Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most melyik az igaz a kettő...

Most melyik az igaz a kettő közül; 1) azért halt meg Jézus, hogy örök életünk legyen vagy 2) ki kell érdemelnünk az örök életet önmagunk szembefordulásával (a bűn legyőzésével, erkölcs fejlesztésével, Isten segítségével)?

Figyelt kérdés
Melyik a kettő közül?
2021. máj. 29. 23:31
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

"Miért is? Ők azt mondják, hogy muszlimok. Te azt, hogy nem. Sőt ők lehet azt mondják, te nem vagy muszlim. Szerintem ezt nem te döntöd el, ők is az iszlám egyik ága, ha tetszik neked, ha nem. Lásd te is a keresztényekhez soroltad a jehovásokat és unitáriusokat."


"Vagy egyszerűen másként értelmezik, vagy úgy látják, hogy a Koránt meghamisították és a meghamisított részeket nem fogadják el."


Én nem ítélkezek felettük, csak elmondtam a véleményem. Magasztos Allah majd megítél mindannyiunkat az Utolsó Napon. Allahnál nincs igazságosabb és bölcsebb.


Egyébként tudtad, hogy az unitárius egyház alapítója elolvasta a Szent Koránt és ennek hatására is átgondolta a kereszténységet ? Innen jött a szentháromságtan elvetése részéről.


Abdullah

2021. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:

38-as:

„És mi van akkor, ha létezik" stb. Tudod, a feltételezés nem egyenlő a valósággal. Bizonyítsd be, hogy létezik ilyen törvény.

„Talán mert Jézus ismerte" stb. Ismét: konkrétan miből gondolod, hogy ismerte?

„Lehet tudni olyan dolgokat" stb. Mondj néhány ilyen dolgot.

„Nem látok benne ellentmondást. " Na figyelj csak. Ezt máshol már írtam. Nézzük a feltámadás leírását. János 20:1 szerint egy asszony ment ki a sírhoz, Mt 28:1 szerint kettő. Márk 16:1 szerint hárman voltak, Lukács 24:10 szerint még többen. Márk 16:2 szerint napkeltekor mentek ki a sírhoz, János 20:1 szerint napkelte előtt. Máté szerint egy angyal volt a sírnál, János szerint kettő. Stilisztikai szempontból tényleg furcsa lenne, ha mindannyian ugyanazt írták volna. Csakhogy itt nem csupán a stílus tér el, hanem az alapvető mozzanatok leírása. Szerinted ha egy bírósági tárgyaláson négy tanú közül mindegyik elmondana egy-egy sztorit ezekből, akkor hinnének nekik?

2021. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:

"Én nem ítélkezek felettük, csak elmondtam a véleményem. Magasztos Allah majd megítél mindannyiunkat az Utolsó Napon. Allahnál nincs igazságosabb és bölcsebb."

De, te konkrétan azt írtad, hogy nem muszlimok. Idézzelek, vagy vissza tudsz olvasni néhány sort?


"Egyébként tudtad, hogy az unitárius egyház alapítója elolvasta a Szent Koránt és ennek hatására is átgondolta a kereszténységet ? Innen jött a szentháromságtan elvetése részéről."

Igen, hallottam a legendát, hogy elolvasta, de tudtommal erre meggyőző bizonyíték nincs. Az viszont igaz, hogy ismerte az iszlámot. Viszont láthatóan nem fogadta el. Például az unitáriusok tagadják, Mária szűzi fogantatását, míg a korán állítja. Az unitáriusok Mohamedet csak egy araboknak küldött prófétának tartják, szerintük Jézus a legnagyobb. Illetve számtalan mást is lehetne említeni.

2021. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

"De, te konkrétan azt írtad, hogy nem muszlimok. Idézzelek, vagy vissza tudsz olvasni néhány sort?"


Oké, ők tényleg nem muszlimok. Ez nem az Iszlám egyik vadhajtása, hanem ők már kilépnek az Iszlámból ezzel. In Sha Allah.


