Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen ateista az ilyen?

Milyen ateista az ilyen?

Figyelt kérdés
Egy közeli felebarátom tudja, hogy keresztény vagyok, és ha elkezdek erőszakos lenni mert valami nem tetszik nekem, olykor a Pokolal fenyeget, hogy ne viselkedjek így, különben pokolra jutok. Vagy pedig mondtam, hogy a legtöbb ufot a démonok okozzák, erre kiröhögött engem. De olyat is mondott, hogy nem vagyok keresztény, mert nem megyek el gyónni. És olyan szövegeket is mond nekem amivel engemet kárhozatra tudna küldeni, mert tudja, hogy ez miatt képmutató leszek. tudja, hogy én ebben hiszek. Mit tegyek? Hogyan legyek nyugodt keresztény? Milyen hitvédelmet mondjak? Nektek is van ilyen esemény, hogy a legtöbbször direkt felidegesítnek téged, hogy kárhozatra küldjenek a felebarátok téged?
2021. jún. 23. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak kerüljétek a vallás témát ezzel a haveroddal, jobb mindenkinek.
2021. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha én nem hozzom szóvá, de ő igen?
2021. jún. 23. 22:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig ne menj bele! Mondd, hogy "ha te mondod...", vagy ilyesmit.
2021. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vagy amikor Jézus nem mondott semmit sem Pilátusnál. Nem?


Egyébként nálatok nem volt ilyesmi?

2021. jún. 23. 22:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a problémád pontosan? Nincs igaza abban, amit mond? Ha korrekt hitelvekre hivatkozik, akkor nem kéne számítson, hogy ő ateista. Persze ha a te hited szerint a gyónás téves dolog, akkor nyilván nincs értelme, hogy arra hivatkozzon, csak olyan esetre gondolok, mikor olyasmit mond, amiben tényleg hiszel.


Nálunk is szokott lenni ilyen helyzet, mert én ateista vagyok, a férjem vallását gyakorló római katolikus. Ha olyan döntést hoz, ami szerintem ellentétes az ő hitével, rá szoktam kérdezni a dologra. Akkor is, ha amúgy az én értékrendem szerint viszont helyes a döntése, és akkor is, ha nem. Expliciten pokolra jutással csak viccből szoktam fenyegetőzni, ebből nincs házassági konflitusunk.

2021. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyébként ez is jó válasz nem?


Szoktam gyónni, de Istenhez, nem paphoz!


És köszike a választ.

2021. jún. 23. 22:31
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

"Vagy amikor Jézus nem mondott semmit sem Pilátusnál. Nem?"


De. Jól meg is feszítették...

2021. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

#6, tökéletes, ha te nem a katolikus egyház tanításában hiszel, hanem a te hited szerint közvetlenül Istennél kell gyónni.


(Egyébként én személy szerint - ateistaként - azt gondolom, hogy az embernél gyónás hasznos dolog. Nem a közvetített isteni feloldozás miatt, amiben nem hiszek, hanem az ember saját hibáinak átgondolása és egy másik emberrel való megosztása az, ami hasznos. Én a férjemnek meg a tesómnak szoktam, mindketten alkalmas személyiségek erre. De nekem is jót tenne az a rendszeresség, amit a katolikus egyház ebben előír.)

2021. jún. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#4, én ezt a "nem mondott semmit Pilátusnál" dolgot, mint példaértékű valamit sose értettem. Ott lehet, hogy a legjobb viselkedés volt az adott helyzetben, de szokásos hétköznapi élethelyzetekben ez gyakran nem szeretetteljes viselkedés. Sajnos az a tapasztalatom, hogy erre a példára hivatkozva egyesek durcásan magukba gubóznak, azért egy-egy fél mondattal oda-odaszúrva, és közben az igazi konflikusmegoldástól, megbeszéléstől elzárkóznak.
2021. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ma 22:36 én csak a szövegre gondoltam, nem a következményre.



Igen ateista barátom, ez a lelkiismeret :)


9-es, Pál apostol szerint semmi értelme vitázni, és Jézus szerint ne válaszoljunk vádakra. Szerintem ők ketten mondták ezeket.

2021. jún. 23. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!