Ez lenne a minimum, hogy éreztesse, hogy nem csak arra kellesz neki. De szerintem olyan mint egy faék a szive.

Mária el volt jegyezve Józsefnek és nem ismert férfit amikor az angyal meglátogatta. Az eljegyzés alatt még nem keltek egybe a szerelmesek. Az eljegyzés eredeti jelentése is az, hogy egy szüznek udvarolni, egy szüzet megszerezni.

A Pallas lexikon szerint az eljegyzetteknek van egy erkölcsi (nem jogi) kötelességük a házasodásra.

Régebbi szokás szerint a keleti egyházban és a zsidóknál az ünnepélyes szertartásos eljegyzés nem a házasság előkészitése volt, hanem valóságos kezdeményezése.


Az más kérdés, hogy rábiznád-e magad egy olyan férfira akinek nem fontos az Istenfélelem, vagy legalábbis inkább szereti a gyönyört mint Istent.

2021. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
10%

Isten szemébe már rég házasok vagytok.


Néha kéne olvasni a bibliát.

2021. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg előző, neked is nem csak olvasni is kellene hanem értelmezni is jó lenne:


"Monda neki Jézus: Jól mondád, hogy: Nincs férjem; Mert öt férjed volt, és a mostani nem férjed: ezt igazán mondtad."

2021. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!