Mint láthatod a mondanivalóm úgy végződik: In Sha Allah.


Semmi sem véletlen. Abdullah nem szokott a levegőbe beszélni :)))


Abdullah

2021. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

"Én nem ítélkezek felettük, csak elmondtam a véleményem"

"Oké, ők tényleg nem muszlimok. Ez nem az Iszlám egyik vadhajtása, hanem ők már kilépnek az Iszlámból ezzel."


Te tényleg nem látod? Én elfogadom, hogy te nem tartod őket muszlimoknak, ne tedd. Én se tartom se az unitáriusokat, se a jehovásokat kereszténynek, mert tagadják az alapvető keresztény tanokat. S lám, te mégis ezekre a nem keresztény csoportokra hivatkozol, hogy milyen eltérő véleményen vannak a keresztények.

Az a baj, hogy nálad erősen kilóg a lóláb.

2021. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

#45:


Oké. Figyelj egy mukkot sem értek már a kereszténységből, és ezt nem kis részben már nektek köszönhetem.


Most nem a jehovákra és az unitáriusokra gondoltam. Bár megjegyzem, van itt egy KZitus nevű jehova kommentelő hölgy, neki még soha nem volt egy rossz szava sem az Iszlámra. Érdekes vele sosem vitatkoztunk. Ilyen szempontból inkább viselkedik keresztényi türelemmel sztem a többséggel ellentétben.


Én arról beszélek, hogy még azt sem tudjátok eldönteni, hogy Jézus szerintetek Isten volt, vagy Isten Fia, vagy csak egy próféta.


Te nagyon értesz a kereszténységhez ? Szerinted Krisztus Isten volt ?


Abdullah

2021. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

#45:


Ugyanis hogy visszaidézzem Godaimét:


"Nem úgy volt, hogy Jézus és Isten egy és ugyan az a személy? Hogy a fenébe engesztelné ki saját magát a saját halála?"


Most az egyszer tökéletesen igaza volt.


Abdullah

2021. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Pedig annyira nem nehéz, a keresztény felfogás szerint Isten három személyű, ezért nevezik Szentháromságnak. Mint írtam, 3 személy, tehát Jézus és az Atya két különböző személy. Jézus nem saját magát engesztelte ki.

Tehát nem volt igaza, pusztán ilyen alapvető dolgokkal sincs tisztában. Ahogy te se, ezért nem érted, vagy csak játszod a hülyét néha.


"Én arról beszélek, hogy még azt sem tudjátok eldönteni, hogy Jézus szerintetek Isten volt, vagy Isten Fia, vagy csak egy próféta."

Azért ez se olyan túl nehéz. Ha neked születik egy fiad, ő ember lesz, vagy valami teljesen más, esetleg macska? Jézus az Atya egyszülött Fia, aki megosztott vele mindent, mindenben részesült, így istenségében is. Tehát Jézus Krisztus Isten, ahogy a Bibliában is olvashatod.

2021. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

#48:


Köszönöm szépen hogy válaszoltál.


Én azt gondolom, hogy a kereszténység annyira bonyolult, hogy ez miatt rettenetesen rideg az egész.


Egy utolsó kérdést ha megengedsz: Szerinted Isten miért akarta volna, hogy ennyire nehezen legyen megérthető az Ő lényege és mondanivalója ?


Hiszen magad is mondtad, hogy ezek csupán alapvető dolgok, de akkor milyen összetett lehet a többi !


Abdullah

2021. szept. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 Godaime ***** válasza:

48/


Na pont erről beszéltem. Ez a te véleményed. Egy másik keresztény szerint viszont isten/ Jézus/ szenháromság mind egy dolgot jelent. Csak azért mert te így értelmezed, hogy több értelme legyen a dolognak, még nem jelenti azt, hogy ezt a többiek is így gondolják.

2021. szept. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!