Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel abban hogy a halál...

Hiszel abban hogy a halál után menny vagy pokolba vagy valahol lélekben találkozol elhunyt szeretteiddel?

Figyelt kérdés
2021. júl. 17. 04:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%

"Abban hiszek amit Isten megígért, aki nem hazudik.


Lesz feltámadása a halottaknak, Jézus halálának értéke által a földre."


Ezt emberek találták ki bár elismerem,hogy a tanúk alapítói ügyesen meglátták a piaci rést,mivel az egyházak már pár száz éve hiába riogatnak a pokollal.Akkor marad a feltámadás kontra örök halál szintén félelemre és egóra építő jutalmazó/zsaroló rendszere.

2021. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

Tudni, hogy nincsen cél, tudni, hogy nincs Isten,

Félni, hogy talán még igazság sincsen,

Tudni: az ész rövid, az akarat gyenge,

Hogy rá vagyok bízva a vak véletlenre.

És makacs reményem mégis, mégis hinni,

Hogy amit csinálok, az nem lehet semmi.

És örülni tudni a nagy megnyugvásnak,

A fájdalmat, örömöt gyógyító halálnak.


Teller Ede

2021. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
6%

11

"Ezt emberek találták ki"

(Ézsaiás 26:19) . . .Mert harmatod olyan, mint a reggeli harmat, és a föld hagyja, hogy a tehetetlen halottak életre keljenek.

Én a Bibliát Isten szavaként fogadom el attól függetlenül, hogy emberek írták. Isten pedig leíratta, hogy lesz feltámadás.

Ádám nem az égi életét vesztette el, és semmilyen pokollal nem volt megfenyegetve. A lázadásért Isten a halált nevezte meg büntetésként, PONT.

Ez lett az öröksége az utódainak is semmi más, igazságtalanság is volna.

Sőt már akkor amikor kimondta Ádámékra az ítéletet, meghozta azt a feloldó ígéretet, ami ezt visszaállítja Isten eredeti szándékára.

Ebből látható, hogy a Teremtő nem szeretné ezt annyiban hagyni.

Azok akik írtak a Bibliában, kifejezték ez irányú hitüket, reményüket Krisztus előtt.

Jób 19:25 Mert tudom, hogy az én Megváltóm él, és utoljára megáll a porom fölött.

Még Jób Patriárka is ebben reménykedett, pedig még a megváltás meg sem történt.

(Jób 14:14) 14 Ha meghal az ember, vajon élhet-e újra? Kényszerű szolgálatom minden napján várakozni fogok, míg el nem jön a szabadulásom.

Az ember feltámadásába vetett hitét kifejezte, hogy az ember élhet majd újra. Addig "várakozik", ebben az állapotban.

2021. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
A vallás azt tanítja, hogy az ember lelke a halál után a mennybe száll, vagy egy hétszintes kertbe vándorol, netán új testbe költözik, illetve addig fekszünk a sírban, amíg el nem érkezik a feltámadás napja. És persze csak az egyik változat érvényes! Ez pedig azt jelenti, hogy milliók számára derülhet ki a "végítélet napján", hogy a halál utáni élet tekintetében az ő vallásuk épp annyit ért, mint egy beragadt iránytű. Akkor már inkább a tudomány...
2021. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%
Igen, hiszek.
2021. júl. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
6%

16


Kedves kérdező

Nem vagyok hatvan éves, sok van még addig.

De ha annyi lennék, sok 60 éves szeretne olyan lenni mint Én.

Elárulom, hogy az ötvenes éveim derekához közelítek.


Jajj, és nem unatkozom, mert bizony sok feladatom van.

Képzeld minden nap dolgozom, vannak beteg idős testvéreim akikhez segíteni járok, sőt a szomszéd Néni aki 80 felett van már és nem is Tanú rendszeresen meg kér, hogy vásároljak be neki, vagy adjam fel a csekkjeit.

Miközben van saját háztartásom, és a férjemre is kell főzni mosni takarítani.


A kérdésem, hogy Te nem unatkozol?

Mert Te is itt vagy ám, pedig egy fiatalnak nem kellene itt lennie. Más szórakozásod nincs, csak osztod itt a lézer agyadat....

2021. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

"Elárulom, hogy az ötvenes éveim derekához közelítek."

akkor annyira nincs is messze a hatodik X. az felntűnt hogy nem tagadtad hogy tanú vagy. legalább tudjuk hányadán állunk

2021. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
30%

Miért is tagadnám, eddig sem tettem.

Nincs miért szégyenkeznem, semmi olyat nem tettem, amit szégyellnem kellene.


Hányadán állsz? Látom máris lenullázás lett a következménye annak is, amit előtte 100%-ra pontoztak.

Vajon miért elfogadható másnál egy válasz, amit a Tanú esetében nem lehet elfogadni?

mindig is így volt, ennél fogva az bebizonyosodott, hogy a meglátásom az igaz.

2021. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
38%

Én nem pontozgatok lefelé ok nélkül.

De mondjuk az érdekelne, hogy milyen kapcsolatban állsz Zitussal?

Ő is egy 60 év körüli férjes, jehovista nő.

2021. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!