Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan kereszteny, aki...

Van itt olyan kereszteny, aki gyakorolja is a vallasat es probal ugy elni, ahogy azt a biblia szerint kell?

Figyelt kérdés
Lenne egy kerdesem
2021. júl. 20. 22:05
1 2 3 4 5
 11/46 Blackice75 ***** válasza:
11%

Kedves kérdező!

Amit kérdeztél nem lehet két mondatban megválaszolni.

Csak azért mert nagyon át kell menni sok mindenen, mivel sajnos nem ismered az Írásokat(biblia), az Atya szavát.

Nem szeretnélek elkeseríteni ezért inkább rövidre fogom!

Minden tisztelet Édesanyádnak es neked is.

De, aki az Atya igaz követője , az tudja a nevét , mert kikutatja! Az Atya neve nem Úr, sem2 Isten!

Nem fogok hazudni meg hamis kedvességgel azt írni amit hallani szeretnél , mert akkor nem az igazat írnám le !

Senki nem megy fel az Atyához lakni a mennyek országába a halála után! Kivételes esetek voltak Énok, Illés,Mózes. Énokot és Illést még életében felvette az Atya magához a mennyekbe, Mózest halála után.


Mindenkinek a lelke aki meghal a sheol-ba kerül a feltámadásig.

Mindegy hogy megtértként vagy pogányként hal meg, mind egy helyre kerüknek csak elválasztva és nem keveredhetnek!

Tehát a sheolban vár minden lélek, a feltámadásra, ki az örök életre, ki pedig az örők kárhozatra!


Maga Ábrahám is ott várakozik!


Itt van ra a bibliai részlet, olvasd el és aztán gondolkodj el rajta:


Lukács16 19-től 31-ig



19 Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

20 És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21 És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22 Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23 És a pokolban(sheol) felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

24 És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

25 Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

26 És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

27 Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;

28 Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

29 Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.

30 Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!

31 Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.


Pokol nem létezik úgy ahogy azt nekünk bemesélték es bemesélik.

Azért is fordították a sheol szót pokolra, hogy aztán megtévesszenek.

A sheol sírt jelent, nem közömbös sírt ami nekünk van a temetőkben.

Hanem az a helyet jelenti, ahova a test halála után az Atya begyűjti a lelkeket a feltámadásig.


Seol


Az ÓSZ-ben az elhunytak lelkeinek tartózkodási helye, amelynek megfelel az ÚSZ-i hades; ha a szót »pokol«-nak (lásd ott is) fordítják, akkor a büntetés helye; a legvilágosabb bizonyságtételt a seol körülményeiről Jézusnak a gazdagról és Lázárról szóló történetében kapjuk (Lk 16,19–31).



(BNF)


--------------------



(Seol, H7585)


H7585 ‫שְׁאֹל שְׁאוֹל‬ (šə'ól šə'ôl)

1) alvilág, Seol, Hádész (ti. sötét, föld alatti hely, ahol a halotti árnyak találhatóak)

2) a legmélyebb bűnbe süllyedés állapota (ti. képes beszédben)


Etimológia: nőnemű főnév (nomen femininum) a H7592-ből.

Ejtsd: söól.


(Óhéber BDB)



H7585 ‫שְׁאֹל שְׁאוֹל‬ (šə'ól šə'ôl)

- alvilág, Hádész, sötét földalatti hely, ahol a halotti árnyak találhatóak


Etimológia: a H7592-ből


(Óhéber Gesenius)



--------------------


Remélem segítettem

2021. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él; És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?

János 11:25‭-‬26 HUNK

[link]

2021. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos van pokol.
2021. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 Blackice75 ***** válasza:
0%

Kedves 12-es a Megváltó az Atya szava, az emberként megszületett Tora, vagyis a parancsolatok , rendeletek instrukciók!

Aki benne hite az a Torában van a hite!!!


Ján 7:16 Felele nekik Jézus és monda: Az én tudományom nem az enyém, hanem azé, aki küldött engem.


Ján 7:17 Ha valaki cselekedni akarja az ő akaratát, megismerheti e tudományról, vajon Istentől van-e, vagy én magamtól szólok?


A Tudomány a Tora!!!



Ján 8:28 Monda azért nekik Jézus: Mikor felemelitek az embernek Fiát, akkor megismeritek, hogy én vagyok és semmit sem cselekszem magamtól, hanem amint az Atya tanított engem, úgy szólok.



Ján 8:29 És aki küldött engem, én velem van. Nem hagyott engem az Atya egyedül, mert én mindenkor azokat cselekszem, amelyek neki kedvesek.



Ján 10:37 Ha az én Atyám dolgait nem cselekszem, ne higgyetek nekem;



Mindvégig a Torárol beszél a Megváltó!



3Móz 18:5 Tartsátok meg azért az én rendeleteimet és az én végzéseimet, amelyeket ha megcselekszik az ember, él azok által. Én vagyok az Úr.


Ez 20:11 És adám nekik parancsolataimat, és törvényeimet kijelentém nekik, melyeket az ember ha cselekszik, él azok által.


