Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudok semmi vallást...

Nem tudok semmi vallást megérteni, s követni. Nem akarok ateista lenni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Olyan rossz hit nélkül élni, de ilyen, hogy hitgyüli meg jehovás cuccok nem érdekelnek. Iszlám tetszik, de arabul kéne tudni, meg ötször kéne imádkozni. Zsidó vallást nem vehetem fel mert papíron semmi közöm a zsidókhoz max. annyi, hogy háború idején sok zsidót mentett a dédpapa és nekik a nevük van meg, ennyi, de ez nem vallás.

Keresztény vagyok katolikus, papíron, voltam első áldozó, de nem tetszett, valami hiányzik, jobban érdekel az iszlám mint a katolikus vallás, aztán iszlámnál jobban lényegében a zsidó vallás érdekel jobban, pl. nem tudom mibe hisznek, direkt nem kerestem rá a kérdés előtt, annyit tudok, hogy ki mibe hisz, hogy Iszlám : Allah, a saját vallásom Jézusba, Jehovások Jehovába hitgyülisek Istenbe. Na és itt a kavarodás, mert Isten rengeteg van, minden vallásnak van, és ha mindenki másban hisz az zavar másokat akik nem abban hisznek mert ezzel megkérdőjelezik a mások vallását és ezért mások a radikalizmushoz nyúlnak és lesz a balhé, ezért lettem ateista, hogy pont le.... az egészet, de kéne egy hit ami úgy hozzám illik, mert az ateisták most már az ateizmusban hisznek tehát, hogy nincs semmi és akár karácsonyt megszüntetnék, vagy a ramadant, vagy hanukát, de én inkább ezeknek a múltját nézem, és tisztelem, vagyis nem érdekel nem szólok hozzá, állítok műanyag karácsony fát és ennyi, de hogy miért? Mert megmaradt. De engem nem érdekel ha valaki muszlim, csak ne ott legyen ahol én mert őt az én szokásom jobban zavarja, vagyis zavarhatja ha többen lesznek, mert most még elfogadja, de mi lesz később??

-ezért vagyok ateista. Vagy inkább valami idióta vagyok ezek alapján?



2021. jún. 8. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egyik létező vallás sem tetszik, csinálj magadnak egyet, mást már nem tudok mondani.
2021. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

"Nem tudok semmi vallást megérteni, s követni. Nem akarok ateista lenni, mit csináljak?"

Ha én is megértettem a Bibliát, akkor te is meg fogod:) Csak ne 10 percet adj magadnak, hanem inkább 10 évet. Örök életért bőven megéri


"Vagy inkább valami idióta vagyok ezek alapján?"

Ha idióta lennél, akkor nem zavarna az, amit leírtál. A hiba a módszerben van. Mindenki másképp teologizál, mindenki félreteszi Pál apostol leveleit, amik eleve teológiai, magyarázó tartalmúak. Ha Pált megérted, akkor megérted a Biblia mély lényegét és nem kerülsz többet ellentmondásba.

Nem értek egyet a karizmatikus teológiával, de nagyon ajánlom a Youtube-on Andrew Wommack kegyelem sorozatát! Bár az igazából csak akkor üt nagyot, ha előtte törvénykező voltál, és a törvény cselekedeteiből akartál üdvözülni és rájöttél, hogy valami nem stimmel. De nem feltétlen baj, ha ezt az "átkozott" időszakot kihagyod


Ateista pedig semmiképpen sem vagy, hisz keresed Istent és az Ő igazságát.


Magadnak kell utánajárni a dolgoknak. El kell sajátítani a logikai analizáló gondolkodást is emellé.

2021. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Iszlám tetszik, de arabul kéne tudni..."


Mi tetszik benne?


"Zsidó vallást nem vehetem fel mert papíron semmi közöm a zsidókhoz max. annyi, hogy háború idején sok zsidót mentett a dédpapa és nekik a nevük van meg, ennyi, de ez nem vallás."


Nem csak zsidó származású emberek térhetnek be a judaizmusba.


"Keresztény vagyok katolikus, papíron, voltam első áldozó, de nem tetszett, valami hiányzik..."


Ez rendben van, olykor mindannyiunknak megvannak a magunk kételyei.


"...jobban érdekel az iszlám mint a katolikus vallás..."


Mi azt megkapsz az iszlám vallástól amit a katolicizmustól nem?


"...nem tudom mibe hisznek, direkt nem kerestem rá a kérdés előtt, annyit tudok, hogy ki mibe hisz, hogy Iszlám : Allah, a saját vallásom Jézusba, Jehovások Jehovába hitgyülisek Istenbe."


Az katolikus arabok (igen, léteznek) is Allahnak nevezik Istent. Az Allah egy arab szó, az al-ilāh kifejezésből ered, azt jelenti "Az Isten". Az arab keresztények a Közel-Keleten már az előtt Allahnak nevezték Istent, mielőtt Mohamed próféta egyáltalán megszületett volna.

