Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikusként részt vehetek...

Evangélikusként részt vehetek római katolikus áldozáson?

Figyelt kérdés
Magamhoz vehetem szentmise keretében Jézus testét, és vérét?

2021. jún. 9. 21:40
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Sajnos az élet ilyen hogy bármelyik templomba elmész elvárják hogy tedd azt amit a többi. Ha hátul ül az ember akkor még ki tud menni ha veszélyes a helyzet, úgy érzem ha áldozni kell menni vagy ikoncsokolni. De veluk felállni, letérdelni meg mondani velük együtt akkor is kell, igaz románul nem tudtam mondani mert nem értettem.

2017- Ben voltunk az unokaöccse un keresztelojen de sajnos hamarabb odaertunk mert messziről jöttünk és végig kellett üljünk a katolikus szentmisét anyuval. Nem terdeltunk, nem vetettünk keresztet és láttam hogy néznek ki minket, meg lehajtottam a fejem. Az nem volt elég hogy mondani tudtam velük az Üdvozlégyet meg az eredeti Hiszekegyet, bunvalló imát, Miatyánkot ( anyu nem is tudta mondani egyiket se de én igen mert előtte jártam katolikusok támogatotta egyesületbe és pár szentmisén voltunk, persze megoldották hogy ne kelljen térdeljek, keresztet vessek meg áldozzak) hanem elvárták volna hogy mi is terdeljunk le meg vessünk keresztet. Talán ha egyedül vagyok megtettem volna ( kivéve az áldozást) mert féltem volna hogy egyedül nem csinálom és kinéznek de anyuval bátrabb voltam. És én hangosan mondtam amiket kell hogy anyu is hallja és mondja de süket az egyik fülére és sajnos a rossz füle mellett ültem és nem hallotta amikor mondtam az Ave Máriát, Credot, Bunvallót neg amiket kell felelni a pap beszédére. A Credonak nem tudom az eredeti hosszú változatát kívülről de annyiszor atolvastam hogy ha mondják a gyülekezetben akkor tudom utánuk mondani. A többi imádságokat meg a Bunvallót tudom kívülről meg a párbeszédre felelni. Románul egyiket se tudom mondani.

2021. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!