Aki cselejszi a Torát az élni fog, vagyis örök élete lesz.


Mjvel a Megváltó az emberként megszületett Tora, vagyis az Atya szava, ezért mondta ezt :



Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Mert Ő az Atya szava, és az Atyához úgy mehetsz csak, ha hallgatsz a szavára, vagyis a Torára,amit a Megváltó képviselt!

Ő úgy járt, élt, cselekedett, és nem is tehetett mást, hisz Ő volt a szó!!!

2021. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Új szövetségben vagyunk.
2021. júl. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
42%
Mondanám, hogy igen, de az "egyházamat" már nem igazán követem. Valószínűleg ki is lépek belőle majd. Ami távolabb visz Istentől ahelyett, hogy közelebb engedne hozzá és szeretettel venne körül azt mind el fogom gagyni.
2021. júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 Blackice75 ***** válasza:
0%

Kedves 15-ös

Nem új szövetségben vagyunk, hanem megújúlt , frissitett szövetségben!!!

Az hogy ugy forditották hogy új szövetség , az azért van szintén, hogy megvezessék a világot!

A szövetség és annak feltétele a Tora ÖRÖK!!!

Soha nem szünt meg nem is fog!!!

Az Afya mindig csak megerősítette a következő generációkkal az Ábrahámmal kötött ÖRŐK SZÖVETSÉGET, és mindig ugyanazon a napon!

Ábrahámmal, Izsákkal, Jákobbal es majd a az egész néppel miután kihozta őket egyiptomból Mózes által, mindig ugyanaz a szövetség lett megerősítve és újítva az Abrahámnak tett ígéret szerint, ami azt jelenti , hogy rendelt hozzá még valamit, de ami benne volt soha nem törölte!!!

Mert az Atya nem változik az Ő szava ÖRÖK ÉS SOHA EL NEM MÚLÓ!!!



4Móz 23:19 Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-e ő valamit, hogy meg ne tenné? Ígér-e valamit, hogy azt ne teljesítené?



1Móz 17:7 És megállapítom az én szövetségemet én közöttem és te közötted, és te utánad a te magod között annak nemzedékei szerint örök szövetségül, hogy legyek teneked Istened, és a te magodnak te utánad.



És akkor nézzük is meg hkgy az örök szót mely héber szoból fordították az eredetiből magyarra, és azt hogy mit jelent, mi a fogalma:



(örök, H5769)


H5769 ‫עֹלָם עוֹלָם‬ (ʿólám ʿôlám)

1) hajdankor, régmúlt, ősidő, őskor

2) mindig, mindörökké (tartó), egy életen át (tartó), folyton, örökös

3) tagadószóval: soha

4) (világ)korszak, időszak, örökkévalóság



Etimológia: hímnemű főnév (nomen masculinum) a H5956 harmadik alapjelentéséből (vö. H5865).

Ejtsd: ólám.


(Óhéber BDB)



H5769 ‫עֹלָם עוֹלָם‬ (ʿólám ʿôlám)

1) hosszú idő (aminek a vége el van rejtve, ismeretlen); régmúlt, régi kor

2) élettartam, egész életen át tartó (pl. rabszolgaság), „életfogytiglan”; hosszú ideig tartó (a jövőben)

3) örökkévalóság

4) világ


Etimológia: a H5956-ból


(Óhéber Gesenius)



--------------------


Ezt remélem már nem kell megmagyarázni!!!

2021. júl. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
55%
Um. Egyébként, ha valaki Yahuah útja csatornáját nézi figyelmeztetni akarom, hogy jobb, ha vigyáz vele, mert az az ember tévelyeg. Új szövetségben élünk. Ezzel nem az ó szövetséget akarom elvetni. Csak fegyelmezni akarok. Úgy tartom megkell fegyelmezzem, ha látom ember társam tévelyeg.
2021. júl. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