A Jehova név onnan ered, hogy amikor a héber kéziratokat olvasták a a fordítók, nem voltak azzal tisztában, hogy a héber Bibliában nem szerepel a Jehova név, csak a négy betű: JHVH (יהוה), emiatt a héber Bibliában mindig pontokat és magánhangzókat adtak hozzá a négy betűhöz, attól függően, hogy épp hogyan kellene kiejteni - [link] - ezért egybe olvasták a négy betűt a hozzá adott írásjelekkel, és mondjuk Adonai helyett azt olvasták, hogy Yəhōwā (יְהֹוָה), ebből lett a Jehovah, magyarosan Jehova. Vagyis a Jehova név egy kis félre értés eredménye.


"Na és itt a kavarodás, mert Isten rengeteg van, minden vallásnak van..."


Inkább úgy fogalmaznék, hogy csak Isten van, de az általad említett vallások alapvetően máshogy látják Istent illetve Isten tulajdonságait.


"-ezért vagyok ateista."


Biztos vagy benne, hogy nincs Isten? Tudom, hogy nehéz lehet elfogadni, vagy akár megérteni. Ez rendben van, olykor mindannyiunknak megvannak a magunk kételyei. De hiszem, hogy van valami túl ezen a sziklán, ezen a levegőn és a vízen, valami több ami ránk vár. Akár van Isten, akár nem, a létezése nem függ attól, hogy te mit hiszel, vagy hogy én mit mondok. Ebben a világban sok minden kétséges, így már nem lep meg, amikor megtudom, hogy hány ember nem hisz semmiben. De hiszem, hogy Urunk testté lett, mint Jézus Krisztus, és azért halt meg, hogy megváltson engem és téged, mindenkit. Egy nyomorúsággal és bizonytalansággal teli világban nagy vigasztalás tudni, hogy végül fény van a sötétségben.


"Vagy inkább valami idióta vagyok ezek alapján?"


Nem vagy idióta emiatt, ha valaki emiatt annak gondol ne is figyelj oda rá. De vannak ám más keresztény felekezetek is, nem csak katolicizmus meg a jehovások meg a hitgyüli, ne az ő dogmás-szűklátókörű nézeteikkel azonosísd en bloc kereszténységet vagy a vallást.

2021. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Hallottál már a buddhizmusrol? Nekem ez jött be.
2021. jún. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fero89 ***** válasza:
Hiszed hogy létezik valamiféle isten? Ha a válaszod igen, akkor megnyugtatlak, nem vagy ateista, és ehhez nem kell tartoznod semmiféle valláshoz sem, amíg hiszel bármilyen istenben, definíció szerint nem lehetsz ateista. Ellenben tartozhat az ember olyan valláshoz, amelyben nincs istenkép, ez esetben, bár vallásos de ateista, tudtommal a buddhisták egy része is ilyen.
2021. jún. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Azért a sok vallások között való csipegetés között ne felejtsük el azt, hogy van egy nagyon nagy külömbség a kereszténység (ezen belül a katolikus) és az összes többi vallás között. Mindegyik vallásban a kulcsfigurák/vallás alapítók Mohamed, Buddha.... sorolhatnánk, nem mondták, hogy ők maguk Istenek. Ők keresték az Istent, és ezzel semmi baj nincs is. Csak Jézus mondta,hogy ő az Atyátol jött.

Logikailag így áll össze a kirakós, ugyanis Isten nem a padláson van, hogy őhozzá akármilyen meditációval el lehetne jutni, hacsak nem ő maga jön el hozzánk és nyilatkoztatja ki magát.Logikátlan lenne ha úgymond én kis porszem úgymond "kikényszeríteném" Istenből a meditáció, vagy az egyéb radikális vallásgyakorlattal az ő jelenlétét. Mikor Jézus azt mondta nehéz a gazdagnak üdvözülni, megkérdezték tőle, hogy akkor ki üdvözülhet? Azt mondta "embernek ez lehetetlen de Istennek minden lehetséges" Azt se felejtsük el hogy a zsidóságot nem lehet lehámozni a kereszténységről (idősebb testvéreinket) hiszen Jézus is közüllük való volt. És már az ószövetségben is az Isten keresi a bukot, bujdosó Ádámot "hol vagy?" Katolikus hitünk szerint Jézus ma is keres minket és hív minket elsősorban a szentségek által.

2021. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Keress rá a spiritualizmusra.
2021. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért lettél ateista mert az egyházak bohóckodnak? Annak mi köze a teizmushoz, istenhez? Semmi.

Az egyházak isten ellen cselekszenek, ahogy te is leírod.

2021. júl. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!