Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes ha nem akarok kimenni...

Helyes ha nem akarok kimenni a temetőbe a nemrég elhunyt testvéremhez?

Figyelt kérdés
Mivel dühös vagyok Istenre mert 37 évesen elvette a testvérünket és úgy gondolom hogy csak még jobban fáj ha elmegyek oda és úgy gondolom hogy mit nyerek én és mit nyer a halott testvérem vele aki már nincs köztünk hogy meglátogatom?Mi értelme van? Pro és kontra érveket várok.

2021. jún. 2. 17:54
1 2 3
 21/23 GyBlanka54 válasza:

Haragudhatsz Istenre, a Halálra, az egész világra, de ezzel nem hozod őt vissza, szerintem el kellene menned, de ez az én véleményem, és mondom miért, ezzel megtiszteled a halottat, ha nem is tudsz vele beszélni, el tudsz búcsúzni, és ott vannak körülötted rokonok, barátok akik ugyanúgy kevesebbek lettek a testvéred nélkül, de ha testben nincs is veled, lélekben mindig veled lesz, ahogy az emlékeidben is, és ha rád tör hiány érzed "előveszed" az emlékeidet, visszagondolsz, először fájni fog, de majd jobb lesz és a végén mosolyogni fogsz azokon az emlékeken nem sírni, hogy nincs már többet fizikálisan jelen az illető.

Én 2 éve húsvétkor a nagyapámat vesztettem, ott voltam a temetésén, ami 2 nappal a 16. szüketésnapom után volt, és haragudtam a nagynénémékre akik nem hozták el az unokatestvéreimet mondván iskola van, nem hagyhatják ki, holott én is kihagytam azt az egy pénteki napot, ők egy normális családi összejövetelre sem tudnak eljönni, karácsknykor se, se semmikor, kehet fiatalabbak nálam jóval az uncsiim, de mégis a nagyapjukról volt szó, a szüleik meg nem hozták el őket, még most is haragszom rájuk, hogy ennyivel sem tisztelték meg őt. Pedig a magyszüleim hogy dicsérik azt a kettőt, minden kis lófingjukat kitették a polcra a mi ajándéljainkat meg kidobálják... (bocsánat az előbbi kirohanásomra, nem itt kéne panaszkodnom, de ez most itt kitört belőlem, sírni támadna kedvem, hogy a nagyszüleim ennyibe se vesznek)

2021. jún. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm 21es.
2021. jún. 21. 07:11
 23/23 anonim válasza:
Szia!Mindenki máshogy dolgozza fel,ha úgy érzed nem állsz rá készen akkor nem kell.Nekem a nagymamám hunyt el tavaly,viszont bennem sose volt az,hogy ne menjek,a temetés napján is vissza mentem délután,azóta is járok ki hozzá,vagy egyedül vagy a családdal vagy barátnőmmel.Nekem megnyugvás az,hogy ő ott van(tudom hülyén hangzik),de ha egyedül mész ki beszélhetsz hozzá,ki sírhatod magad.De persze ha csak készen allsz rá.Viszont anyukámnak a gyertya gyújtás is ad egy megnyugvást.Őszinte részvétem viszont,tudom milyen pokoli érzés.Kitartást kívánok!Azzal meg ne foglalkozz,hogy mit mond a családod.
2021. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!