Pál, Jézus Krisztus apostola a mi megtartó Istenünknek, és Jézus Krisztusnak a mi reménységünknek rendelése szerint, Timótheusnak, az én igaz fiamnak a hitben: Kegyelem, irgalmasság és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és Krisztus Jézustól, a mi Urunktól. A miképpen Maczedóniába menetelemkor kértelek téged, hogy maradj Efézusban, hogy megmondjad némelyeknek, ne tanítsanak más tudományt, Se mesékkel és végehossza nélkül való nemzetségi táblázatokkal ne foglalkozzanak, a melyek inkább versengéseket támasztanak, mint Istenben való épülést a hit által. A parancsolatnak vége pedig a tiszta szívből, jó lelkiismeretből és igaz hitből való szeretet: Melyektől némelyek eltévelyedvén, hiábavaló beszédre hajlottak: Kik törvénytanítók akarván lenni, nem értik, sem a miket beszélnek, sem a miket erősítgetnek. Tudjuk pedig, hogy a törvény jó, ha valaki törvényszerűen él vele, Tudván azt, hogy a törvény nem az igazért van, hanem a törvénytaposókért és engedetlenekért, az istentelenekért és bűnösökért, a latrokért és fertelmesekért, az atya- és anyagyilkosokért, emberölőkért. Paráznákért, férfifertőztetőkért, emberrablókért, hazugokért, hamisan esküvőkért, és a mi egyéb csak az egészséges tudománynyal ellenkezik, A boldog Isten dicsőségének evangyélioma szerint, mely reám bízatott. És hálát adok annak, a ki engem megerősített, a Krisztus Jézusnak, a mi Urunknak, hogy engem hívnek ítélt, rendelvén a szolgálatra, Ki előbb istenkáromló, üldöző és erőszakoskodó valék: de könyörült rajtam, mert tudatlanul cselekedtem hitetlenségben; Szerfelett megsokasodott pedig a mi Urunknak kegyelme a Krisztus Jézusban való hittel és szeretettel. Igaz beszéd ez és teljes elfogadásra méltó, hogy Krisztus Jézus azért jött e világra, hogy megtartsa a bűnösöket, a kik közül első vagyok én. De azért könyörült rajtam, hogy Jézus Krisztus bennem mutassa meg legelőbb a teljes hosszútűrését, példa gyanánt azoknak, a kik hiendenek ő benne az örök életre. Az örökkévaló királynak pedig, a halhatatlan, láthatatlan, egyedül bölcs Istennek tisztesség és dicsőség örökkön örökké! Ámen. Ezt a parancsolatot adom néked, fiam Timótheus, a rólad való korábbi jövendölések szerint, hogy vitézkedjél azokban ama jó vitézséggel, Megtartván a hitet és jó lelkiismeretet, melyet némelyek elvetvén, a hit dolgában hajótörést szenvedtek; Kik közül való Himenéus és Alexander, kiket átadtam a sátánnak, hogy megtanulják, hogy ne káromkodjanak.

1 Timótheus 1:1‭-‬20 HUNK

[link]

2021. júl. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Óh balgatag Galátziabeliek, kicsoda ígézett meg titeket, hogy ne engedelmeskedjetek az igazságnak, kiknek szemei előtt a Jézus Krisztus úgy íratott le, mintha ti köztetek feszíttetett volna meg? Csak azt akarom megtudni tőletek: a törvény cselekedeteiből kaptátok-é a Lelket, avagy a hit hallásából? Ennyire esztelenek vagytok? A mit Lélekben kezdtetek el, most testben fejeznétek be? Annyit szenvedtetek hiába? ha ugyan hiába. Annakokáért, a ki a Lelket szolgáltatja néktek, és hatalmas dolgokat művel bennetek, a törvény cselekedeteiből, vagy a hit hallásából cselekeszi-é? Miképen Ábrahám hitt az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul. Értsétek meg tehát, hogy a kik hitből vannak, azok az Ábrahám fiai. Előre látván pedig az Írás, hogy Isten hitből fogja megigazítani a pogányokat, eleve hirdette Ábrahámnak, hogy: Te benned fognak megáldatni minden népek. Ekként a hitből valók áldatnak meg a hívő Ábrahámmal. Mert a kik törvény cselekedeteiből vannak, átok alatt vannak; minthogy meg van írva: Átkozott minden, a ki meg nem marad mindazokban, a mik megirattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje. Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él. A törvény pedig nincs hitből, hanem a mely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által. Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, a ki fán függ: Hogy az Ábrahám áldása Krisztus Jézusban legyen a pogányokon, hogy a Lélek ígéretét elnyerjük hit által. Atyámfiai! ember szerint szólok. Lám az embernek megerősített testámentomát senki erőtelenné nem teszi, sem ahhoz hozzá nem ád. Az ígéretek pedig Ábrahámnak adattak és az ő magvának. Nem mondja: És a magvaknak, mint sokról; hanem mint egyről. És a te magodnak, a ki a Krisztus. Ezt mondom pedig, hogy a kötést, melyet Isten először megerősített a Krisztusra nézve, a négyszázharmincz esztendő multán keletkezett törvény nem teszi erőtelenné, hogy megsemmisítse az ígéretet. Mert ha törvényből van az örökség, akkor többé nem ígéretből; Ábrahámnak pedig ígéret által ajándékozta azt az Isten. Micsoda tehát a törvény? A bűnök okáért adatott, a míg eljő a Mag, a kinek tétetett az ígéret; rendeltetvén angyalok által, közbenjáró kezében. A közbenjáró pedig nem egyé, Isten ellenben egy. A törvény tehát az Isten ígéretei ellen van-é? Távol legyen! Mert ha olyan törvény adatott volna, a mely képes megeleveníteni, valóban a törvényből volna az igazság. De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek. Minekelőtte pedig eljött a hit, törvény alatt őriztettünk, egybezárva az eljövendő hit kinyilatkoztatásáig. Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg. De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt. Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel. Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban. Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.

Galátzia 3:1‭-‬29 HUNK

[link]

2021. júl. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!